Προς το περιεχόμενο

Marshall Class 5 combo (Micro Bluesbreaker)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον έχω πάρει εγώ..Και ενώ σε κάποια κλασσικά rock riffs τσιτωμένος σκοτώνει,σε solaρισμα δε με έχει ικανοποιήσει..  ???

 

Αν 8ες να τον δωσεις βρηκες αγοραστη  :P

Texas tone that's bad to the bone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου έχει περάσει η σκέψη να του πάρω μια καμπίνα 4χ12 να του κάνει παρέα..Αλλά απο ηχεία και χαρακτηριστικά είμαι άσχετος..Πώς μπορώ να βγάλω άκρη;Δουλεύει στα 16ohm.

 

Και κάτι ακόμη..Ο ενισχυτής αυτός έχει έξοδο για ακουστικά.Ένας τύπος στο youtube τον συνέδεσε μέσω της εξόδου αυτής με καμπίνα ώστε να πάιζει σε χαμηλότερες εντάσεις για εξάσκηση..Αν το κάνω αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να τον κάψω;Ειδικά αν μιλάμε για λίγα ohm;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που θέλει να πάρει έναν bluesbreaker αλλά δεν προκειται να έχει τα λεφτα για να τον πάρει αξίζει να πάρει την συμπυκνωμένη του εκδοχή; Κάποιος που να έχει ακούσει live και τους δυο θα αξιζε να μας πει μια γνώμη....

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "αξίζει" είναι πολύ υποκειμενικός όρος...

 

Η άποψη μου είναι πάντως ότι αξίζει αν πραγματικα σου αρέσει ο ήχος του bluesbreaker να μαζέψεις λεφτά και να πάρεις έναν...

 

Αν πρόκειται να περάσουν χρόνια έως οτου να τα μαζέψες, τότε πάρε έναν τέτοιο να κάνεις τη δουλειά σου και θα είσαι πιο κοντά από ότι με κάτι άλλο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "αξίζει" είναι πολύ υποκειμενικός όρος...

 

Η άποψη μου είναι πάντως ότι αξίζει αν πραγματικα σου αρέσει ο ήχος του bluesbreaker να μαζέψεις λεφτά και να πάρεις έναν...

 

Αν πρόκειται να περάσουν χρόνια έως οτου να τα μαζέψες, τότε πάρε έναν τέτοιο να κάνεις τη δουλειά σου και θα είσαι πιο κοντά από ότι με κάτι άλλο...

 

 

Επειδή ίσως και παραπάνω από μερικά χρόνια θα πρέπει να το σκεφτώ σοβαρα. Ξέρετε αν υπάρχε σε κάποιο κατάστημα μουσικών ειδών να το δοκιμάσω; Ποιος εισάγει τους Marshall;

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Νεότερα,απο τον class 5.

Ο ενισχυτής είναι φοβερός..  ;D

Ένα tip για να ακουστεί καλά είναι να κατεβάσεις το bass στο 1-2 γιατί απο μόνος του έχει πάρα πολύ μπάσο.Ήταν ένας λόγος που δεν ακουγόταν καλά..

 

Ένα πρόβλημα που έχει προκύψει σε πολλούς κατόχους του σε forums είναι κάποιοι κραδασμοί (rattling)..

Εγώ ευτυχώς δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα..

 

Τον δοκίμασα και με drums και ακούγεται πολύ άνετα.Για πρόβες είναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νεότερα,απο τον class 5.

Ο ενισχυτής είναι φοβερός..  ;D

Ένα tip για να ακουστεί καλά είναι να κατεβάσεις το bass στο 1-2 γιατί απο μόνος του έχει πάρα πολύ μπάσο.Ήταν ένας λόγος που δεν ακουγόταν καλά..

 

Ένα πρόβλημα που έχει προκύψει σε πολλούς κατόχους του σε forums είναι κάποιοι κραδασμοί (rattling)..

Εγώ ευτυχώς δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα..

 

Τον δοκίμασα και με drums και ακούγεται πολύ άνετα.Για πρόβες είναι ότι πρέπει.

 

Rattling είχε και το DSL combo που είχα σε εντάσεις πάνω από 4-5. Έχει πέσει η ποιότητα κατασκευής των καμπίνων της Marshall. Τα 2 Marshall combo που εχω τωρα ακόμη και με όλα στο 10 δεν κάνουν τον παραμικρό θόρυβο... Μόνο τα πράματα που πέφτουν από τα ράφα ακούγονται...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου