Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Midnight


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καπου είχα διαβάσει ότι ο τύπος είχε πάει και απομονώθηκε για 1-2 χρόνια σε μια σπηλιά, και από εκέι τον μαζέψανε κάτι καλόγριες και τον "έπεισαν" να ξαναγίνει άνθρωπος... Μονο και μόνο για αυτό αξίζει... Αλλά και η φωνή του παρ'όλο που δεν μου πολυάρεσε (και με έπρηζε μια πρώην μου με τους Crimson συνέχεια) ήταν πραγματικά μοναδική.

 

Πιστεύω ότι τώρα θα κυνηγάει και πάλι καλόγριες σε αέρια κατάσταση. Ρισπέκτ.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γαμώ τον μπελά μου τι γίνεται ρε γμτ.... Μετά τον Baker , πάει και ο Midnight..... Δύο φωνάρες που λάτρευα μας άφησαν... :-[ :-[ :-[ :-[ Κρίμα... Πάντως τα 2 πρώτα των Crimson Glory δεν θα πάψουν να με συγκλονίζουν ποτέ...

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"total kidney and liver failure"...ελπίζω να μην έπνιγε τον εαυτό του στο αλκοόλ όλα αυτά τα χρόνια.

 

Μυστήρια φιγούρα όσο λίγες αλλά με απίστευτη επιρροή στη μουσική.

 

We will miss you.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς και είχε χρόνιο πρόβλημα με το αλκοόλ (δεν ξέρω και για drugs) πράγμα που τον οδήγησε εκτός Crimson Glory και τον έκανε να χάσει τη φωνή του... Οι προσωπικές του δουλειές μάλλον προς το μέτριο ήταν αλλά οι δύο πρώτοι δίσκοι των Crimson Glory και το maxi single Dream Dancer που μεσολάβησε (διότι το τρίτο άλμπουμ των Glory ήταν πολύ κατώτερο) θα παραμείνουν ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟΙ εις τους αιώνας των αιώνων αμήν... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΦΩΝΗ, με απίστευτη χροιά, μέταλλο και έκταση αν και μυστήρια προσωπικότητα (αυτά περί απομόνωσής του αληθεύουν). Όπως και να χει όμως τα "Crimson Glory + Dream Dancer" (1986) και "Transcendence" (1988) είναι τόσο ποιοτικοί δίσκοι με τόσο τέλειες μελωδίες και συνθέσεις που δεν μπορείς παρά να υποκλιθείς στο μεγαλείο τους και ακόμα και 20+ χρόνια μετά ακούγονται τόσο φρέσκοι και εμπνευσμένοι... Another lost reflection... R.I.P.

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και η φωνή των Crimson Glory, o Midnight, μόλις σήμερα.

 

Rip σε όλους τους. Πρέπει να διοργανώνεται κατι πολύ γαμάτο στα φεστιβάλ εκει απάνω φέτος το καλοκαίρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τον Baker , πάει και ο Midnight..... Δύο φωνάρες που λάτρευα μας άφησαν... :-[ :-[ :-[ :-[ Κρίμα... Πάντως τα 2 πρώτα των Crimson Glory δεν θα πάψουν να με συγκλονίζουν ποτέ...

 

+12:5 και από εμένα...

Κρίμα. Είναι μια ιδιαίτερη χρονιά αυτή... :-\

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου