Προς το περιεχόμενο

Tο flametop της Les Paul '59 Bloomfield


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πώς θα αξιολογούσατε το flametop της LP της φωτογραφιας;

 

Αλέξανδρος

 

Ενα συνηθισμενο two piece flame maple top. Η Gibson ποτε δεν ειχε παραδοση στα "τρελα" maple tops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και η φωτό δεν βοηθάει και πολύ δεν φαίνεται κάτι εξαιρετικό

γιατί ρωτάς;;

 

Μου έχει προσφερθεί... Το χρώμα πάντως είναι απαράμιλλο... Πάντα είχα μια συμπάθεια σε συντηρητικά flame tops και αυτό μάλλον με καλύπτει... Δεν ξέρω... Δύσκολη απόφαση και το πόσο διόλου ευκαταφρόνητο. 

 

Ευχαριστώ!

 

Αλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Πάντα είχα μια συμπάθεια σε συντηρητικά flame tops και αυτό μάλλον με καλύπτει... Δεν ξέρω... Δύσκολη απόφαση και το πόσο διόλου ευκαταφρόνητο. 

 

Αφου η εμφανιση σε καλυπτει επικεντρωσου στον ηχο και στο αν σε βολευει στο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεγυμνωσε τους μαγνητες, καν' της ενα περασματακι με overlay και θα γινει τζιτζι!

Στο λεω γιατι μου φαινεται καπως ταλαιπωρημενη...

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεγυμνωσε τους μαγνητες, καν' της ενα περασματακι με overlay και θα γινει τζιτζι!

Στο λεω γιατι μου φαινεται καπως ταλαιπωρημενη...

 

Βάζεις overlay στις Gibson σου;

 

Μου έχει προσφερθεί... Το χρώμα πάντως είναι απαράμιλλο... Πάντα είχα μια συμπάθεια σε συντηρητικά flame tops και αυτό μάλλον με καλύπτει... Δεν ξέρω... Δύσκολη απόφαση και το πόσο διόλου ευκαταφρόνητο. 

 

Ευχαριστώ!

 

Αλ

 

Όντως ωραίο χρώμα, η φωτογραφία το αδικεί. Αντικειμενικά το top δεν είναι και ιδιαίτερα bookmatched, έχω δει καλύτερα παραδείγματα. Είναι ιδιαίτερο πάντως και μ'αρέσει.

 

Αν παίζει καλά, όρμα της  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεγυμνωσε τους μαγνητες, καν' της ενα περασματακι με overlay και θα γινει τζιτζι!

Στο λεω γιατι μου φαινεται καπως ταλαιπωρημενη...

 

Αρα ο Μurphy εκανε καλα τη δουλεια του γιατι το μοντελο αυτο ειναι "Murphy Aged" ;)

 

ευχαριστω

 

Αλεξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου