Προς το περιεχόμενο

TONELAB ST ήρθε για να μείνει????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέω να την αγοράσω,πριν όμως κάνω καμιά βλακεία σίγουρα θα τη δοκιμάσω με την κεφαλή μου, αν όμως έχει κάνεις κάτι να πει για αυτό το μηχάνημα εδώ είναι το μέρος!!!!

έχω κάτι απορίες που όταν την παίξω θα λυθούν αλλά αν πείτε και σεις την γνώμη σας θα με βοηθούσατε πολύ.

Τελικά έχει καλούς ήχους για metal???

Dream Theater πχ. μπορώ να παίξω??

Metallica? Symphony X?? ή ζητάω πολλά?

Για blues funk country ξέρω ότι είναι πολύ καλή.

Ανυπόμονω να ακούσω πόσοι την έχετε & αν σας καλύπτει.  ;D

ευχαριστώ.

vox_tonelabst.jpg

63771_l.jpg

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

την έχω εδώ και 2 εβδομάδες, αλλά έχω ασχοληθεί ελάχιστα μαζί της και έχω παίξει μόνο σε χαμηλές εντάσεις.

τι μου άρεσε:

ενισχυτές: όλοι οι fender, o bruno, o trainwreck, o jcm 800 

pedal: centaur od, fuzz, ds1

mod: delay

οι περισσότεροι preset ήχοι

τι δεν μου άρεσε:

1. το usb audio interface είναι πολύ μέτριο. 

2. στα pedal μπορείς να ελέγξεις μόνο μια παράμετρο (πχ μόνο gain)

 

Δυστυχώς από μεταλ δεν σκαμπάζω. Πάντως έχει  αρκετούς μεταλο ενισχυτές που μάλλον θα σε καλύψουν.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει μεταλλοενισχυτές αλλά σε μεγάλη ένταση φοβάμαι μην βγουν έξω τιποτα τζιτζίκια....  ;D Και στο κατάστημα που θα την δοκιμάσω δεν γίνεται να την δώσω και μεγάλη ένταση... οπότε καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό ειναι για μένα.

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να την δωσεις μεγαλη ενταση και οτι γινει...!

 

αυτο που θελω να πω, ειναι πως ειναι σαν να μας ρωτας αν ειναι ανθεκτικο το πεταλι της στα πατηματα, γιατι φοβασαι να το πατησεις στο μαγαζι, μηπως και κανεις ζημια.

απο την στιγμη που θα την δοκιμασεις σε μαγαζι(ειδικα αν την αγορασεις απο εκει) εχεις ΧΡΕΟΣ να την δοκιμασεις, κανοντας οτι θα κανεις και μονος σου, για να δεις αν ειναι αυτο που  θες!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εχει μεταλλοενισχυτές αλλά σε μεγάλη ένταση φοβάμαι μην βγουν έξω τιποτα τζιτζίκια....  ;D Και στο κατάστημα που θα την δοκιμάσω δεν γίνεται να την δώσω και μεγάλη ένταση... οπότε καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό ειναι για μένα.

 

Το αν θα "βγούν τζιτζίκια" μόλις δυναμώσεις την ένταση εξαρτάται απο τον ενισχυτή. Εσύ σε τι ενισχυτή θα τη χρησιμοποιήσεις? Σε κάθε περίπτωση φρόντισε οι ήχοι σου να μην έχουν ολύ ψηλότερη στάθμη από αυτήν του bypass εκτός αν ξέρεις καλά πόσο (σε κάθε περίπτωση) "σπρώχνεις" τον ενισχυτή σου και παίρνεις τη χροιά της παραμόρφωσής του (πέραν της παραμόρφωσης που θα βάλεις στην tonelab).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

harilatron το κάνω αυτό και συμφωνώ απόλυτα. Θα δούμε τώρα όταν θα πάω στο μαγαζί θα του δώσω να καταλάβει. Εκεί θα φανεί...... στην μεγάλη ένταση... Πάντως έχω μια Crate κεφαλή. Ελπίζω να βολέψει....

BigAlejandro εχεις δίκιο αν πάει να μου πει τπτ ο μαγαζάτορας θα τον πω

No μεγάλη ένταση NO PARTY!!! Τα φραγκα θα πανε στον Θωμά... αμα με πει μα μου... ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρείτε λογικό ο τρόπος που αλλάζεις ήχους?

δλδ έχει 100 ήχους....

για να πας απο τον 2 στον 60 πρέπει να πατήσεις το πετάλι ένα εκατομμύριο φορές....!

 

την άκουσα μετά από κάποια λαμπάτα πεταλάκια κ μου φάνηκε πολύ υποδεέστερη....

προφανώς είμαι ακόμα στο δίλημμα πεταλάκια ή πεταλιέρα.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

θεωρείτε λογικό ο τρόπος που αλλάζεις ήχους?

δλδ έχει 100 ήχους....

για να πας απο τον 2 στον 60 πρέπει να πατήσεις το πετάλι ένα εκατομμύριο φορές....!

...

 

Υπερβάλλεις. (Γύρω στις 137.543 φορές το κόβω να βγαίνει το νούμερο. )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσοι την δοκιμασατε τελικα?

Σε σχεση με μια le για παραδειγμα, πως ειναι? Σου δινει λιγο λιγοτερες επιλογες και λιγο χειροτερο ηχο ή αρκετα λιγοτερες με σχετικα παρομοιο ηχο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσοι την δοκιμασατε τελικα?

Σε σχεση με μια le για παραδειγμα, πως ειναι? Σου δινει λιγο λιγοτερες επιλογες και λιγο χειροτερο ηχο ή αρκετα λιγοτερες με σχετικα παρομοιο ηχο?

 

 

Πρέπει να γίνει μια σύγκριση LE με ST αδερφέ αλλά απ'ότι έψαξα για video γενικά youtube και άλλα δεν βρήκα πολλά.... θεώρησα ανουσιο να τα ποστάρω δεν βγάζεις κάποιο συμπέρασμα... 

τελος πάντων ας ελπίσουμε να μην είναι υποδιέστερη της LE στον ήχο.

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου