Προς το περιεχόμενο

Ηχορύπανση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή η ησυχία όσον αφορά σειρήνες, σκυλιά, γείτονες, κτλ. κτλ. κτλ, ΑΛΛΑ όσον αφορά τη μουσική ας μη κάνουμε σαν γεροντοκόρες Κατίνες... Εξάλλου όπως έχουν τραγουδήσει κάποιοι σοφοί Καναδοί το 1984 : "IF IT'S TOO LOUD... YOU'RE TOO OLD!"

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ησυχία όσον αφορά σειρήνες, σκυλιά, γείτονες, κτλ. κτλ. κτλ, ΑΛΛΑ όσον αφορά τη μουσική ας μη κάνουμε σαν γεροντοκόρες Κατίνες... Εξάλλου όπως έχουν τραγουδήσει κάποιοι σοφοί Καναδοί το 1984 : "IF IT'S TOO LOUD... YOU'RE TOO OLD!"

 

you are missing the point ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο σκέφτομαι τη συναυλία Queensryche στο Λυκαβητό η οποία διακόπηκε κατά τις 11:30 λόγω διαμαρτυρίας των γύρω κατοίκων (οπότε και δεν άκουσα το Queen of the Reich) .....

 

Ετσι ΜΑΠΑ που επαιξαν θα επρεπε να μην τους επιτραπει να παιξουν ΚΑΝ. Ε ρε να χα κανα discman ν ακουγα καμμια μουσικη της προκοπης οσο ημουν εκει κι εχανα την ωρα μου

 

Α, και το Queen of the Reich και μεχρι τις 3 να επαιζαν ΠΑΛΙ δεν θα το ακουγες ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ησυχία όσον αφορά σειρήνες, σκυλιά, γείτονες, κτλ. κτλ. κτλ, ΑΛΛΑ όσον αφορά τη μουσική ας μη κάνουμε σαν γεροντοκόρες Κατίνες... Εξάλλου όπως έχουν τραγουδήσει κάποιοι σοφοί Καναδοί το 1984 : "IF IT'S TOO LOUD... YOU'RE TOO OLD!"

Εχεις δίκιο.

Την επόμενη φορά που θα ακούω από τη πριγκιπέσα του γείτονα τον Sakis στη διαπασών ή να βογκάει ακατάληπτα ο Εικοσιτρίας Αθηνολαμίας με παραμορφωμένο bontempi θα σκέφτομαι

"Μη κάνεις σα γεροντοκόρη Κατίνα  γιατί το ατίθασο νιάτο ο Relayer και οι φίλοι του οι Καναδοί το βρίσκουν OK."

 

Η όταν σπασανε στο ξύλο βραδιάτικα κάποιοι (μη συλληφθέντες) τον τύπο που παραπονέθηκε επανελλειμένα για την έντονη μουσική των αυθαιρέτων στα Τουρκουβούνια που κρατούσαν άϋπνη την οικογένειά του, θα έπρεπε να πάω να του σφυρίξω "καλά σου κάναν κωλόγερε"....

 

Γειά σου ρε Relayer. Πάντα η πάρτη μας ε; Το είπε κι μαμά μας εξάλλου σε όλα εμάς τα Ελληνόπουλα. Είμαστε  το κέντρο του σύμπαντος (αν όχι το σύμπαν). Και η μάνα μας δεν έχει ποτέ άδικο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου σε όλα, εκτός από αυτό 

αυτισμός είναι .

που είναι κάτι που δεν το επιλέγεις.  :'(

 

Και για να μην είμαι τελείως εκτός, θα ήθελα να ρωτήσω, αν είναι άραγε υπερβολή να έχει κάποιος δύο 15ιντσα στο αυτοκίνητο, με τα ανάλογα ενισχυτικά; Το είδα κάπου και "έπαθα". Βέβαια, μπορείς να έχεις μόνιμα ωτοασπίδες και να μην ενοχλούνται τα τύμπανα των αυτιών, αφού οι δονήσεις αρκούν για να "απολαμβάνεις" τη μουσική και το ωστικό κύμα των μεγαφώνων, αναλαμβάνει να αποκαλύψη όλες τις λεπτομέρειες του μουσικού θέματος που δεν θα μπορούσες να τις ακούσεις διαφορετικά. Να μην ξεχνάμε και τις πρόσθετες πληροφορίες που δημιουργούνται από τα τριξίματα του ταμπλό, τις τζαμαρίες των καταστημάτων ... κ.λ.π.

Ωραίο θέμα άνοιξες Evilnye. :)

We will walk on the land....

Peter Gabriel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ΜΑΠΑ που επαιξαν θα επρεπε να μην τους επιτραπει να παιξουν ΚΑΝ. Ε ρε να χα κανα discman ν ακουγα καμμια μουσικη της προκοπης οσο ημουν εκει κι εχανα την ωρα μου

 

Α, και το Queen of the Reich και μεχρι τις 3 να επαιζαν ΠΑΛΙ δεν θα το ακουγες ;)

 

Καλά άσε το πόσο σάπια έπαιξαν. Το φυσάω και δεν κρυώνει. Έκανα και το λάθος και τους καναείδα και στο rockwave. Τρισχειρότερα κ εκεί.

Όσο για το Queen of the Reich μιας και έπεσε στα χέρια μου η playlist το είχε σε encore.

Και σημειώνω πως επι του θέματος Σάκη δε λες κουβέντα χαχα!

 

Μαζί σου σε όλα, εκτός από αυτό  που είναι κάτι που δεν το επιλέγεις.  :'(

 

Ξεχωρίζω αυτή την πρόταση ώστε να αντιλαμβάνεται όποιος διαβάζει το θέμα και χάνει το νόημα ότι το μεγαλύτερο παράπονο που είχα είναι ότι χωρίς να το επιλέξω υπέστην μια ώρα υπερβολικής έντασης μουσικής και σε ώρα κοινής ησυχίας, μετά της οποίας κατέληξα να πονάνε τα αυτιά μου (αντιλαμβάνεστε δηλαδή ότι ξεπεράστηκε σαφώς όποιο ασφαλές όριο) και να έχω πονοκέφαλο όλη την υπόλοιπη μέρα.

 

Και για να μην είμαι τελείως εκτός, θα ήθελα να ρωτήσω, αν είναι άραγε υπερβολή να έχει κάποιος δύο 15ιντσα στο αυτοκίνητο, με τα ανάλογα ενισχυτικά; Το είδα κάπου και "έπαθα". Βέβαια, μπορείς να έχεις μόνιμα ωτοασπίδες και να μην ενοχλούνται τα τύμπανα των αυτιών, αφού οι δονήσεις αρκούν για να "απολαμβάνεις" τη μουσική και το ωστικό κύμα των μεγαφώνων, αναλαμβάνει να αποκαλύψη όλες τις λεπτομέρειες του μουσικού θέματος που δεν θα μπορούσες να τις ακούσεις διαφορετικά. Να μην ξεχνάμε και τις πρόσθετες πληροφορίες που δημιουργούνται από τα τριξίματα του ταμπλό, τις τζαμαρίες των καταστημάτων ... κ.λ.π.

Ωραίο θέμα άνοιξες Evilnye. :)

 

Thanks, το θέμα με τους λ@λ@κες με τα αυτοκίνητα δεν το αγγίζω καν, στη Ρόδο το βιώνω καθημερινά (τονίζω ότι συμβαίνει συχνότερα από ότι στην Αθήνα γιατί βλέπεις οι #@@#Ροδίτες γουστάρουν φτιαγμένα αμάξια). Εν τω μεταξύ το χειρότερο είναι πως και να κουφαθούν αυτοί το αποτέλεσμα θα ναι να βάζουν ακόμα πιο δυνατά την μουσική τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

??? ??? ???Εγώ μίλησα για τις συναυλίες και εσύ φίλε audiokosta το πήρες και το έκανες μάθημα κοινωνικού καθωσπρεπισμού και αγωγής του πολίτη... Μάλλον δεν κατάλαβες την απάντησή μου που δεν αναφερόταν ούτε σε ξυλοδαρμούς λόγω παραπόνων ούτε σε τίποτε άλλο από τις γραφικότητες που αναφέρεις... Σαφώς όταν υπάρχει διατάραξη της κοινής ησυχίας πρέπει να αντιμετωπίζεται αλλά όταν έχει συναυλία (όποιος και να παίζει), ε δείξτε λίγη κατανόηση, τόσο μυγιάγγιχτοι είστε??? Με τη στάση σας διακιώνετε τους Καναδούς φίλους μου στο φινάλε... ;)

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου