Προς το περιεχόμενο

Μπράτσο και μαγνήτες για squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

thelw na allaxw to mpratso tis squier mou, alla o kagmakis mou eipe oti h fender den fernei pleon memonvmena antallaktika.. skeftomai gia blackmore style scalloped,alla axizei? me alnico 2 pro stin neck thesi, lil'59 stin mesi kai gibson ceramic 500t sto bridge pws tha akougetai?mipws xasw se ogko?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην γράφεις στα greeklish σίγουρα θα στο πούν και οι άλλοι . Λοιπόν για μπράτσο πουλάνε στα εξής sites

www.rockinger.com&( Γερμανικό αρα δεν έχει δασμούς και φτηνό σου στέλνου τα πράγματα σε καμμιά εβδομάδα )

www.warmoth.com&(Αμερικάνικο)&

www.stewmac.com&(Αμερικάνικο)

Εννοιείται όλα με πιστωτική ή κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ταχύτητα και καλύτερο vibrato..Θα μου πεις,κι ο wylde κανει bending και vibrato που σκοτώνει..Ασε που θελω μια ελαφροτερη αισθηση της ταστιέρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ταχύτητα και καλύτερο vibrato..Θα μου πεις' date='κι ο wylde κανει bending και vibrato που σκοτώνει..Ασε που θελω μια ελαφροτερη αισθηση της ταστιέρας![/quote']

 

Απο οτι εχω δει οι σχετικά τελευταίες squier έχουν πολυ καλό μπράτσο, Ισως χρειάζεται απλώς συντήρηση στα ταστα και ρύθμιση. Ιδιαίτερα αν έχει jumbo ταστα.

 

Οσο για το vibrato, μπορεί να βοηθάνε λίγο τα scalloped ταστα αλλα με λίγη εξάσκηση δεν έχει και μεγάλη διαφορά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπράτσο μου φαίνεται πολύ παιδικο,βαρύ,παχύ,με μικρα ταστα..δεν γλιστράει εύκολα το χερι..την κιθάρα την έχω περίπου 10 χρόνια,το πρόβλημα όμως αυτό το διαπίστωσα πολύ νωρίς..samoth,στην δανείζω κανα μήνα να ακούσεις τι πραγματικά παίζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι 10 ετών τοτε μάλλον δίκιο έχεις, δεν πρέπει να έχει ούτε καν jumbo τάστα.

 

Το θέμα είναι ότι ένα σκέτο μπράτσο θα στοιχίσει περίπου όσο μια καινούργια squier που και καλλίτερο μπράτσο έχει και ίσως καλλίτερους μαγνήτες και δεν ξέρω τι άλλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου