Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μαγνητών για Stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι καταλαβαινω ΖΕΙΣ απο τη μουσικη οποτε οι SCN (ετσι λεγονται οι.....deluxe) ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ επιλογη,εχω μια american dlx strat & ακουγεται σαν.....κανονικη strat,μπορεις δε ανετα να πας σε ενα καταστημα να την ακουσεις (προσεξε την ΑΠΛΗ american dlx strat οχι αυτη με το διπλο κατω γιατι ειναι ΑΛΛΟ σετ πολυ πιο μουντο και με πολυ μεγαλυτερη εξοδο),εμενα ο ηχος αυτων των μαγνητων μου αρεσει πολυ και ας ειμαι βιντατζακιας.

Τους εχει αλλωστε σχεδιασει ο Bill Lawrence που ειναι μανουλα στους noiseless. ;)

Το ..σουϊτσακι :) ειναι σουπερ ειδικα αν το ενεργοποιησεις στη θεση middle & bridge (φερνοντας στους σε σειρα ),ο ηχος ειναι φανταστικος (ειδικα για lead)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... 150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΟΛΟ COMPLE ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΕΤ. ΕΙΜΑΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ american deluxe sss,ΣΤΟΥΣ american deluxe hss,ΣΤΟΥΣ texas special ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ Fender strat standard pickups. ΕΓΩ ΠΑΙΖΩ ΚΥΡΙΩΣ BLUES - ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΛΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ texas, ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΙΔΟΣ ΔΙΟΤΙ ΚΑΙ ΣΕ ΡΟΚ ΑΡΚΕΤΟ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΤΕΧΝΟ ΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ (ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ: ΠΟΛΥ ΒΟΥΙΤΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ - ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΛΙΝΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ deluxe). ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ texas, ΘΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ BLUES ΠΑΝΤΟΥ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ

 

Ρίξε μια ματιά άμα θές στους άπαιχτους χειροποιητους γερμανικούς Haussel!! Εδώ στην Ελλαδα ξέρω οτι τους φέρνει ο εξαιρετικός Σταύρος Ντούκας. Σου δίνω ένα link για να τους δείς

 

http://www.guitars.gr/HTML/hausselpricelist.html

 

και μάλιστα θα τους βρείς και σε πολύ καλες τιμές. Εγώ φοράω στην Tele μου και είμαι υπερ ευχαριστημένος!  8) 8)  ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά άμα θές στους άπαιχτους χειροποιητους γερμανικούς Haussel!! Εδώ στην Ελλαδα ξέρω οτι τους φέρνει ο εξαιρετικός Σταύρος Ντούκας. Σου δίνω ένα link για να τους δείς

 

http://www.guitars.gr/HTML/hausselpricelist.html

 

και μάλιστα θα τους βρείς και σε πολύ καλες τιμές. Εγώ φοράω στην Tele μου και είμαι υπερ ευχαριστημένος!  8) 8)  ;)

ΧΑΧΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ( ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ (ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ)) ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η DELUXE ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΗ. ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ. ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η DELUXE... ΟΜΩΣ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ,

 

οσο μεγαλωνεις... :) και οσο αποκτας εμπειρια με τις κιθαρες τοσο ΛΙΓΟΤΕΡΗ σημασια θα δινεις σε "ολους εμας που λεμε".... ;) μονο ΕΣΥ ξερεις τι σου αρεσει ,οποτε ΑΣΕ ΜΑΣ ΕΜΑΣ ΝΑ ΛΕΜΕ.... :)

 

η AM DLX ειναι μια απο τις καλυτερες Fender στρατ που μπορει να αγορασει καποιος και η τιμη της ειναι εξευτελιστικη για ολα αυτα που προσφερει (εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης,εκπληκτικο ηχο & τρομερη ευελιξια) ,το ....κακο της ονομα το εχει βγαλει λογω της ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ γενιας noiseless μαγνητων που ΕΙΧΕ και οι οποιοι ηταν οντως πολυ μετριοι.

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ... 150 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΟΛΟ COMPLE ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

 

super

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΝΙΓΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ( ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ (ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΕΛΑΕΙ)) ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ

 

χαχα ο Σταύρος είναι πραγματικά εξαιρετικός και εξυπηρετικότατος!! Άπαιχτος!  :D  :D  ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Σταυρος εχει και κατι πολυ ωραιους Hausel σε στυλ JOE BARDEN ,τσεκαρε τους. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απλα μη ξεχναμε οτι το παλικαρι ΘΕΛΕΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ NOISELESS (γιατι δουλευει σε κλασσικο ελληνικο μαγαζι με τρισαθλια ηλεκτρικη εγκατασταση)

 

απο εκει και περα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ κλασσικοι μαγνητες στρατ υπαρχουν απο δεκαδες boutique κατασκευαστες,οποτε περι ορεξεως κολοκυθοπιττα (προσωπικα ψηφιζω Lindy Fralin)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απλα μη ξεχναμε οτι το παλικαρι ΘΕΛΕΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ NOISELESS (γιατι δουλευει σε κλασσικο ελληνικο μαγαζι με τρισαθλια ηλεκτρικη εγκατασταση)

 

απο εκει και περα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ κλασσικοι μαγνητες στρατ υπαρχουν απο δεκαδες boutique κατασκευαστες,οποτε περι ορεξεως κολοκυθοπιττα (προσωπικα ψηφιζω Lindy Fralin)

Παιδιά ευχαριστώ παρά πολύ για την ανταπόκριση. Εχω καταλήξει στο ότι μια καλή λύση για τα στάνταρσ μου και την ηλικία που βρίσκομαι (20) είναι να πάρω κάτι αρκετά καλό όπως οι scn ή οι standar σαν πιο φτηνή λύση. Οι μεν 150 η δε 70. Και εχω καιρό όταν καταλήξω σε ένα είδος να πάρω κάποιους πιο ψαγμενους που ακόμα δεν είχα την ευκαιρία να ακούσω. Συμφωνείτε με την σκέψη μου και με τους 2 που κατέληξα; το μόνο μου θέμα είναι ότι τους scn δεν τους εχω ακούσει σε rosewood αλλα σε maple. Θα έχει μεγάλη διαφορά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απλα μη ξεχναμε οτι το παλικαρι ΘΕΛΕΙ ΜΑΓΝΗΤΕΣ NOISELESS (γιατι δουλευει σε κλασσικο ελληνικο μαγαζι με τρισαθλια ηλεκτρικη εγκατασταση)

 

απο εκει και περα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ κλασσικοι μαγνητες στρατ υπαρχουν απο δεκαδες boutique κατασκευαστες,οποτε περι ορεξεως κολοκυθοπιττα (προσωπικα ψηφιζω Lindy Fralin)

 

οπα sorry , δεν το ηξερα. :-X

Για noisless θα προτεινα τους κινμαν, οι μονοι με σωστο ηχο και χωρις θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου