Προς το περιεχόμενο

Ποζεράδες κιθαρίστες γκομενοπαγίδες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αλλά αν το δούμε πρακτικά. Ωφελημένος/η οπτικά σε ένα λάιβ θα είναι πάντα αυτός που έχει επαφή και αλληλεπίδραση με το κοινό.

(άρα ακόμα πιο εύκολο για έναν τραγουδιστή και μετά για έναν οργανοπαίχτη)

 

 

ναι ρε παιδι μου!

προφανως και ο τραγουδιστης εχει την πιο μεγαλη επαφη με το κοινο.

αλλα οπως και να το κανουμε, ειδικα αν καποιος δεν ξερει μουσικη, πιο ευκολα θα εντυπωσιαστει απο εναν ντραμερ που παιζει μετριοτητες, παρα απο εναν μπασιστα που παιζει παπαδες! μην το παρεις στραβα και κλαδικα....!!! ;D ;D ;D

 

απο εκει και περα, εχω πετυχει σε μουσικη σκηνη, εναν κιθαριστα, οχι αρκετα ομορφο , που φορουσε (μεσα στο 2003 για ονομα του θεου) αμανικο γουαιτσνεικ, στενο ντζιν και καουμποικες ''αναγλυφες'' μποτες και ειχε εναν σκασμο κατακτησεις!

απλα εχω αρχισει να πιστευω πως οι κιθαριστες εχουν πιο μεγαλη ροπη προς την ποζερια!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Τώρα μια απορία για το όλο θέμα, σε συνδυασμό με τον τίτλο του.

 

Το πρόβλημα υπάρχει, στο ότι ο εν λόγω κιθαρίστας μπορεί να το παίζει ψώνιο, ενώ δεν παίζει μια, ή στο ότι ενώ δεν παίζει μια, ρίχνει γκόμενες, εν αντιθέσει με κάποιον που παίζει και τίποτα παραπάνω; :P

 

 

 

απο εκει και περα, εχω πετυχει σε μουσικη σκηνη, εναν κιθαριστα, οχι αρκετα ομορφο , που φορουσε (μεσα στο 2003 για ονομα του θεου) αμανικο γουαιτσνεικ, στενο ντζιν και καουμποικες ''αναγλυφες'' μποτες και ειχε εναν σκασμο κατακτησεις!

απλα εχω αρχισει να πιστευω πως οι κιθαριστες εχουν πιο μεγαλη ροπη προς την ποζερια!

 

 

ο συγκεκριμενος δεν εποιζε και τιποτα τρομερο παντως! ;D ;D ;D

 

προφανως, ο κιθαριστας ειναι πιο ... λαοπροβλητος και μονοπολει τα βλεματα!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Θα συμφωνήσω και εγώ στο οτι υπάρχουν όντως τέτοιου είδους κιθαρίστες και άλλοι "οργανοπαίχτες", μουσικοί ή μη. Προσωπικά εγώ θα τους αποκαλούσα "Η κακή πλευρά του ποζερά" ή αλλιώς πιο απλά Μαλ....ες.

Αυτό που έχω ζήσει εγώ και ξέρω σαν Poser ή Pozer ;) είναι τα ακούσματα απο συγκροτήματα της δεκαετίες του '80, όπου και υπήρχαν οι πραγματικοί ποζεράδες βλ. Danger Danger, White Lion, Motley Crue, Cinderella, Whitesnake, Europe και άλλα τέτοια. Αυτοί είναι οι πραγματικοί ποζεράδες, καταρχήν Μουσικοί και μετά όλα τ'αλλα, extreme εμφανίσεις απο ενδυματολογικής και "κομμωτικής" άποψης, ενέργεια στη σκηνή και Sleazy Pozer Melodic Rock!!!

 

Καλημέρα και πάλι σε όλους!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε παιδι μου!

προφανως και ο τραγουδιστης εχει την πιο μεγαλη επαφη με το κοινο.

αλλα οπως και να το κανουμε, ειδικα αν καποιος δεν ξερει μουσικη, πιο ευκολα θα εντυπωσιαστει απο εναν ντραμερ που παιζει μετριοτητες, παρα απο εναν μπασιστα που παιζει παπαδες! μην το παρεις στραβα και κλαδικα....!!! ;D ;D ;D

 

απο εκει και περα, εχω πετυχει σε μουσικη σκηνη, εναν κιθαριστα, οχι αρκετα ομορφο , που φορουσε (μεσα στο 2003 για ονομα του θεου) αμανικο γουαιτσνεικ, στενο ντζιν και καουμποικες ''αναγλυφες'' μποτες και ειχε εναν σκασμο κατακτησεις!

 

Ξεχνάς μια ακόμα λεπτομέρεια, κάποιος που δε ξέρει από μουσική και πολλά, δε θα αναγνωρίσει απαραίτητα τον κιθαρίστα από τον μπασίστα, και απλά θα προσέξει όποιον κοπανιέται περισσότερο (άρα και θεωρητικά παίζει περισσότερα) ή τον πιο όμορφο για να απλοποιήσει καταστάσεις :P

(True story όλα αυτά χαχαχαχα)

 

Τώρα για το παλικάρι που λες, είναι αρκετά γενικές οι πληροφορίες. Όχι αρκετά όμορφος. Υποκειμενικά για σένα, πιθανόν, μιας και αν λες είχε βουνό κατακτήσεις ε μάπας δεν παίζει να ταν.

 

απλα εχω αρχισει να πιστευω πως οι κιθαριστες εχουν πιο μεγαλη ροπη προς την ποζερια!

 

Διαχωρίζω αυτή την ατάκα για την απλότητα, το μεγαλείο της και την τεράστια αλήθεια της. Είσαι πλέον πεφωτισμένος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάπου μπερδεύτηκε το θέμα, άλλο poser (=glam, sleaze κλπ. κλπ. κλπ. = είδος μουσικής) κι άλλο η ποζεριά (ή και ποζεριλίκι  ;D).

 

Τώρα, έχω παίξει και ως κιθαρίστας και ως μπασσίστας, και ομολογώ πως δεν είχα πρόβλημα... "προσοχής" either way!  ;D  ;D  ;D

Αλλά βέβαια κοπανιέμαι σαν βλαμμένος στα live, οπότε έχει να κάνει κι αυτό (γιατί σίγουρα δεν με λες και Brad)! Το ότι οι κιθαρίστες παίρνουν πάντα τις groupies είναι ψιλομύθος. Τα κοριτσάκια γουστάρουν πρωτίστως τους τραγουδιστές και από κεί και πέρα τον πιο όμορφο - άσχετα με το όργανο.

 

Επίσης, μην μπερδεύουμε το ποζεριλίκι με το ψώνισμα (sic). Το ότι χτυπιέται κάποιος, κάνει γκριμάτσες, πηδάει γύρω γύρω σαν το γίδι κλπ. δεν σημαίνει (πάντα) ότι είναι ψώνιο ή attention whore, μπορεί απλά έτσι να του βγαίνει. Και μην ξεχνάμε πως δεν χρειάζεται να παίζεις παπάδες για να "ποζεριάζεις" αλλά κυρίως να γουστάρεις αυτό που παίζεις! Προσωπικά τουλάχιστον έτσι το βλέπω και έτσι μου βγαίνει και μένα. Σαφέστατα βέβαια υπάρχει και το επιτηδευμένο ποζεριλίκι, αλλά κι αυτό χρειάζεται μερικές φορές - και εκλαμβάνεται ως σκηνική παρουσία από το κοινό. Αλλιώς θα σας κάτσει να βλέπετε μια μπάντα "ενεργή" στη σκηνή κι αλλιώς ενα μάτσο αγκούρια,  κακά τα ψέμματα!

 

On topic, καλά κάνουν όσοι κιθαρίστες δεν παίζουν παπάδες και παίζουν τα κλασσικά καψουροεντεχνολαικοποπκιεγωδενξερωτιτράγουδα και παίρνουν και τα κοριτσάκια. Δεν θυμάμαι ποτέ να χρειαζόταν να παίξεις solos των nevermore στην παραλία για να γουστάρει η παρέα. Και όσοι το κάνουν αυτό και για την παρέα το κάνουν εν μέρει. Τώρα αν το παίζουν μουσικές διάνοιες και υπερκιθαρίστες είναι άλλου παπά ευαγγέλιο, και ομολογώ πως μπορεί να γίνει ενοχλητικό, αλλά ευτυχώς ο αείμνηστος Bluto μας έχει δώσει τη λύση εδώ και καιρό!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξεχνάς μια ακόμα λεπτομέρεια, κάποιος που δε ξέρει από μουσική και πολλά, δε θα αναγνωρίσει απαραίτητα τον κιθαρίστα από τον μπασίστα, και απλά θα προσέξει όποιον κοπανιέται περισσότερο (άρα και θεωρητικά παίζει περισσότερα) ή τον πιο όμορφο για να απλοποιήσει καταστάσεις :P

(True story όλα αυτά χαχαχαχα)

 

 

μα ειναι ευκολο να βρεις τον μπασιστα.

κοιτας ποιος πανω στην σκηνη φαινεται να το διασκεδαζει λιγοτερο και ειναι πιο... μονοχνωτος!!! ;D ;D ;D

 

 

 

Τώρα για το παλικάρι που λες, είναι αρκετά γενικές οι πληροφορίες. Όχι αρκετά όμορφος. Υποκειμενικά για σένα, πιθανόν, μιας και αν λες είχε βουνό κατακτήσεις ε μάπας δεν παίζει να ταν.

 

 

δεν μπορω να πω πιο πολλα, γιατι ειναι γνωριμη φατσα 'δω μεσα  τελικα...!!! ;D ;D ;D

 

 

Διαχωρίζω αυτή την ατάκα για την απλότητα, το μεγαλείο της και την τεράστια αλήθεια της. Είσαι πλέον πεφωτισμένος !

 

 

μα ειναι λογικο αυτο!

εμεις οι κιθαριστες εχουμε τα παντα...

6 χορδες...

πεταλακια...

πεταλιερες...

αντιτιουντ....

e bow...

κομψο οργανο...

μονους μαγνητες, διπλους μαγνητες...

τρεμολα...

και μονο που τα ανεφερα, φουσκωσα απο υπερηφανια!!!!!!! ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειναι ευκολο να βρεις τον μπασιστα.

κοιτας ποιος πανω στην σκηνη φαινεται να το διασκεδαζει λιγοτερο και ειναι πιο... μονοχνωτος!!! ;D ;D ;D

 

Κι όμως!  :P

 

 

μα ειναι λογικο αυτο!

εμεις οι κιθαριστες εχουμε τα παντα...

6 χορδες...

πεταλακια...

πεταλιερες...

αντιτιουντ....

e bow...

κομψο οργανο...

μονους μαγνητες, διπλους μαγνητες...

τρεμολα...

και μονο που τα ανεφερα, φουσκωσα απο υπερηφανια!!!!!!! ;D ;D ;D

 

Προφανώς δεν έχεις δεί:

 

Μπασίστα με εξάχορδο

Μπασσίστα με πεταλάκια

Μπασσίστα με πεταλιέρες

Μπασσίστα με attitude

Μπασσίστα με ebow

Μπασσίστα με πολύ κομψότερα όργανα από τις stratocaster σας

Μπάσσα με μονούς, διπλούς, split coil, mudbuckers κλπ.

Μπάσσα με tremolo

 

:P  :P  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω κατι τωρα και θα γινω κακος. :P

 

Αν γινατε μουσικοι για να βγαλετε ΣΟΒΑΡΗ γκομενα, ψωνισατε απο χερι. 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να έγινε κιθαρίστας μόνο και μόνο για να βρει ωραία γυναίκα.Τώρα, αν συμβαίνει κι αυτό επειδή όντως μας ασκούν οι κιθαρίστες μια ιδιαίτερη γοητεία, ε, δεν είναι και κακό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου