Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μαγνητών για Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΕΤ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ american deluxe sss,ΣΤΟΥΣ american deluxe hss,ΣΤΟΥΣ texas special ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ Fender strat standard pickups. ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΚΥΡΙΩΣ BLUES - ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΛΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ texas, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΙΔΟΣ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΡΟΚ ΑΡΚΕΤΟ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΤΕΧΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ (ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ: ΠΟΛΥ ΒΟΥΙΤΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ - ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΛΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ deluxe). ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ texas, ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ BLUES ΠΑΝΤΟΥ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπέα Άγγελε,

Βλέπω οι επιλογές σου περιορίζονται σε fender μαγνήτες, το έχεις σκεφτεί για κάτι άλλο?

Προσωπικά εγώ, όταν ακούω κάποιον και ζητάει μαγνήτες για blues το μυαλό μου πάει εκεί:

http://www.vanzandtpu.com/

 

για Ελλάδα δεν ξέρω ποιός τους φέρνει (αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει), αλλά ξέρω αυτό:

GOLDO MUSIC

Germany

www.goeldo.de

www.duesenberg.de

 

Κοίταξε το είναι ενδιαφέρον.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 4 ειδών Fender Start μαγνήτες. Texas Special, Custom shop 54 fender Noixeless , Vintage Tonerider. Οι Texas Special όντως είναι οι πιο "γκαζοτοί" αλλά μπορείς να παίξεις και άλλα είδη εύκολα...οι Custom shop 54 είναι οι πιο vintage μαζί με τους Tonerider (που είναι καταπληκτικοί για τα 70 ευρώ τους), και οι noiseless δεν σου κάνουν (δεν έχουν καμμία προσωπικότητα).

Eδώ ακους (εάν θέλεις) τους Texas Special

http://www.customshop.gr/texasspecial.html

Δεν μας είπες τι μαγνήτες έχεις τώρα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέα Άγγελε,

Βλέπω οι επιλογές σου περιορίζονται σε fender μαγνήτες, το έχεις σκεφτεί για κάτι άλλο?

 

Φίλε μου οι μαγνήτες που μου έστειλες έχουν πολυ ωραίο και bluesy ήχο. Σε άλλα είδη όμως πώς θα ήταν? Δεν έχουν "μονόδρομο'' χαρακτήρα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 4 ειδών Fender Start μαγνήτες. Texas Special, Custom shop 54 fender Noixeless , Vintage Tonerider. Οι Texas Special όντως είναι οι πιο "γκαζοτοί" αλλά μπορείς να παίξεις και άλλα είδη εύκολα...οι Custom shop 54 είναι οι πιο vintage μαζί με τους Tonerider (που είναι καταπληκτικοί για τα 70 ευρώ τους), και οι noiseless δεν σου κάνουν (δεν έχουν καμμία προσωπικότητα).

Eδώ ακους (εάν θέλεις) τους Texas Special

http://www.customshop.gr/texasspecial.html

Δεν μας είπες τι μαγνήτες έχεις τώρα...

ΤΩΡΑ Η ΚΙΘΑΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ neck: jackson usa, μεσαιο fender και bridge duncan s1. ΟΙ AMERICAN DELUXE ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΥΝΑΤΟΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΨΟΦΙΟΙ? ΣΚΑΣΙΜΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ? ΤΟ s1 system ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΛΛΟΥΣ 5 ΗΧΟΥΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ? ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΟΥΝΤΟΣ Ο ΗΧΟΣ, ΠΙΟ ΓΛΥΚΟΣ ΑΠΟ TEXAS? ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΡΜΑ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να ακούσεις και άλλα, πήγαινε στο youtube και γράψε van zandt pickups, έχει πολλά βίντεο.

Εγώ τους άκουσα πρίν απο καμιά δεκαριά χρόνια, σε μια Blade (texas αν θυμάμαι καλα) και ήταν ότι καλύτερο έχω ακούσει σε blues ήχο, για τα δικά μου γούστα(στα blues). Όταν έπαιξαν με φούλ γκάζι ήταν απλά απίστευτοι, πεντακάθαρος ήχος ακόμα και σε arpege ακκόρντα ακούγονταν όλα χωρίς να μπουκώνει. Και το καλύτερο απ'όλα ήταν ο πάνω μαγνητης....(γι'αυτό δεν έχω λόγια). Δεν ξέρω τι στο καλό κάνουν αυτοί οι τύποι εκεί, αλλά ότι και να κάνουν, το κάνουν καλά ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να ακούσεις και άλλα, πήγαινε στο youtube και γράψε van zandt pickups, έχει πολλά βίντεο.

Εγώ τους άκουσα πρίν απο καμιά δεκαριά χρόνια, σε μια Blade (texas αν θυμάμαι καλα) και ήταν ότι καλύτερο έχω ακούσει σε blues ήχο, για τα δικά μου γούστα(στα blues). Όταν έπαιξαν με φούλ γκάζι ήταν απλά απίστευτοι, πεντακάθαρος ήχος ακόμα και σε arpege ακκόρντα ακούγονταν όλα χωρίς να μπουκώνει. Και το καλύτερο απ'όλα ήταν ο πάνω μαγνητης....(γι'αυτό δεν έχω λόγια). Δεν ξέρω τι στο καλό κάνουν αυτοί οι τύποι εκεί, αλλά ότι και να κάνουν, το κάνουν καλά ;D

και πόσο κοστίζουν αυτοί?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους AMERICAN DELUXE δεν τους ξέρω. Μπορώ να συγκρίνω μόνο αυτούς που έχω, και οι Texas δεν είναι και οι πιο γλυκοί. Εάν θέλεις γλύκα...CustomShop 54

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου