Προς το περιεχόμενο

προτασεις για πεταλι chorus


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά που προτείνεις... εκτός από το Boss, αλλά αυστηρά μέχρι τα 100 ευρώ θα προτιμούσα αντί για αυτό ένα εκ των Electroharmonix Small Clone (ΟΧΙ το Nano) ή το Carl Martin Classic Chorus. Aν το μπάτζετ σου είναι πιο ελεύθερο, κάνε ένα ψαξιματάκι στο φόρουμ, έχουν σχολιαστεί αρκετά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..τα danelectro τα έχω δοκιμάσει..

για το fab chorus δεν το συζητώ..μου φάνηκε φτηνό και cheesy..

το cool cat από την άλλη, φαίνεται ποιοτικότερο ηχητικά και κατασκευαστικά..ο ήχος του vibrat-ίζει κάπως και είναι κάπως περίεργος..σε αρκετούς αρέσει και αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις, σίγουρα θα βρείς ένα setting να κάνεις δουλειά.. :)

το small clone απλό, καλό και δοκιμασμένο..1 knob, 2 mod λειτουργίας..

τί άλλο θέλεις.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά θα έδινα ένα κλικ παραπάνω φράγκα και θα έπαιρνα αυτό.

http://www.thomann.de/gr/digitech_hardwire_hw_cr_7_stereo_chorus.htm

Γενικά όλη η σειρά είναι πολύ καλή και δεν θα το μετανοιώσεις με τπτ.κλιπάκια κτλ εδώ.

http://digitech.com/products/Hardwire/HW_StereoChorus.php

και λογικά θα βρεις και στο youtube.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως στην θέση σου θα έδινα κάτι παραπάνω για το Jam Waterfall.....εντάξει το πετάλι δεν παίζεται.....απλά καταπληκτικό. Παίζει να το βρείς και πιο κοντα στην τιμή που ζητάς νομίζω κάποιος συμφορουμίτης μας το πουλάει σε πολυ καλη τιμη!  :)

 

 

Πάρε και ενα link να ακούσεις samples!  ;D

 

http://www.jampedals.com/waterfall.htm

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Electroharmonix Small Clone (ΟΧΙ το Nano)

+100000

Με 70 ευρω έχεις all time classic πετάλι ,100% analog + true by bass....και πολυυυυυυυυ ζεστό....

Το CE-5 έζησε 8 χρόνια στα πόδια μου χωρίς βλάβες και άλλα παραξενα ... καλούλι είναι ,έπαιζε καλά clean-gain ,τίποτα τρομερό,αν βρείς κανά CE-2 Japan θα το αγαπήσεις...

με λίγα χρήματα παραπάνω χτυπάς ένα Jam  και καθαρίζεις...

Όχι άλλο σόλο ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ JAM WATERFALL ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ. ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ, ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ CE-2 ΤΗΣ BOSS) ΟΤΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ LOOP. ΤΟ LOOP ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΕΤΑΛΙ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΟ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΚΑΙ ΤΟ LOOP. ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΠΕΤΑΛΙ ΣΚΟΤΩΝΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου