Προς το περιεχόμενο

χώρος ακρόασης τύπου (control room)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή η δουλεία μου δεν μου δίνει την δυνατότητα να ακούω "νορμάλ" ώρες μουσική και επειδή θέλω επιτέλους να ακούσω κάπου αξιόλογα τα genelακια (8030) που έχω , είπα να κάνω έναν χώρο ακρόασης.

Ο χώρος που έχω στην διάθεση μου έχει διαστάσεις  (ΥxΠxΜ)  2.30m x 2.00m x3.30m οι τύχοι ειναι απο τουβλο και σοβα και η πόρτα είναι πλαϊνή και ανοίγει στην γωνία ακριβός, έχει άνοιγμα 80cm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι, αλλά δεν μας λες τι θες; Θες κάποιες γενικές οδηγίες, θες κάποιο σχέδιο για το τι θα βάλεις πού, θές πληροφορίες για υλικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε μην χαλας τα χρηματα σου . Τα Genelec 8030 ειναι NEARFIELD μονιτορ και μουσικη σωστα απο αυτα ακους στο .....1 μετρο  (το σωστα ειναι σχετικο)

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και να εχει τα nearfield ηχεια δεν συμενει οτι περα του 1-1,5 μετρου δεν εχει ήχο!

nearfield είναι και τα 8050 αλλά στα στουντίο που δουλευονται χρησιμοπιουν την λογικη....αποροφιτικό χαρακτήρα μπροστά και διαχιση πίσω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου