Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο σήμα για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω μια μεγαλη βοηθεια καταρχην θελουμε στην μπαντα να παρουμε κατι ασυρματα μαραφετια :p Πρωτον ξερω οτι πρεπει να ειναι διαφορετικα ωστε να μην μπερδευονται οι συχνοτητες . Δευτερον ποιο ειναι το καλυτερο αυτο  http://www.thomann.de/gr/the_tbone_tws_16_pt_600_mhz.htm 

ή αυτο http://www.thomann.de/gr/akg_wms_40_mini_instrument_ism2.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω εμπειρία με κανένα από τα δύο αλλά λογικά και τα δύο θα κάνουν την δουλειά τους. Τώρα πόσο καλά θα είναι ποιοτικά σε σχέση με ένα καλώδιο, δεν ξέρω.

 

Όσο για τις συχνότητες, δεν χρειάζεται να είναι άλλη μάρκα το καθένα μιας και ρυθμίζεις τη συχνότητα σε διαφορετικό σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πόσο καλά θα είναι ποιοτικά σε σχέση με ένα καλώδιο, δεν ξέρω.

 

θα ειναι δυστυχως,σε αυτα τα λεφτα,πολυ χειροτερα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλανε τοσο πολυ τον ηχο αυτα τα μαραφετια που αν εχεις συνηθισει να παιζεις με ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ καλωδιο σου φαινεται ο ηχος σκουπιδι μετα...

Ειδικα το line6 g30 που δοκιμασα χαλαγε υπερβολικα το volume της κιθαρας,κατι που χρησιμοποιω κατα κορον ...

 

Τωρα για τα ΠΟΛΛΛΥΥΥ ακριβα δεν ξερω...σιγουρα θα ειναι καλυτερα και σιγουρα ενα καλωδιο στη τιμη αυτων των μαραφετιων (100Ε) θα ειναι πολυ καλυτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικά είναι να μη σου χαλάει το σήμα, να μη δέχεται παρεμβολές και να μην έχει latency! Τα νέα και σχετικά φθηνά ψηφιακά ασύρματα σαν αυτό που είπε ο Blackie, σαν το Βrace Audio DWG1000 που έχω (http://tinyurl.com/m7w694w) που δεν είναι αναλογική η μετάδοση του σήματος αλλά ψηφιακή με AD/DA converters είναι χίλιες φορές καλύτερα από τα φθηνά με αναλογική μετάδοση σήματος! Τώρα, ότι και να λέει ο καθένας, στο live που οι εντάσεις είναι μεγάλες, οι διαφορές με ένα οποιοδήποτε καλώδιο δεν είναι με την καμία εμφανείς (μιλάω πάντα για τα συγκεκριμένα ασύρματα), ειδικά αν παίζεις metal! Από κει και πέρα το Joyo που σου πρότεινα, είναι φθηνό και καλό για τα λεφτά του, με ψηφιακή μετάδοση σήματος και το κυριότερο θα κάνεις την κ@υλ@ σου χωρίς να κλαις τα λεφτά σου! Άμα παίζεις σπίτι σου δεν αξίζει καν να πάρεις ασύρματο! Oπότε κύριε Blackie δε μας νοιάζει για το volume που χρησιμοποιείτε κατά κόρον...στο σπίτι σας ;D

 

Tσέκαρε τα παρακάτω, δε χαλάνε τον ήχο όσο νομίζεις:

 

 

 

Για 159 ευρώ που το πήρα από το thomann είναι εξαιρετικό (279 ευρώ έχει το L6 G30)! Άμα ψάξεις και για κριτικές του στο internet θα καταλάβεις! Το αρνητικό είναι ότι έκλεισε η εταιρία οπότε όποιος πρόλαβε το πήρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικά είναι να μη σου χαλάει το σήμα, να μη δέχεται παρεμβολές και να μην έχει latency! Τα νέα και σχετικά φθηνά ψηφιακά ασύρματα σαν αυτό που είπε ο Blackie, σαν το Βrace Audio DWG1000 που έχω (http://tinyurl.com/m7w694w) που δεν είναι αναλογική η μετάδοση του σήματος αλλά ψηφιακή με AD/DA converters είναι χίλιες φορές καλύτερα από τα φθηνά με αναλογική μετάδοση σήματος! Τώρα, ότι και να λέει ο καθένας, στο live που οι εντάσεις είναι μεγάλες, οι διαφορές με ένα οποιοδήποτε καλώδιο δεν είναι με την καμία εμφανείς (μιλάω πάντα για τα συγκεκριμένα ασύρματα), ειδικά αν παίζεις metal! Από κει και πέρα το Joyo που σου πρότεινα, είναι φθηνό και καλό για τα λεφτά του, με ψηφιακή μετάδοση σήματος και το κυριότερο θα κάνεις την κ@υλ@ σου χωρίς να κλαις τα λεφτά σου! Άμα παίζεις σπίτι σου δεν αξίζει καν να πάρεις ασύρματο! Oπότε κύριε Blackie δε μας νοιάζει για το volume που χρησιμοποιείτε κατά κόρον...στο σπίτι σας ;D

 

Tσέκαρε τα παρακάτω, δε χαλάνε τον ήχο όσο νομίζεις:

 

 

 

Για 159 ευρώ που το πήρα από το thomann είναι εξαιρετικό (279 ευρώ έχει το L6 G30)! Άμα ψάξεις και για κριτικές του στο internet θα καταλάβεις! Το αρνητικό είναι ότι έκλεισε η εταιρία οπότε όποιος πρόλαβε το πήρε!

 

Νομιζεις...

Γι'αυτο δοκιμασα το g30...

Οχι για το σπιτι αγαπητε...

Αλλα 1000 φορες προτιμω το Evidence καλωδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα διαφωνησω για το line6, δεν χαλάει τον ήχο. Πριν αποφασίσω να το εγκαταστήσω εκανα πολλες δοκιμές και αν υπήρχε μια μικρη διαφορά αυτη ήταν οτι ακουγόταν μια ιδέα πιο brilliant, κάτι το οποιο αλλάζει απο τη ρύθμιση που έχει πάνω ο δέκτης (και καλά προσομοιωση καλωδίου, στη πραγματικότητα ενα eq ειναι που κόβει τα ψηλα).

Μιας και δεν το αγόρασα, ήταν δώρο, δεν είχα λόγο να "πείσω" τον εαυτό μου οτι μου κάνει... αν άκουγα κάτι να με χαλάει δεν θα το χρησιμοποιούσα...

Επίσης, εχει φανεί τόσο αξιοπιστο και αθόρυβο (και με διάρκεια ζωής μπαταριων - που επαναφορτίζω - στις 8 ωρες) που δεν το αλλαζω εύκολα για καλωδιο (σε live).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου