Προς το περιεχόμενο

Marshall Class 5 combo (Micro Bluesbreaker)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εμένα μ'άρεσε. Και τα έξτρα μπάσα δίνουν όγκο όταν χρειάζεται. Σε κάθε επίπεδο έντασης αλλάζει λίγο το optimum EQ. Για ριφζ είναι ωραίος γεματος . με sg -les paul ιδιαίτερα. Επίσης συμπαθητικά καθαρά και παίρνει πετάλια άνετα! Σε μικρά πάλκα βγάζει άνετα live.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν πριν 1 μήνα τον αγόρασα περισσότερο "για πλάκα" (και για πρακτικούς λόγους),όντας δύσπιστος οτί σ΄αυτό το price-range,θα έβρισκα κάτι (έστω) αξιοπρεπές από την Marshall.Νόμιζα οτί περισσότερο "όνομα" θα πλήρωνα και λιγότερο την κλασσική "ηχάρα" των Marshall...Που να ήξερα...ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ενισχυτής και ΕΙΔΙΚΑ για τα λεφτά του.(και τον σύγκρινα -τηρουμένων των αναλογιών φυσικά- ακόμη και με έναν original Plexi καθώς και με άλλους vintage Marshalls που έχω) Ίσως η ευκαιρία της δεκαετίας(εντάξει υπερβάλλω,but you got the point. 8)) Σε τέτοιο βαθμό,που το πήρα μαζί μου στο εξοχικό(οι πρακτικοί λόγοι που έλεγα ;D) και ακόμα και εδώ στο σπίτι αυτό χρησιμοποιώ προς το παρόν αποκλειστικά,συνδυάζοντάς τον με ένα JMP-1,για περισσότερη ευελιξία.

 

Το μόνο παράπονό μου,είναι το Bass knob,το οποίο θα το θελα πιο "ευαίσθητο" και "προοδευτικό",αλλά αυτό εύκολα διορθώνεται.Το έχω άμεσα στο πρόγραμμα να πάρω ακόμα έναν και να του αλλάξω τα φώτα... ;D (Vintage 30s,handwired κύκλωμα κτλ.)

Και ΜΗΝ σας ξεγελούν τα φαινομενικά λίγα Watt του,καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να τον ανοίξετε στο full,εκτός αν θέλετε να "πιείτε καφεδάκι" παρέα με τους "men in blue"... ::)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκανε κιόλας μόντες? Πάντως εγώ λέω μόνο λάμπες να δοκιμάσω καλύτερες ,αντε και το input jack αν μπορεσω θα αναβαθμίσω...Αυτα! Πολύ punch για το μέγεθός του!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκανε κιόλας μόντες? Πάντως εγώ λέω μόνο λάμπες να δοκιμάσω καλύτερες ,αντε και το input jack αν μπορεσω θα αναβαθμίσω...Αυτα! Πολύ punch για το μέγεθός του!

 

Όντως,διαφορετικές και καλύτερες λάμπες μπορούν να τον μεταμορφώσουν.Για μόντες δεν ξέρω,αλλά εδώ στη "φτωχομάνα" έχουμε τον Μήτσο που φτιάχνει τους Telegun και "κάνει παπάδες" ο άνθρωπος... ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως,διαφορετικές και καλύτερες λάμπες μπορούν να τον μεταμορφώσουν.Για μόντες δεν ξέρω,αλλά εδώ στη "φτωχομάνα" έχουμε τον Μήτσο που φτιάχνει τους Telegun και "κάνει παπάδες" ο άνθρωπος... ;D

 

Χρόνιος υποστηρικτής του Μήτσου κι εγώ! Δαγκωτο!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εξαιρετικός ενισχυτής. Μαζί με τον Fender Pro Junior είναι οι 2 mass production small amps που μ'εντυπωσίασαν πολύ. Κυρίως για το ότι με κάποιον τρόπο αναδεικνύουν καλές κιθάρες. Κάνουν ένα πράγμα, αλλά το κάνουν 100%.

 

ΥΓ ...μέχρι ο Telegun να ετοιμάσει αυτό που συζητάμε 8)...άντε Μήτσο!

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνιος υποστηρικτής του Μήτσου κι εγώ! Δαγκωτο!

 

Εξαιρετικός ενισχυτής. Μαζί με τον Fender Pro Junior είναι οι 2 mass production small amps που μ'εντυπωσίασαν πολύ. Κυρίως για το ότι με κάποιον τρόπο αναδεικνύουν καλές κιθάρες. Κάνουν ένα πράγμα, αλλά το κάνουν 100%.

 

ΥΓ ...μέχρι ο Telegun να ετοιμάσει αυτό που συζητάμε 8)...άντε Μήτσο!

 

 

+1

 

 

Πολλοί Σαλονικιοί βλέπω οτί μαζευτήκαμε... ;D

 

Ο Μήτσος είναι ωραίος πρώτα απ΄όλα σαν άνθρωπος και φυσικά γνωρίζει πολύ καλά τι κάνει.Είναι θέμα χρόνου να του ζητήσω να μου φτιάξει έναν Telegun... 8)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου