Προς το περιεχόμενο

Ποζεράδες κιθαρίστες γκομενοπαγίδες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχει τύχει ποτέ να τύχετε ποζερά κιθαρίστα σε παρέα,που δεν ήξερε την τύφλα του και το παιζε γαμάτος?

 

Θα ξεκινήσω εγώ:

Τις προάλλες πήγαμε σε ένα πάρτυ και έπαιζε ένας κιθάρα, το παλληκάρι καλά έπαιζε τις συγχορδίες δεν λέω, αλλά όλη την ώρα έκανε τις κλασικές ποζερίες. Μας έβαλε να ακούσουμε μουσική που άκουγε("Chris Rea ρε, δεν τον ξέρετε??" νομίζοντας πως είναι ο υπερψαγμένος καλλιτέχνης). Μόλις άκουγε το όνομα Dylan προσκυνούσε με δέος(άποψη). Συγκινιόταν με κάθε κομμάτι ακόμη και με πυξ-λαξ(!). Είπε και το κλασικό "Ας είχα την ηλεκτρική ρε γμτ να παίξω κανένα σολάκι"! Έκανε διάλειμμα για να αφηγηθεί ιστορία από το μαγαζί που δούλευε(να μην το πούμε και αυτό?). Δεν ήξερε καν το στην Κ του σιδηρόπουλου. Στο τέλος έπαιξε και ένα κομμάτι που είχε γράψει ο ίδιος και μας αποτελείωσε!!! Δεν μίλησα γιατί ήθελα να δείξω το επίπεδο μου! :P

 

(Αλλά αν μπορούσα θα έκανα όπως ο belushi που πόσταραν στο δίπλα τόπικ)

http://www.youtube.com/watch?v=5o-SuRXwK5o&e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(Αλλά αν μπορούσα θα έκανα όπως ο belushi που πόσταραν στο δίπλα τόπικ)

γιατί δεν μπορούσες, δεν το κατάλαβα..τέτοιες αδυναμίες μπορούν να στοιχειώσουν ολόκληρη ζωή..είχες την ευκαιρία να κάνεις την καλλιτεχνική σου υπέρβαση και την έχασες.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ενα ξερω...Οι κιθαριστες ποζεραδες φαινονται....Περισσοτερο μιλανε παρα παιζουνε...

Οποιος ξερει παιζει και δεν μιλαει!!1

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει ποτέ να τύχετε ποζερά κιθαρίστα σε παρέα,που δεν ήξερε την τύφλα του και το παιζε γαμάτος?

 

 

 

 

ναι.. εμενα!! χα0αχ0α0χ

μα τι το καλυτερο υπαρχει απο το να λες ιστοριες και ολοι να κανουν WoooW!!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον είχα σε παρέα, στο συγκρότημα τον είχα. Δεν μπορούσε να σταυρώσει νότα και το έπαιζε "κακός" (ύφος δυσκοιλιότητας κλπ). Τον έστειλα για βρούβες και ησύχασα. Ελπίζω πάντως να βρήκε επιτέλους γκόμενα και να ξεμπούκωσε το σύστημα του.

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα φανεί άσχετη η τοποθέτησή μου αλλά έχω να πω ότι οι κιθαρίστες αποπνέουν για εμάς τις γυναίκες απίστευτο ερωτισμό...Βέβαια, όχι οι γελοίοι ποζεράδες, μόνο οι καλοί και ταλαντούχοι που παίζουν με πάθος... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα φανεί άσχετη η τοποθέτησή μου αλλά έχω να πω ότι οι κιθαρίστες αποπνέουν για εμάς τις γυναίκες απίστευτο ερωτισμό...Βέβαια, όχι οι γελοίοι ποζεράδες, μόνο οι καλοί και ταλαντούχοι που παίζουν με πάθος... ;D

 

xm...

παραξενο! παντα πιστευα πως ολη την δοξα και τις γυναικες σε επιπεδο μπαντας την παιρνουν οι ντραμερ!

οι μονοι αδικημενοι οπτικα βλεπω πως ειναι οι μπασιστες! οπως ειπε και μια φιλη μου

''αυτο το δεξι χερι ειναι τρομακτικο ετσι οπως ειναι παρατημενο πανω στο μπασο, σαν κακομοιρο''...!! ;D ;D

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, ακούστε με, ξέρω τι σας λέω, οι κιθαρίστες είναι για μας πολύ ερωτικοί...Όσο για τους ντράμερ, συνήθως είναι κρυμμένοι πίσω από την υπόλοιπη μπάντα, κάπου στο βάθος, και δε τους πολυπροσέχουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οι μονοι αδικημενοι οπτικα βλεπω πως ειναι οι μπασιστες! οπως ειπε και μια φιλη μου

''αυτο το δεξι χερι ειναι τρομακτικο ετσι οπως ειναι παρατημενο πανω στο μπασο, σαν κακομοιρο''...!! ;D ;D

 

 

Διαφωνώ καθέτως. Μπασίστες all the way, είναι κ τα καλά παιδιά πάντα :P

Και φυσικά όχι όλοι, η εμφάνιση μετράει, τέλος!

 

Αλλά αν το δούμε πρακτικά. Ωφελημένος/η οπτικά σε ένα λάιβ θα είναι πάντα αυτός που έχει επαφή και αλληλεπίδραση με το κοινό.

(άρα ακόμα πιο εύκολο για έναν τραγουδιστή και μετά για έναν οργανοπαίχτη)

 

Τώρα μια απορία για το όλο θέμα, σε συνδυασμό με τον τίτλο του.

 

Το πρόβλημα υπάρχει, στο ότι ο εν λόγω κιθαρίστας μπορεί να το παίζει ψώνιο, ενώ δεν παίζει μια, ή στο ότι ενώ δεν παίζει μια, ρίχνει γκόμενες, εν αντιθέσει με κάποιον που παίζει και τίποτα παραπάνω; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου