Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laney lc-30???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω πολυ φιλε!αυτα που μου πες ειναι πολυ χρησιμα και καλα μαντατα ;D!ενα πραγμα μονο δεν καταλαβα..αυτο με το effects loop το οποιο με αφορα παρα πολυ καθως θελω οποτε μου καπνισει να βαζω ενα pod x3 live στο return...δε θελω να μου επηρεαζει τα presets μου αλλα ν ακουγεται κατευθειαν απο την καμπινα του παρακαμπτοντας δηλαδη το eq του...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν χρησιμοποιήσεις την προενίσχυση της πεταλιέρας σου και μονο τον τελικο του ενισχυτη δεν θα χεις κανένα προβλημα( δηλ κιθ--->πεταλιερα--->effect return).

Οταν ομως χρησιμοποιείς τον προενισχυτη του laney  και το loop (δηλ  κιθ--->Input ενισχυτή--->effect send---> pedals---->effect return) μεσα απο τη λούπα περνάει το πολύ το μισό σήμα( το effect knob στο 10), και το άλλο μισο παει κατευθείαν στον τελικό.αυτο σημαίνει πως μεσω της λουπας δεν μπορείς να έχεις 100% wet delay πχ.(με το effect στο 10 και το mix του πεταλιού σου στο φουλ θα έχεις 50% wet σημα.)

δεν ξερω αν τα ειπα κατανοητά αν θελεις καποια αλλη πληροφορία μη διστάσεις...

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν χρησιμοποιήσεις την προενίσχυση της πεταλιέρας σου και μονο τον τελικο του ενισχυτη δεν θα χεις κανένα προβλημα( δηλ κιθ--->πεταλιερα--->effect return).

Οταν ομως χρησιμοποιείς τον προενισχυτη του laney  και το loop (δηλ  κιθ--->Input ενισχυτή--->effect send---> pedals---->effect return) μεσα απο τη λούπα περνάει το πολύ το μισό σήμα( το effect knob στο 10), και το άλλο μισο παει κατευθείαν στον τελικό.αυτο σημαίνει πως μεσω της λουπας δεν μπορείς να έχεις 100% wet delay πχ.(με το effect στο 10 και το mix του πεταλιού σου στο φουλ θα έχεις 50% wet σημα.)

δεν ξερω αν τα ειπα κατανοητά αν θελεις καποια αλλη πληροφορία μη διστάσεις...

 

νομιζω ο τελευταιος LC30 εχει σειριακη λουπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο pureanalog...

Συγγνώμη stefmeister οτι ειπα για τη λουπα δεν ισχυει( τελικα αλλαξαν αρκετα πραγματα απ το δικο μου μοντελο). ο καινουργιος εχει επιλογέα για το αν η λουπα ειναι σε λειτουργία και στέλνει όλο το σημα απο εκεί. Σορρυ για την "παραπλάνηση"... δεν ειχα διαβασει το manual του καινουργιου( αφου εχω το προηγουμενο μοντελο λογικο εν μερει). παντως με το γαιν στο καθαρο κανάλι, την επιλογή modern στο βρώμικο , το master tone και την πολυ καλύτερα σχεδιασμένη λούπα νομίζω οτι για τα λεφτά του είναι απ τις καλύτερες επιλογές( εδω ηταν ο ΙΙ αυτος δεν θα 'ναι?). συγγνώμη και παλι για την ανακρίβεια στο πρωτο ποστ οσον αφορα τη λουπα... αυτα....

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα κ γω ειμαι σκεπτικος για το αν θα πρεπε να παρω τον ΙΙ καθως ο Ι κ πιο ομορφος ειναι..κ εχει ξεχωριστα volume για τα 2 καναλια ενω ο ΙΙ εχει ενα μαστερ....δεν ξερω τωρα για διαφορες στον ηχο...λογικα ιδια θα ακουγονται...παλευω να βρω τον Ι παντως σε καμια καλη τιμη...

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ο καινουργιος ονομαζεται lc30-112 oxi I)

πιο φτηινα απο εδω δεν τον βρηκα καπου:

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/36957-laney-lc30-112.html/?utm_source=google&utm_medium=shopping&utm_campaign=base

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου