Προς το περιεχόμενο

slow blues aligator..


aligator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με λιγο ξεκουρδιστη κιθαρα,με πολυ νευρικο παιξιμο αλλα ηθελα να ανεβασω κατι ξανα..ο εξοπλισμος ηταν παλι του longshadow στον ηχο..σχολια δεκτα.ευχαριστω!

aligator-slow_blues.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγο ξεκουρδιστη κιθαρα,με πολυ νευρικο παιξιμο αλλα ηθελα να ανεβασω κατι ξανα..

Το διαβασα βιαστικα ως... νέγρικο ;D και λεω για να δουμε τι εννοει, τελικα οντως ειναι αρκετα νευρικό και σε αδικει :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

1. Ποιος είναι ο εξοπλισμός δηλαδή;

2. Παίζεις ροκ.

3. Στο μπλούζ μιλάμε, κλαίμε, παραμιλάμε, δεν πλατιάζουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Στο μπλούζ μιλάμε, κλαίμε, παραμιλάμε, δεν πλατιάζουμε.

Συγχώρεσέ τον...δεν θα το ξανακάνει...τον παρέσυρε ο longshadow

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν ήθελα να τον αποπάρω... Μπορεί να φάνηκε έτσι όμως... Λαθος μου.

Απλά καλο είναι να αναφέρουμε με τι γράφουμε και παίζουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να μην μιλήσω ο σκοταδόψυχος αλλά μιας και το έθιξε λίγο ο Αρχηγός (μου άρεσε το 3. στο post) θα ήθελα να πω και εγώ την (πολύ πιθανόν λανθασμένη) άποψή μου.

Ειδικά σε ένα ιδίωμα όπως τα μπλουζ, προτιμώ να ακούω μια ολοκληρωμένη δουλειά από γκρουπ. Κιθάρα ναι καλή άγια και πρωταγωνίστρια αλλά μαζί με ένα μπασάκι, ντραμς και φωνή (και ένα hammond δεν με χαλάει καθόλου). Ανθρώπινα και όχι cubesάτα. Να βγαίνει ένα σύνολο, ένα συναίσθημα, μια άποψη βρε αδερφέ. Αλλιώς το βρίσκω ένα 1-4-5 γύρω γύρω και κοιτάξτε πως την πάω την πεντατονική.

But that's just me..........  :-\

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

..ο εξοπλισμος ηταν παλι του longshadow στον ηχο..

 

1. Ποιος είναι ο εξοπλισμός δηλαδή;

 

Boss δεν ξέρεις τον πασίγνωστο εξοπλισμό αυτού του longshadow!??

 

-1 κάρμα απο μένα!!.... :D :D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Πέρα απο την πλάκα ο Γιώργος (aligator) είναι το ακριβώς αντίθετο του gearhead...

Δεν ενδιαφέρεται για θέματα εξοπλισμού και γι'αυτό δεν έχει καταφέρει ως τώρα να συγκρατήσει και πολλά απο τα ονόματα των διαφόρων πραγμάτων που έχω στο σπίτι, παρόλο που έχει έρθει αρκετές φορές. :)

 

Η κιθάρα και το setup πάντως όταν γράφτηκε αυτό το κλιπ στις αρχές αυγούστου ήταν τα ίδια ακριβώς με αυτά που χρησιμοποίησα για το κλιπ με το ziggy ltd. http://www.noiz.gr/index.php?topic=170118.10

 

Η μόνη διαφορά (αν θυμάμαι σωστά) είναι οτι στη θέση του ziggy είναι σε ρόλο overdrive ένα m.i.audio tubezone...

 

 

Ειδικά σε ένα ιδίωμα όπως τα μπλουζ, προτιμώ να ακούω μια ολοκληρωμένη δουλειά από γκρουπ. Κιθάρα ναι καλή άγια και πρωταγωνίστρια αλλά μαζί με ένα μπασάκι, ντραμς και φωνή (και ένα hammond δεν με χαλάει καθόλου). Ανθρώπινα και όχι cubesάτα. Να βγαίνει ένα σύνολο, ένα συναίσθημα, μια άποψη βρε αδερφέ. Αλλιώς το βρίσκω ένα 1-4-5 γύρω γύρω και κοιτάξτε πως την πάω την πεντατονική.

But that's just me..........  :-\

 

It's not just you... ;)

Αλλά τί να πούμε σε ένα 20χρονο παιδί που δεν βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανήκει σε μία μπάντα?.. ::)

 

Να σταματήσει να προσπαθεί, ή να σταματήσει να ανεβάζει κλιπς??... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου