Προς το περιεχόμενο

Μπράτσο και μαγνήτες για squier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το παίξιμο αλλάζει,θα σου εξηγήσω τι εννοώ..Όλα τα χαρακτηριστικά της ταστιέρας είναι καλά αλλά ΔΕΝ ταιριάζουν με το μέγεθός της και των ταστων της!!!Σαν να παιζεις σε σκουποξυλο ειναι!γι'αυτό λέω παιδικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ένα σκέτο μπράτσο θα στοιχίσει περίπου όσο μια καινούργια squier που και καλλίτερο μπράτσο έχει και ίσως καλλίτερους μαγνήτες και δεν ξέρω τι άλλο ...

καλύτερους μαγνήτες????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι ένα σκέτο μπράτσο θα στοιχίσει περίπου όσο μια καινούργια squier που και καλλίτερο μπράτσο έχει και ίσως καλλίτερους μαγνήτες και δεν ξέρω τι άλλο ...

καλύτερους μαγνήτες????

 

Ναι, απο ότι φαίνεται οι κανουργιες squier εχουν καλούς μαγνήτες, ίσως όχι επιπέδου SD, αλλα απο ότι διαβάζω στο fenderforum σε πολυ κόσμο αρέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

me alnico 2 pro stin neck thesi' date=' lil'59 stin mesi kai gibson ceramic 500t sto bridge pws tha akougetai?[/quote']

 

καλύτεροι απ'αυτούς?!για καινούργια squier δεν το σκέφτομαι καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα , επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω καποια στιγνη μια δευτερη στρατ , νομιζω οτι παιρνοντας μια squier για να την ''φτιαξεις'' , τελικα πλησιαζεισ τα λεφτα μιας μεξικανικης.

ειναι οντως ετσι?κανεις με παρομοια εμπειρια?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ' date=' επειδη σκεφτομαι και εγω να παρω καποια στιγνη μια δευτερη στρατ , νομιζω οτι παιρνοντας μια squier για να την ''φτιαξεις'' , τελικα πλησιαζεισ τα λεφτα μιας μεξικανικης.

ειναι οντως ετσι?κανεις με παρομοια εμπειρια?

[/quote']

 

Αν υποθέσουμε ότι αλλάζεις μαγνήτες, κλειδιά, ηλεκτρικά τότε ναι, φτάνεις σε αντίστοιχη αξία... αλλά ποιος σου είπε ότι τότε η μεξικάνικη θα είναι καλύτερη; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την τελευταια αναβαθμιση που εκανα στην αμερικανα στρατ που εχω τωρα , βαζοντας το dg-20 eng ,μου εχουν μεινει τα εξης:&το pickuard με εγκατεστημενουσ τους QP/seymour duncan , τα παλια κλειδια της fender-schaller locking , jackplate.

σκεφτομαι λοιπον για μια squier -δεν ξερω ποιο μοντελο-εχω πελαγωσει.

αυτο που θελω ειναι να μου πει καποιος σ ι γ ο υ ρ α ,το αν θα εχει σταθεροτητα στο κουρδισμα η squier. αν θα μπορω να βασιστω πανω της μετα απο ενα καλο set up φυσικα.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σταθεροτητα στο κουρδισμα δεν εχει καμμια σχεση με τα ξυλα της κιθαρας,ειτε Squier ειναι ,ειτε Tom Anderson με καλα περασμενες τις χορδες ,καλοκομμενο nut & αξιοπρεπη κλειδια (τα οποια εσυ ηδη εχεις) δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Βεβαια γιατι να παρεις Squier & οχι απλα ενα καλο σωμα,ενα μπρατσο & ενα τρεμολο & να βαλεις ολα αυτα που εχεις επανω δεν μπορω να το καταλαβω..... :wink:

 

αντι να δωσεις τα 250 ευρω που κανει η Squier δινεις

 

139 ευρω για αυτο

 

bg05r.jpg

 

αλλα 121 για αυτο

 

n007rm.jpg

 

& αλλα 54 για αυτο

 

1616c.jpg

 

ολα απο www.rockinger.com

 

& φτιαχνεις μια strat (σε συνδιασμο με τα κομματια που ηδη εχεις) που μαλλον θα τρωει την τωρινη σου για πρωϊνο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου