Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για play-along jam


simow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει σχετικό πρόγραμμα εκτός του guitar pro που να μπορώ να χρησιμοποιώ για να jam-αρω / αυτοσχεδιάζω από πάνω απενεργοποιώντας τους ήχους των drums?

 

Ψάχνω κάτι σαν το band in a box , χωρίς όμως να παίζω συγκεκριμένα γνωστά κομμάτια.

Δηλαδή να έχει μουσικά θέματα χωρίς τύμπανα(ή τέλος πάντων να αφαιρώ τα τύμπανα από το μουσικό θέμα) σε στυλ jam ή αυτοσχεδιασμού σε ύφος rock / metal / latin / γιατί όχι και jazz.

 

Οτιδήποτε γνωρίζετε κάντε ένα κόπο και φωτίστε με.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να βρω extra μουσικά πακέτα για το πρόγραμμα αλλά δεν βρήκα τίποτα.

Το συγκεκριμένο θα το εγκαταστήσω αύριο.Απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν άλλες λύσεις.

Ο αδελφός μου παίζει κιθάρα και το έχει εγκατεστημένο μαζί με μια τεράστια πραγματικά μουσική βιβλιοθήκη σχετική με τζαζ και λάτιν.Επίσης είχε και κάποια θέματα blues (αργά και γρήγορα shuffles και τα συναφή).

Rock και metal όμως δεν είχε τίποτα.Έψαξα να βρω αντίστοιχες βιβλιοθήκες αλλά τζίφος.

Ξέρεις εσύ αν υπάρχουν και τέτοια κομμάτια για το band in a box?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να βρω extra μουσικά πακέτα για το πρόγραμμα αλλά δεν βρήκα τίποτα.

 

http://www.pgmusic.com/products_styles.htm

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως υπάρχει τίποτα πιο blues oriented. το band in a box είναι ωραίο αλλά έχει πολλά πράγματα μέσα που εμένα τουλάχιστον δε με ενδιαφέρουν (και δεν τα ξέρω)

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου