Προς το περιεχόμενο

ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ LACE SENSOR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥΣ DELUXE ΜΑΓΝΗΤΕΣ. ΟΜΩΣ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ LACE SENSOR. ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ "ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ". RED, GOLD ΚΤΛ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν και υπάρχουν πολύ πιο κατάλληλοι να μιλήσουν για μονούς μαγνήτες, επειδή τους έχω ακούσει (τους κόκκινους, τους μπλε και τους χρυσούς), ξεκινώντας είναι noiseless μαγνήτες, υπέρ του δέοντος hi-fi ηχητικά. Οι κόκκινοι έχουν έξοδο γκαζωμένου διπλού, οι μπλέ είναι περιπου σαν κλασικός διπλός ενώ οι ασημί είναι πιο χαμηλής εξόδου και οι χρυσοί έχουν τη χαμηλότερη έξοδο όλων.

 

Μπορεί να σου αρέσουν αν γενικότερα σ' αρέσουν οι 80's ήχοι. Τα συγκεκριμένα σετ συμπαθούν περισσότερο τα rigs μοντέρνου προσανατολισμού. Aν ο υπόλοιπος εξοπλισμός σου (ενισχυτής-εφέ) είναι πιο vintage, μπορεί να σου φανεί ότι "ξυνουν" ιδιαίτερα στα "βρώμικα".

 

Οι κόκκινοι συνίστανται μόνο για bridge, ενώ οι χρυσοί μάλλον κάνουν μόνο για 80's funk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους gold εχω ακουσει,vintage χροια χωρις ομως να φτανουν ενα κανονικο single coil μαγνητη σε σκασιμο και με καθαρα γλυκα αλλα αρκετα hi-fi οπως προειπε και ο φιλος kpeyos.Γενικα δεν ενθουσιαστηκα και πολυ με το συγκεκριμενο σετ αλλα μου φανηκε αρκετα ευελικτο και φανταζομαι οτι αν σου αρεσου οι noisless παιζει να σου αρεσουν αρκετα και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους gold εχω ακουσει,vintage χροια χωρις ομως να φτανουν ενα κανονικο single coil μαγνητη σε σκασιμο και με καθαρα γλυκα αλλα αρκετα hi-fi οπως προειπε και ο φιλος kpeyos.Γενικα δεν ενθουσιαστηκα και πολυ με το συγκεκριμενο σετ αλλα μου φανηκε αρκετα ευελικτο και φανταζομαι οτι αν σου αρεσου οι noisless παιζει να σου αρεσουν αρκετα και αυτοι.

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας. εγω σκεφτομουν τους american deluxe γιατι μου αρεσε πολυ η χροια τους. θελω κατι all around. και καλο. οχι οπως οι standar. θα τους προτεινατε απο τους deluxe?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχω ακουσει τους deluxe απο τους απλους noisless παντως μου αρεσαν περισοττερο

ποιοι ειναι οι απλοι noisless? μπορεις να στειλεις ενα link απο youtube?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους φοραγε η παλια μου  american deluxe plus natural που ειχα απο το '89.Δεκα χρονια + τους εφαγα στη μαπα.

Εαν σε ενδιαφερει η ''ησυχια'' ειναι οι καλυτεροι.Κατα τα αλλα ειναι πολυ ''πλαστικος'' και ουδετερος ηχος και κατα τη γνωμη μου τελικα  χωρις προσωπικοτητα.

Αλλα  ο καθενας μην ξεχναμε ακουει και αλλα πραγματα.Για παραδειγμα αυτος που την αγορασε ειπε οτι ειχε ...σκασιμο ::)

Και να φανταστει κανεις οτι η κιθαρα φοραγε μπλε-χρυσο-κοκκινο σενσορες...

Αν μπορεις ακουσε τους για να βγαλεις συμπερασμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους american deluxe δεν έχω γνώμη καθώς δεν τους έχω πολυακούσει. Για τους Lace Sensor Gold έχω να σου πώ ότι είναι μια χαρά μαγνήτες καθότι τους φοράει η Eric Clapton Strat μου. Δεν ξέρω τι ήχος σου αρέσει ακριβώς, αλλά νομίζω ότι μπορούν να σε καλύψουν σε πολλά επίπεδα, αξιοπρεπώς. 

 

θελω κατι all around

Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις/ουμε  ποτέ να βρούμε ένα μαγνήτη που κάνει για όλα. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν θα το ήθελα κιόλας!  ;)

 

Παρακάτω μερικά links για να ακούσεις του Lace Gold:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kDAQm2qWnYw

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους american deluxe δεν έχω γνώμη καθώς δεν τους έχω πολυακούσει. Για τους Lace Sensor Gold έχω να σου πώ ότι είναι μια χαρά μαγνήτες καθότι τους φοράει η Eric Clapton Strat μου. Δεν ξέρω τι ήχος σου αρέσει ακριβώς, αλλά νομίζω ότι μπορούν να σε καλύψουν σε πολλά επίπεδα, αξιοπρεπώς. 

Δεν ξέρω αν θα μπορέσεις/ουμε  ποτέ να βρούμε ένα μαγνήτη που κάνει για όλα. Εγώ προσωπικά δεν ξέρω αν θα το ήθελα κιόλας!  ;)

 

ευχαριστω φιλε μου. αλλα δεν ξερω αν αυτοι οι μαγνητες θα μου εδιναν την γλυκα και τον ογκο που ακουσα στους deluxe. αν ξερει καποιος να με βοηθησει σε αυτο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου