Προς το περιεχόμενο

ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ LACE SENSOR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξερω αν αυτοι οι μαγνητες θα μου εδιναν την γλυκα και τον ογκο που ακουσα στους deluxe

Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το μάθεις είναι να τους ακούσεις live. Όσον αφορά τον "όγκο" της Clapton Strat, με ανοιχτό το boost γίνεται "Χαλασμός Κυρίου". Εξαρτάται βέβαια και με τι ενισχυτή θα την βάλεις να παίξει (κάτι που ισχύει για όλες έτσι κι αλλιώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ο μόνος τρόπος να το μάθεις είναι να τους ακούσεις live. Όσον αφορά τον "όγκο" της Clapton Strat, με ανοιχτό το boost γίνεται "Χαλασμός Κυρίου". Εξαρτάται βέβαια και με τι ενισχυτή θα την βάλεις να παίξει (κάτι που ισχύει για όλες έτσι κι αλλιώς).

που θα τους βρω ομως να τους ακουσω? θεσσαλονικη εχεις ιδεα που θα τους εχει?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα τους βρω ομως να τους ακουσω? θεσσαλονικη εχεις ιδεα που θα τους εχει?

Δυστυχώς δεν γνωρίζω που θα μπορούσες να τους ακούσεις στη Θεσσαλονίκη. Ίσως κάποιος συνforumίτης να γνωρίζει. Αν σε φέρει πάντως ο δρόμος στην Αθήνα μπορείς να ακούσεις τη δική μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν γνωρίζω που θα μπορούσες να τους ακούσεις στη Θεσσαλονίκη. Ίσως κάποιος συνforumίτης να γνωρίζει. Αν σε φέρει πάντως ο δρόμος στην Αθήνα μπορείς να ακούσεις τη δική μου. ;)

να σαι καλα φιλε μου. ευχαριστω πολυ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι οι πιό Hi Fi μαγνήτες, είναι noiseless έχουν μια ταση για κουδούνισμα....

Αν παίζεις Funk είναι η καλύτερη επιλογή, μακραν της δεύτερης....

Εγώ έχω τους Copper 25 anniv (σαν τους Gold) και ένα σετάκι 2 gold Κι ένας red (Bridge)

και τα δυό είναι πολύ καλά απλά θέλει λίγο ψάξιμο στο να είναι πολύ καλά σεταρισμένη η κιθάρα και στο ύψος των μαγνητών.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι οι πιό Hi Fi μαγνήτες, είναι noiseless έχουν μια ταση για κουδούνισμα....

Αν παίζεις Funk είναι η καλύτερη επιλογή, μακραν της δεύτερης....

Εγώ έχω τους Copper 25 anniv (σαν τους Gold) και ένα σετάκι 2 gold Κι ένας red (Bridge)

και τα δυό είναι πολύ καλά απλά θέλει λίγο ψάξιμο στο να είναι πολύ καλά σεταρισμένη η κιθάρα και στο ύψος των μαγνητών.

επισης ενημερωστε με λιγο σε κατι. ειδα οτι υπαρχουν 8 ειδη lace sensor. και ο καθενας ειναι κατασκευασμενος για αλλη θεση. δηλαδη θελει καθε ενας ακουσμα σε διαφορετικες θεσεις για να καταληξω καπου? ωχ ποιο ευκολο μου φαινεται να ξανακαταληξω στους deluxe.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν που ρωτησες ποιους εννοω ως απλους εννοω αυτο το σετ http://www.thomann.de/gr/fender_noisless_set_strat.htm δενξερω ποιους εννοεις deluxe αν εννοεις αυτους που φοραει η american deluxe νομιζω φοραει τους samarium cobalt τους οποιους δεν εχω ακουσει και δεν εχω γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν που ρωτησες ποιους εννοω ως απλους εννοω αυτο το σετ http://www.thomann.de/gr/fender_noisless_set_strat.htm δενξερω ποιους εννοεις deluxe αν εννοεις αυτους που φοραει η american deluxe νομιζω φοραει τους samarium cobalt τους οποιους δεν εχω ακουσει και δεν εχω γνωμη.

ναι τους scn εννοω. σε αυτους ειχα καταληξει πριν μαθω για τους lace sensor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου