Προς το περιεχόμενο

jackson performer (ερωτήσεις για αναβάθμιση)


pan12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα...

 

έχω καπου στο σπίτι ξεχασμένη μία φτηνή jackson performer νομίζω της σειράς js (με lock) ...

νομίζεται ότι αξίζει να της βάλω κάποιο αξιοπρεπή μαγνήτη πχ. ένα SEYMOUR DUNCAN JB ή κάτι τέτοιο 

ή απλά πετάω λεφτά...ο ήχος θα είναι μέτριος και δε θα τη χρησιμοποιήσω ποτέ....

 

η βασική κιθάρα που χρησιμοποιώ είναι μία gibson(emgs 81-85)

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να βαλεις αυτο το σετακι σχεδον ολοι με αυτο επεζαν καποτε και ειναι και φτηνο http://www.thomann.de/gr/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είδος παίζεις αλλά στη σε μία Ibanez που έχω έβαλα τους Seymour Duncan Sceeming Demon κάτω και Distortion πάνω, και την άκουσα κανονικά!

 

Πολλή πιο δυνατή σε DB και φοβερό sustain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι σημαινει αυτη η κιθαρα για'σενα?

 

Γουσταρεις να παιζεις μαζι της,σε βολευει?

 

Απαντησε σε αυτα τα 2 απλα ερωτηματα κ εχεις κ την απαντηση στο ερωτημα σου.

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

 

μα εννοείται ότι η συγκεκριμένη κιθάρα σαν εμφάνιση και φιτ μου αρέσει πολύ ...διαφορετικά άλλωστε δε θα έκανα και ερώτηση...απλά το θέμα είναι ότι ηχητικά στέκεται πολύ φτωχά σε σχέση με άλλες ακριβότερες....

 

και αυτή είναι η ερώτηση "πως θα τη φέρουμε να ακούγεται αξιοπρεπώς....και αν αυτό τελικά αξίζει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

 

έχω καπου στο σπίτι ξεχασμένη μία φτηνή jackson performer νομίζω της σειράς js (με lock) ...

νομίζεται ότι αξίζει να της βάλω κάποιο αξιοπρεπή μαγνήτη πχ. ένα SEYMOUR DUNCAN JB ή κάτι τέτοιο 

ή απλά πετάω λεφτά...ο ήχος θα είναι μέτριος και δε θα τη χρησιμοποιήσω ποτέ....

 

η βασική κιθάρα που χρησιμοποιώ είναι μία gibson(emgs 81-85)

 

ευχαριστώ

 

μα εννοείται ότι η συγκεκριμένη κιθάρα σαν εμφάνιση και φιτ μου αρέσει πολύ ...διαφορετικά άλλωστε δε θα έκανα και ερώτηση...απλά το θέμα είναι ότι ηχητικά στέκεται πολύ φτωχά σε σχέση με άλλες ακριβότερες..
..

 

κοιτα φιλε Pan.

αν βαλεις ποιοτικοτερους μαγνητες σιγουρα θα υπαρξει διαφορα στο οργανο και κυριως στη ψυχολογία σου.

Δεν θα γινει <ακριβό> οργανο ομως,

 

παλια ειχα μια jackson ps4 (μακάκας που την πουλησα αφου ηταν η πρώτη μου ηλεκτρική).

 

της αλλαξα των κατω μαγνητη με εναν Duncan JB και το κιθαρακι καθαρισε και δυναμωσε ταυτόχρονα.

 

Στην τελικη αν δεν σου κανουν οι μαγνητες τους πουλας αργότερα.

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αυτή που έχω είναι η PS2 .... εντάξει δεν είπαμε να γίνει ακριβό όργανο ... απλά όταν παίζεις με μία καλή κιθάρα και μετά βάζεις αυτή να μη λες γιατί ακούγεται σα πλυντήριο ο ενισχυτής μου....

 

και εγώ προς το JB προσανατολιζομαι....

...πράγματι τι την πούλησες...

δεν ξέρω αλλά εμένα εμφανισιακά τουλάχιστον αυτές οι κορεάτικες πρώτες περφόρμερ με το μαύρο χαρντγουέαρ μου αρέσουν ακόμα πολύ...είναι πολύ μινιμαλ...μάλλον γιαυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οχι ... emgs ... έχω κιθάρα με emgs , μια χαρά ... απλά ήθελα κάτι άλλο πχ.το JB ή κάνα DiMarzio,αν είχες υποψην σου κάποιον που θα κόλλαγε καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi oxi μαγνητες με μπαταρια

Φιλε Pan εγω ειχα την jackson ps4 Νομιζω..την Ιαπωνεζικη!

το 1999 την ειχα παρει

 

Λοιπόν στο θεμα μας...αν τελικα σε ψηνει το κιθαρακι σου τοτεεγω θα ελεγα  δυο duncan να ξεμπερδευεις.

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου