Προς το περιεχόμενο

LA Hair Metal II - Η επιστροφή!


kwstas79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αυτόν εννοείς φίλε Vag που διέλυσε κάθε έννοια SHOW και σκηνικής παρουσίας...

 

Μακαρι ολες οι μπαντες να επαιζαν μουσικη και να αφηναν το show στους θεατρινους.

Αλλο μουσικος αλλο entertainer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα διαφωνησω ;)Ειναι αναλογος με το υφος της εκαστοτε μπαντας το τη θα κανει πανω στη σκηνη (ειτε παιζει μονο μουσικη,ειτε κανει και show ταυτοχρονα)

 

Παραδειγματα

 

1)Machine Head (μονο μουσικη)

2)Slipknot (μουσικη και show)

3)Metallica(αλλοτε μονο μουσικη,αλλοτε show,αλλοτε και τα 2 και γιατι οχι δλδ,αφου οτι και να κανουν θα γουσταρουμε ;D)

 

Και φυσικα και πολλες αλλες μπανταρες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι τελειως υποκειμενικο. Εμενα ποτε δε μου αρεσε το θεατρο, οταν βλεπω live μου αρκει η μουσικη χωρις ομως να ειμαι αντιθετος σε κατι που βγαινει φυσικα απο εναν μουσικο. Αυτο που δεν αντεχω ειναι να βλεπω κλισαρισμενες κινησεις που εκτελουνται καθε βραδυ χωρις καμμια πρωτοτυπια. Στο μεταλ δυστυχως ηταν και ειναι αρκετα διαδεδομενο οπως και τα καθε λογης κοστουμια. Οταν η μουσικη μπορει να μιλησει στον ακροατη τα υπολοιπα ειναι περιττα. Αν θελω κατι διαφορετικο μπορω να παω στο θεατρο ή σε μια χορευτικη παρασταση.

 

3)Metallica(αλλοτε μονο μουσικη,αλλοτε show,αλλοτε και τα 2 και γιατι οχι δλδ,αφου οτι και να κανουν θα γουσταρουμε ;D)

Θεωρω τους Metallica το μεγαλυτερο ξεπουλημα στην ιστορια του R'N'R, για μενα τελειωσαν με τη κυκλοφορια του Black LP. Δεν εχουν καμια σχεση με τη μπαντα που ηταν καποτε εκτος απο τις βαριεστημενες εκτελεσεις παλιων κομματιων στα live τους. H φλογα εχει σβησει εδω και καιρο, τωρα απλα μπαινοβγαινουν σε κλινικες απεξαρτησης και κοιτανε πως θα κλεισουν τα καινουρια Napster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα εδω ξαναπαιζουν οι Pretty boy floyd κ μαλιστα γεμιζουν σουβλατζιδικο οι Skool δεν θα επαιρναν την ανιουσα!

Ο τραγουδιστης τους εχω την εντυπωση ηταν στην κορυφαια VH tribute band ever στους Atomic Punk,καρφι diamond dave.

 

Υπαρχει ζητηση πλεον,ο κοσμος γουσταρει να ροκαρει με 2,3 καλα ριφ,δυνατα φωνητικα κ ξενοιαστο στιχο.

 

Δεν υπαρχει ομως Holywood πια,Whiskey a Go Go κλπ,κοιτα προς Αμστερνταμ κ Στοκχολμη μερια,εκει υπαρχουν Hair Metal μπαντες με το τσουβαλι.

 

Οι Αμερικλανοι πλεον ουτε πετρελαιο δεν βγαζουν(κριμα το παιδι) :)

 

Βεβαια ειναι καλη η προσπαθεια που γινεται στην ... Ροκλαχομα!! Πλεον το γκλαμ αντικατασταθηκε απο cowboy outfit κ τα ρεστα,αυτα ειναι!

 

ΥΓ Παραταω οτιδηποτε για δημιουργια μπαντας αντιστοιχου ηχου(εχω κ τραγουδιστη που τυφλα να'χει ο Coverdale,αλλα χαραμιζεται..)

 

Αφιερωμενο σε ολους τους συμπλεγματικους :D

http://www.youtube.com/watch?v=OdAVENC-9Pc&feature=related

 

Βγαινει κ η Stagemaster,ενα μαμημενο παλιο floyd ψαχνω!

DSC_0728.thumb.JPG.21ac041a1418fb6989a43c7a9c6ddfb6.JPG

DSC_0732.JPG.76ea5cb7acb6ea666d2df240e9ada17d.JPG

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=mmVjGotIP5Y

 

Τον βρηκα Κωστα-Αtomic Punks

 

Κιθαρα ο απιστευτος Russ Parish(παιζει με Wayne guitar οσοι ξερουν ξερουν)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλοι οι λουστηδες...

 

Εχω δει κι εγω κατι αντιστοιχα "φυντανια" στην Copenhagen που μαλιστα ειχαμε jamαρει αρκετες φορες, τους Little Guitars

 

YΓ Κωστα (5150) αν ημουν Αθηνα η μπαντα θα ηταν πραγματικοτης

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=mmVjGotIP5Y

 

Τον βρηκα Κωστα-Αtomic Punks

 

Κιθαρα ο απιστευτος Russ Parish(παιζει με Wayne guitar οσοι ξερουν ξερουν)

 

YΓ Το κουπλε σε αυτο το κομματι δειχνει ποσο μαγκας ηταν ο Eddie.Αγγουρι :D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλοι οι λουστηδες...

 

Εχω δει κι εγω κατι αντιστοιχα "φυντανια" στην Copenhagen που μαλιστα ειχαμε jamαρει αρκετες φορες, τους Little Guitars

 

YΓ Κωστα (5150) αν ημουν Αθηνα η μπαντα θα ηταν πραγματικοτης

Τακη θα επεφταν τα τσιμεντα που λεει κ ο Αλεφαντος,χωρις λαλακιες.

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι ολες οι μπαντες να επαιζαν μουσικη και να αφηναν το show στους θεατρινους.

Αλλο μουσικος αλλο entertainer.

Φίλε Kosta P είσαι τόόόόοοοοσο λάθος... Οι μουσικοί που έχουν γνωρίσει την απόλυτη δόξα είναι ΚΑΙ showmen... Αν πήγες AC/DC καταλαβαίνεις τι λέω αν όχι ας σταματήσουμε τη συζήτηση εδώ... Εξάλλου the show must go on!

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου