Προς το περιεχόμενο

Μας φάγανε οι φλόγες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόνο ΔΥΟ ειδών κυβερνήσεις έχουμε δοκιμάσει από 74 και μετά, δεξιές και κεντρώες

 

η νεοφιλελεύθερη είναι προφανώς δεξιά

 

και η - πολύ μικρής διάρκειας - οικουμενική βγήκε για να μην κάνει τίποτε ανατρεπτικό, και τα κατάφερε θαυμάσια

 

Ακριβώς επειδή είναι αναμενόμενο κάποιος να έχει παρόμοιες αντιρρήσεις, έβαλα τις σχετικές λέξεις σε εισαγωγικά.

 

συνεπώς όχι, δεν έχουμε λόγο να πιστεύουμε πως όλα τα κόμματα στηρίζουν το ίδιο μοντέλο διοίκησης  ;)

 

Δεν το πιστεύουμε - το γνωρίζουμε. Από τη μελέτη των προγραμμάτων τους, το γεγονός ότι ποτέ δεν μιλούν γι' αυτό το θέμα, το γεγονός ότι γνωρίζουμε / γνωρίζουν το σημαντικό πολιτικό κόστος που θα είχε οποιαδήποτε παρόμοια ενέργεια, τη μη-συμμετοχή τους σε οποιαδήποτε διαδικασία αλλαγής του Συντάγματος, το γεγονός ότι ΠΟΤΕ δεν έχουν "κατεβάσει" παρόμοιο νομοσχέδιο κλπ. Με μεγάλη προθυμία θα άκουγα οποιονδήποτε έχει να πει κάτι διαφορετικό για το θέμα, έλα όμως που δεν υπάρχει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 247
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δεν θέλω να το συνεχίσω γιατί η κουβέντα θα γίνει υπέρ του δέοντος κομματική

 

εννοείται βέβαια πως διαφωνώ, εικασίες κάνεις και "jumping to conclusions"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να το συνεχίσω γιατί η κουβέντα θα γίνει υπέρ του δέοντος κομματική

 

Εγώ - απ' την άλλη - μπορώ να το συνεχίσω επ' άπειρον χωρίς να γίνει η συζήτηση κομματική.

 

εννοείται βέβαια πως διαφωνώ, εικασίες κάνεις και "jumping to conclusions"

 

Δεν κάνω καμία απολύτως εικασία. Το περιεχόμενο όλων των νομοσχεδίων που έχουν κατατεθεί από οποιονδήποτε βουλευτή / οποιοδήποτε κόματος εδώ και δεκαετίες είναι διαθέσιμο για όποιον το θέλει. Μέσα σε αυτά, δεν υπάρχει ούτε μία γραμμή για διαρθρωτικές αλλαγές σε ζητήματα δημόσιας διοίκησης (τα πιο πολλά από τα οποία είναι πλέον συνταγματικά κατοχυρωμένα).

 

Εσύ κάνεις εικασίες. Προφανώς έχεις πεισθεί από κάποιο κόμα ότι πρεσβεύει κάτι διαφορετικό. Υπάρχουν τεκμήρια (π.χ. η κατάθεση νομοσχεδίων, είναι ένα τέτοιο τεκμήριο) ότι όντως τα πρεσβεύει; Γιατί δεν μας το γράφεις και εμάς αυτό το διαφορετικό; Δεν είναι ανάγκη να αναφέρεις το κόμα... θα το βρούμε μόνοι μας αν μας ενδιαφέρει.

 

"Jumping to conclusions"... ναι, ίσως να το κάνω αυτό διότι θέλω να έχω ξεκάθαρη αντίληψη για κάποια πράγματα και να κανονίζω την πορεία μου αντιστοίχως. Αυτό δε σημαίνει ότι δεν κρατώ τη συζήτηση (και το νου μου) ορθάνοικτα για πιθανή είσοδο νέας πληροφόρησης, η οποία ακολούθως θα οδηγήσει σε νέα συμπεράσματα κλπ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(τα πιο πολλά από τα οποία είναι πλέον συνταγματικά κατοχυρωμένα).

 

Καλα αν αρχισουμε και κουβεντα για το ΣΥΝΤΑΓΜΑ μας (το ΑΠΟΛΥΤΑ ξεφτυλισμενο συνταγμα του πλανητη μια και δεν νομιζω να υπαρχουν περισσοτερες φωτογραφικες διαταξεις και παραθυρα για την πληρη ανομοια σε κανενα αλλο συνταγμα του κοσμου) θα ξημερωσουμε... ;D ;D

 

αυτο το "Συνταγμα" ειναι απλα το επιστεγασμα της πληρους ανομοιας που επικρατει στη χωρα μας. (& φυσικα δεν προκειται να αλλαξει ΠΟΤΕ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τεκμήρια (π.χ. η κατάθεση νομοσχεδίων, είναι ένα τέτοιο τεκμήριο) ότι όντως τα πρεσβεύει;

 

ΕΝΑ τεκμήριο, όχι το μόνο  ;)

 

επίσης το ότι η δημόσια διοίκηση έχει μια παγιωμένη δομή, δεν σημαίνει και πως εφαρμόζει την ίδια πολιτική καθώς οι κυβερνήσεις αλλάζουν  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης το ότι η δημόσια διοίκηση έχει μια παγιωμένη δομή, δεν σημαίνει και πως εφαρμόζει την ίδια πολιτική καθώς οι κυβερνήσεις αλλάζουν

 

σε αυτο θα συμφωνησω...εφαρμοζει την...ΜΙΑ απο τις ΔΥΟ που υπαρχουν! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,τοτε φασκελοκουκουλωστα γιατι ΠΑΝΤΑ αυτες τις 2 θα εχουμε,σιγα μην αλλαξουν...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,αρα ερχεσαι στα λογια μας,δεν υπαρχει ΚΑΜΜΙΑ ελπις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου