Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μαγνητών για Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

απ οτι ειδα στο site που εχει αναφερθει πιο πανω , γυρω στα 350€ το σετ των 3ων van zandt.

350???? Πολλά ρε μαέστρο. Εσένα ποιά η γνώμη σου για τους deluxe? αν μπορεισ παρε ενα τηλ να μου πεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είχα ανοίξει thread για τους van zandt όταν τους είχα βάλει...

 

Have a look... http://www.noiz.gr/index.php?topic=160601.30

 

Επίσης ο fenderiarhs είχε ανοίξει ένα ωραίο θέμα κάποτε με δικά του κλιπς με διάφορους μονούς μαγνήτες αλλά δεν μπορώ να το βρώ....Αν διαβάζει ας βοηθήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν τους πάρεις απο το εργοστάσιο,

http://www.vanzandtpu.com/Price%20Sheet.html

γλυτώνεις κανένα 'κατοστάρικο σίγουρα.

 

Είχα ανοίξει thread για τους van zandt όταν τους είχα βάλει...

 

Have a look... http://www.noiz.gr/index.php?topic=160601.30

Ωραίο θρεντάκι longshadow.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κοιτα και τους fender custom fat 50's εμενα με εχουν βγαλει ασπροπροσωπο και σε μπλουζιες και σε πολλα ειδη μουσικης και μου κοστισαν λιγο πανω απο κατοσταρικο απο ebay ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν τους πάρεις απο το εργοστάσιο,

http://www.vanzandtpu.com/Price%20Sheet.html

γλυτώνεις κανένα 'κατοστάρικο σίγουρα.

Ωραίο θρεντάκι longshadow.

Και πάλι ειναι αρκετά τα χρήματα ειδικά από την στιγμή που δεν θέλω κατ'εξοχήν blues μαγνήτες αλλά κάποιους που να μπορώ να παιξω και τα άλλα είδη που ανέφερα. Με τους texas ή με τους deluxe θα ειχα μια σφαιρική κιθάρα? Επισης παρατηρώ ότι σε κανέναν δεν αρέσουν οι deluxe με το switchακι τους. Γιατί έτσι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι van zandt ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κατ'εξοχήν blues μαγνήτες (τουλάχιστον οι true vintage που έχω εγω..)...

 

Οι texas specials αντίθετα θα έλεγα οτι είναι κατ'εξοχήν blues μαγνήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης παρατηρώ ότι σε κανέναν δεν αρέσουν οι deluxe με το switchακι τους. Γιατί έτσι?

 

 

τους ειχα εγω........κοιτα δεν λενε και πολλα ......δεν εχουν καθολου χρωμα και γενικα ειναι πολυ μουντοι....ειναι περισσοτερο για αυτον που θελει να παιξει τα παντα.......αλλα τα παντα οχι με πολυ ιδιατερο ηχο και χωρις να πετυχαινει τον καθε ηχο 100%....δλδ μπορεις να παιξεις blues αλλα ο ηχος σου θα αγγιζει το 30-40% μιας stratocaster με μονους αλλης εταιριας (δεν εχουν και πολυ σκασιμο),μπορεις να παιξεις rock αλλα δεν θα εχει κανενα ιδιατερο ηχο η κιθαρα σου...επισης μπορεις να παιξεις και μεταλ αλλα δεν θα μπορεις να συγκριθει ο ηχος σου με αυτον που θα εχει βαλει καποιος μαγνητη π.χ hot rails .......τυχαιο παραδειγμα......εαν καταλαβες τιποτα ...να μου το πεις γιατι εγω δεν ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ: ΠΟΛΥ ΒΟΥΙΤΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ - ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΛΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ deluxe

 

Απο οτι καταλαβαινω ΖΕΙΣ απο τη μουσικη οποτε οι SCN (ετσι λεγονται οι.....deluxe) ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ επιλογη,εχω μια american dlx strat & ακουγεται σαν.....κανονικη strat,μπορεις δε ανετα να πας σε ενα καταστημα να την ακουσεις (προσεξε την ΑΠΛΗ american dlx strat οχι αυτη με το διπλο κατω γιατι ειναι ΑΛΛΟ σετ πολυ πιο μουντο και με πολυ μεγαλυτερη εξοδο),εμενα ο ηχος αυτων των μαγνητων μου αρεσει πολυ και ας ειμαι βιντατζακιας.

Τους εχει αλλωστε σχεδιασει ο Bill Lawrence που ειναι μανουλα στους noiseless. ;)

Το ..σουϊτσακι :) ειναι σουπερ ειδικα αν το ενεργοποιησεις στη θεση middle & bridge (φερνοντας στους σε σειρα ),ο ηχος ειναι φανταστικος (ειδικα για lead)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω στην μεξικανικη strat μου εχω βαλει τους Lindy Fralin vintage hot οι με Basseplate στον Bridge για "περισσοτερα " γκαζια . Ειναι πιστευω αρκετα all around και εχουν πολυ σκασιμο και ωραια ατακα .Η κιθαρα μου τωρα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο μια αμερικανικη .Τσεκαρε τους και τσεκαρε και τους Blues special . Εγω τους πηρα απο το ebay .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τους ειχα εγω........κοιτα δεν λενε και πολλα ......δεν εχουν καθολου χρωμα και γενικα ειναι πολυ μουντοι....ειναι περισσοτερο για αυτον που θελει να παιξει τα παντα.......αλλα τα παντα οχι με πολυ ιδιατερο ηχο και χωρις να πετυχαινει τον καθε ηχο 100%....δλδ μπορεις να παιξεις blues αλλα ο ηχος σου θα αγγιζει το 30-40% μιας stratocaster με μονους αλλης εταιριας (δεν εχουν και πολυ σκασιμο),μπορεις να παιξεις rock αλλα δεν θα εχει κανενα ιδιατερο ηχο η κιθαρα σου...επισης μπορεις να παιξεις και μεταλ αλλα δεν θα μπορεις να συγκριθει ο ηχος σου με αυτον που θα εχει βαλει καποιος μαγνητη π.χ hot rails .......τυχαιο παραδειγμα......εαν καταλαβες τιποτα ...να μου το πεις γιατι εγω δεν ;D

ΧΑΧΑ... ΚΟΙΤΑ. ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΛΛΑ ΟΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΚΟΥΣΑ ΤΙΣ 2 ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΣΕΣ. ΤΗΝ DELUXE ΚΑΙ ΤΗΝ TEXAS. H TEXAS ΕΙΧΕ ΜΕΝ ΣΚΑΣΙΜΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΓΚΟ. Η DELUXE ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ. ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ. ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η DELUXE... ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ, ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΩΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ ΣΤΙΣ STRATOCASTER. ΠΩ ΜΠΕΡΔΕΜΑΑΑΑΑ :o :o :o :-\ :-\
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου