Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για ΠΕΤΑΛΙ BOSS FV-300L για KORG pa80, και pa800? Plizzzzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο δεν το βρισκω...

 

Ρε παιδια, την κανατε που την κανατε τη δουλεια, εγω γιατι δε το βρισκω αυτο με το Calibration. Στην καρτελα που διαλεγεις τη λειτουργεια του Πενταλ εκει δηλαδη που το κανεις assign ως Keyboard Expression δε βρισκω κατι που να εχει να κανει με calibration.

 

Τα φωτα σας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ

 

Παρακαλώ.

 

Αυτο δεν το βρισκω...

 

Ρε παιδια, την κανατε που την κανατε τη δουλεια, εγω γιατι δε το βρισκω αυτο με το Calibration. Στην καρτελα που διαλεγεις τη λειτουργεια του Πενταλ εκει δηλαδη που το κανεις assign ως Keyboard Expression δε βρισκω κατι που να εχει να κανει με calibration.

 

Εάν έχεις το Pa80 δεν μπορώ να βηθήσω,ίσως κάποιος που έχει το όργανο ή διάβασε το manual.

Εάν έχεις το Pa800 πρέπει να καθαρίσεις την οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

 

Καλα ρε... δε λεω, αληθεια ηταν αστειο, αλλα μου εμεινε το παραπονο... :( Στο ιδιο thread εδω, οταν πρωτοποσταρε καποιος εγω εγραψα και εδωσα μια κατευθηντηρια γραμμη για το πως να βρει τη μια απο τις δυο ρυθμισεις που χρειαζεται. Να βρει τη λυση στο προβλημα του. Αλλωστε ΜΟΝΟ αυτη τη ρυθμιση ηξερα...

 

Μετα που διαπυστωσα/εμαθα και τη δυνατοτητα της ρυθμισης, γιατι και εγω ΔΕΝ ημουν ευχαριστημενος με τη μειωση της εντασης ρωτησα και εγω την απορεια μου και αυτο που πηρα ηταν 50% αστειο και 50% ειρωνεια...

 

Τι καλα που θα ηταν αν μου εγραφες και τη λυση. Γιατι η αληθεια ειναι οτι καθαρισα την οθονη αλλα εχω μονο 3 TAG'S:

1) Tag για τα Assignable Sliders

2) Tag για το Assignable Pedal

3) Tag για το EC5 Pedal.

 

Στο μεσαιο λοιπον Tag, αυτο για το Pedal υπαρχει ρυθμισh για την λειτουργια (ειπαμε Keyboard Expression), και μια ρυθμιση για την πολικοτητητα (+ ή -). Τελος υπαρχει η δυνατοτητα για Write Global - Global setup, Write Global style, η δυνατοτητα για αποθηκευση των ρυθμισεων.

Και συνεπως ΔΕΝ βρισκω τη λεξη/επιλογη calibration. Θα μπορουσες στη "καθαρη" σου οθονη να δεις τη "διαδρομη" που ακολουθεις και να την ποσταρεις εδω ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε georgnik έπρεπε να το πάρεις 100% σαν αστείο.Δεν είχα καμμία πρόθεση γιά ειρωνεία.Ομως επειδή είναι δικαίωμα του καθενός να το εκλάβει,ανάλογα την κρίση του,όπως θέλει σου ζητάω ειλικρινά συγνώμη.

 

Στο θέμα μας τώρα.Δεν γράφεις ποιό όργανο έχεις.

Το Pa80 δεν το ξέρω,κατέβασα όμως το manual και μάλλον αυτή η επιλογή δεν υπάρχει.Δεν είμαι σίγουρος.

 

Στο Pa800 δυστυχώς δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω απ`ότι στο προηγούμενο post(όχι αυτό με το καθάρισμα)

 

Η τελευταία Version που κυκλοφορεί είναι η 2.01 Dec 11 2008. Δες την δικιά σου όταν ανοίγεις το όργανο ή πάτα: Media/Utility και δες κάτω αριστερά.

Εάν έχεις ποιό παλιά,κάνε save τα .Set σου και προχώρα στην αναβάθμιση. Οι οδηγίες υπάρχουν μέσα στο αρχείο που θα κατεβάσεις

 

Φιλικά Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εισαι καλά φιλε Γιάννη!! είσαι πολύ κατατοπιστικός!! βρε θυρίο κατέβασες το μανιουαλ του 80, για να δεις την λειτουργεία του πενταλ???? μπράβο ρε φίλε να εισαι καλά! μάλλον στο 80 δεν πρέπει να γίνετε αν και το ψάχνω ακόμα το θέμα!! και πάλι να εισαι καλά φιλικά Γιάννης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω το 800 αρι αλλα αναβαθμιση λεω να μην κανω για 2 λογους:

 

1ος) και βασικοτερος γιατι ειχε κυκλοφορησει η φημη οτι τα κρουστα του μετα απο αυτη την αναβαθμιση "χανουν" πολυ ως ακουστικο αποτελεσματα... Κατι λεει με τα resources.

 

2ος) Εχω περασει τεμπα στις αδειες εργαστασιακες Bankες και δε θελω να της χασω-ξαναπερναω απο την αρχη...

 

3ος) Εχω κλεισει σχεδον 10 μερες που ειμαι ΧΑΛΙΑ (απο τη μια αρρωστια στην αλλη) και δεν μπορω να ανοιξω ματι... οποτε οταν με το καλο γινω καλα ισως και να ασχοληθω.

 

Ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας!

 

Το καλιμπραρισμα οντως γινεται απο την έκδοση 2 και πανω. Εβαλα χτες την 2.01 και ειναι οντως εκει!!!

Επισης επιτελους αλλαξε αυτη η αθλεια Bootscreen. Μου αρεσε αρκετα το νεο σχεδιο!

 

Δεν ειχα και κανενα προβλήμα στο περασμα τον ρυθμων ουτε καποιο κολημα! Ολα ειναι πολυ καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου