Προς το περιεχόμενο

tc g magor with amp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.εχω το g magor με τον carvin legacy.μπορειτε να μου πειτε με ποσους τροπους μπορω να τα συνδεσω?μεχρι στιγμης εχω συνδεσει το g magor στο fx loop του carvin και την κιθαρα στο input του carvin.υπαρχει αλλος τροπος και τι θα κερδισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι για αυτου του τυπου τα εφφε,ο καλυτερος τροπος συνδεσης ειναι αυτος που εχεις ηδη κανει (δεδομενο οτι χρησιμοποιεις τα drive του ενισχυτη σου). Κ εγω εχω το tc g-force βεβαια αλλα στο fx loop το εχω κ πιστευω πως για τα reverb,delays και chorus ειναι ο καλυτερος τροπος αν και,τουλαχιστον σε μενα,πανε χαμενα ολα τα φιλτρα κ ο κομπρεσσορας που εχει καθως ακουγονται χαλια στη λουπα ενω στο input του ενισχυτη ακουγονται θαυμασια.

Παντως οπως πιθανον να σου πουν κ αλλα παιδια εδω μεσα,ολα ειναι θεμα του τι σου ακουγεται καλυτερα εσενα!

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα τα εφε του tc που μπαινουν πριν απο το preamp πανε χαμενα(πχ comp.wah.whammy.κτλ)

Μπορεις να δοκιμασεις κ βλεπεις πως σου ακουγονται,παντως προσωπικα εμενα μου ακουγονται χαλια κ μη χρησιμα. Πειραματιζεσαι κ βλεπεις τι σου καθεται καλα στο αυτι.

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα τα εφε του tc που μπαινουν πριν απο το preamp πανε χαμενα

Ακριβώς, γιατιί το tc είναι απλό πολυεφφέ χωρίς ενσωματωμένη προενίσχυση, άρα το σήμα που πάει στην είσοδό του πρέπει να είναι απο προενίσχυση και όχι "σε σειρα" Κιθάρα--->TC--->Ενισχυτής. Δύο παραδείγματα σειράς και παράλληλης σύνδεσης στις φωτογραφίες.

parallel_fx_loop.thumb.jpg.7107a679f44ee3201a1bbddd5034b7c2.jpg

Stomp_boxes_series.jpg.ffa83f8ad51c1a3de0570012b5e945c5.jpg

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok απο την στιγμη που τα εχω συνδεσει στην λουπα οταν θελω να φτιαξω εναν ηχο τα εφε θα πρεπει να τα βαλω σε σειρα,παραλλαλα η semi parell?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου