Προς το περιεχόμενο

Διακοπές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ρε καμένη Αξά... Όπου και να πας θα ντονε βρεις τον αξώτη... Απο Μονή είμαι συνάδελφε... Εσύ?

 

Στον καμπο της κωμιακης.Ετσι λεγεται το χωριουδακι.Μεταξυ χιλλιας βρυσης και αμπραμ.

 

Καλες διακοπες σε ολους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειναι ομως ακομα πανεμορφη και με ΠΟΛΛΗ και ΚΑΛΗ μουσικη πραγμα που τεινει (πια) να εξαφανιστει στα περισσοτερα νησια. Αυτο δε που πιστευω οτι την διαφοροποιει ΚΑΤΑ πολυ ειναι οτι αναλογικα για το μερος εχει ΠΟΛΛΑ live (να σας πει η evilnye που κατα λαθος ηρθε σε ενα απο τα μερη που παιζω).

Πριν λιγο εβλεπα γυρισματα στο σκαϊ, ακολουθησαν το harley davidson club της Ροδου και κατεληξαν σε ενα μπαρακι οπου φαινοσουν στο βαθος με την χρυση strat.

Stay loud  :D

 

audiokosta πραγματικα με ταξιδεψαν τα γραφομενα σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, η Ροδος φυσικα και εχει αλλαξει απο το 1986 που την ειχα επισκεφτει κι εγω για πρωτη φορα (ΠΟΛΥ πιτσιρικας). Τοτε ηταν (πραγματικα) ΠΟΛΥ καλυτερη αλλα φταινε ολοι αυτοι (οι ντοπιοι) που εχουν σκ@τα για εγκεφαλο και πουλανε και τη μανα τους για να κονομησουν.

+10

 

Ειναι ομως ακομα πανεμορφη και με ΠΟΛΛΗ και ΚΑΛΗ μουσικη πραγμα που τεινει (πια) να εξαφανιστει στα περισσοτερα νησια. Αυτο δε που πιστευω οτι την διαφοροποιει ΚΑΤΑ πολυ ειναι οτι αναλογικα για το μερος εχει ΠΟΛΛΑ live (να σας πει η evilnye που κατα λαθος ηρθε σε ενα απο τα μερη που παιζω).

Και με βλέπω και σήμερα χαχαχα!

Έχει πολλά και αυτό έχω την εντύπωση πως έχει αλλάξει τα τελευταία χρόνια, αλλά ομολογουμένως λείπω από το νησί πολλάααα χρονια.

 

γ. Διακοπες στο εξωτερικο.

 

+1000 καλοκαίρι σε βουνό, λίμνη και ποδήλατα στη Σλοβενία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο εβλεπα γυρισματα στο σκαϊ, ακολουθησαν το harley davidson club της Ροδου και κατεληξαν σε ενα μπαρακι οπου φαινοσουν στο βαθος με την χρυση strat.

Stay loud  :D

 

A, το ξαναδειξαν? Ωραια ηταν :)

 

Και με βλέπω και σήμερα χαχαχα!

 

Κοπιαστε, εκει θα ειμαστε και θα σας περιμενουμε ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν προλαβαίνω να ποστάρω φεύγω για Σ/Κ ΦΕΥΓΩ!!!!!!!!!!!!! κλείνω κινητά σταθερά ακίνητα όλα!!! Χαλκιδική σε λέω Ψηλέ!!!! Σε λέω! ΨΗΛΕ!!!  :P ΕΞΟΧΙΚΟΥΡΑΑΑΑΑ

ΜΕ τέρμα το car stereo Λαμβ οφ γκοοοοοντ!!!! και μετά΄ DjSammy έτσι επειδή είμαι κυκλοθυμικός!! χαχααχαχα

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον καμπο της κωμιακης.Ετσι λεγεται το χωριουδακι.Μεταξυ χιλλιας βρυσης και αμπραμ.

 

Καλες διακοπες σε ολους μας

Α από τα πάω και συ ε? Εγώ είμαι μεταξύ Τραγαίας (χαλκί) και Κεραμωτής όπως πας προς Απεράθου... Στο φανάρι είναι το χωριό απο την πίσω μεριά όμως όχι εκεί που είναι τα Απεράθου...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα ανέβω Άγραφα, θα με φάνε τα βλάχικα τσίπουρα, καιρό 'χω να τα βιώσω, μου 'λειψαν.

 

Επίσης έκατσε και Σκόπελος φέτος, ελπίζω να προλάβω κάνα πεύκο πριν τα κάψουν όλα τα καπιταλιστικά γουρούνια της πλουτοκρατίας.

 

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερις γύρισα από Πύργο Κορινθίας που ήμουν για καμιά βδομάδα με καθημερινές επισκέψεις στις παραλίες της Λυγιάς και του Δερβενίου.

Ωραία ήταν και εφέτο....Χαλαρά, ήρεμα...πάν' απ' όλα.....

 

Μπακ του Κυπαρισσία, που φυσικά δε μας χαλάει.....

Όποιος βρίσκεται εκεί κοντά στις 9 του μήνα, ας περάσει μια βόλτα απ' το λιμάνι το βραδάκιον.

'GARDS.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα ανέβω ’γραφα, θα με φάνε τα βλάχικα τσίπουρα, καιρό 'χω να τα βιώσω, μου 'λειψαν.

 

Επίσης έκατσε και Σκόπελος φέτος, ελπίζω να προλάβω κάνα πεύκο πριν τα κάψουν όλα τα καπιταλιστικά γουρούνια της πλουτοκρατίας.

 

κοίτα να πας στον Πάνορμο όπου ειχανε δυστυχώς και την πυρκαϊά

 

~5 μέτρα από την παραλία, το νερό έχει βάθος 1-2μ

 

~6 μετρα από τη παραλία, έχει βάθος 10+ μέτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι με γνώριζαν από τα 20 έως τα 30 μου, νόμιζαν ότι πηγαίνω διακοπές 7 φορές το χρόνο. Αντίθετα, όσοι με γνώρισαν μετά, πιστεύουν ότι δεν πάω ποτέ διακοπές.

 

Αυτό οφείλεται στο ότι - περίπου σε εκείνη την ηλικία - έχασα κάθε ενδιαφέρον για οποιοδήποτε ταξίδι αναψυχής στο εσωτερικό της χώρας, αν και συνέχισα να ταξιδεύω (για ένα διάστημα) για λόγους επαγγελματικούς. Τα χαιρόμουν αυτά τα επαγγελματικά ταξίδια, διότι πιστοποιούσαν στο νου μου "τι καλά που κάνω και δεν ασχολούμαι" καθώς είχα κάθε ευκαιρία να διαπιστώσω πόσο χαμηλής ποιότητας ήταν οι προσφερόμενες υπηρεσίες, σε μία Ελλάδα που σταδιακά εγκατέλειπε τον παλιό εαυτό της και προχωρούσε τρεκλίζοντας προς τον τουριστικό "εξευρωπαϊσμό" της.

 

Το ξέρω βέβαια ότι υπάρχουν ακόμη μέρη που αξίζουν το κόπο, αλλά - για να είμαι ειλικρινής - βαριέμαι να τα αναζητήσω. Η ανάγκη μου για αλλαγή παραστάσεων - αυτό άλλωστε αντιλαμβάνομαι σα διακοπές - καλύπτεται από μικρά ή μεγάλα επαγγελματικά ταξίδια στο εξωτερικό (ωραία αίσθηση να αλλάζεις παραστάσεις και να βγάζεις και χρήματα), τα οποία κάνω κάθε περίπου 18 μήνες. Αργότερα, όταν μεγαλώσει λίγο και η μικρή, σκοπεύουμε να σταθεροποιήσουμε ένα πρόγραμμα ταξιδιών στο εξωτερικό για λόγους αναψυχής.

 

Πιστεύω ότι είναι ΠΟΛΥ σημαντικό να μην παγιδεύεται κανείς στην ιδέα ότι "θα περνάω χάλια 350 μέρες το χρόνο, προκειμένου να περάσω καλά τις υπόλοιπες 15 κάνοντας διακοπές". Θεωρώ ευτυχέστατους όσους έχουν φύγει από την Αθήνα - κάτι που αποτελεί και προσωπικό μου στόχο, άλλωστε - και δεν αισθάνονται πλέον πιεστική την ανάγη να μετακινηθούν 350 χιλιόμετρα για να πείσουν τον εαυτό τους ότι ξεκουράζονται.

 

Κατά τα άλλα, αν θέλετε ποτέ πραγματικά να τρελαθείτε και να καταλήξετε να πιστεύετε ότι είναι προτιμότερο να εργάζεται κανείς από το να κάνει διακοπές, τότε δεν έχετε παρά να πιάσετε κουβέντα μαζί μου με αυτό το θέμα....

 

:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου