Προς το περιεχόμενο

ΠΟιος ειναι ο καλυτερος μπλουζ παιχτης ολων των εποχων


SpyrosMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Audiokostas μπήκα για να κλειδώσω αλλά περιέργως δεν είχες απαντήσει "εγώ" οπότε νταξ.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Blind Lemon Jefferson αν τους προτιμάς χοντρούς και τυφλούς ή ο Rober Johnson αν τους προτιμάς αδύνατους και σατανικούς...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o οντιοκόσταΣ  (ορίστε το πα εγω)

Πέστα ρε Κώστα γιατί αν το πω εγώ θα με θεωρήσουν φίλο του και δεν (τον) γουστάρω.

 

Επειδή είναι γιορτάρες μέρες όμως θα πω και γω μια γνώμη κι ας είναι ότι ναναι το thread.

 

Κατ' αρχήν συνήθως βαριέμαι ότι δεν έχει ηλεχτρισμό (με ορισμένες λαμπρές εξαιρέσεις).

Ξέρω "ριζες", "αρχή", "απο κει όλα", "πόνος κι όλεθρος σε 5 χορδές και 3 ακκόρντα" και πάει λέγοντας και ποσώς προσωπικώς με ενδιαφέρει.

 

Εγώ λέγω ότι εφτυχώς που τον ανακάλυψε τον ελεχτρισμό ο  Laspo Nerias και ακούσαμε λίγο μουσική να γουστάρουμε. (Επικούρδε βάλε εδώ το ουτουμποβίντεο στο κατώι του Σικάγου με Lasponeria και Πέτρες και Wells και Guy και Copeland σε έκτακτη κι απρόσμενη εμφάνιση - κόλαση κατάσταση)

 

Και αρχίζει η διχτατορία των εξάχορδων. Αλλά επειδή δεν μασάμε (αλλά καταπίνουμε) λέγω ευθαρσώς και με παρρησία ότι ο μαυρούκος που με ενθουσιάζει ανελλιπώς είναι ο κος Junior Wells. Το mployz κύριοι είναι τραγούδι, hell yeah και δεν είναι ποιος ανεβοκατέβηκε το πεντόσκαλο πιο γρήγορις. Και την ιστορία μου την λέει καλύτερα ο Μικροπηγάδης (θα λεγα την Billy αλλα αυτή έπαιζε μόνο τις ευαίσθητες χορδές μας και όχι άλλο όργανο).

Και άλλοι τα λένε καλά και μπορεί και καλύτερα αλλά ο κοντοφύσας με πέτυχε νωρίς και τρυφερό και μου χει αφήσει σημάδια.

Αυτά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αρχίζει η διχτατορία των εξάχορδων.

Δεν το κάνεις θέμα τη Παρασκευή αυτό? Γιατί δόξα το Γιαραμπή υπάρχουν και εξάχορδα (και 12χορδα) μπάσα... Δεν σας φταίει κανείς εάν δεν μπορείτε να μετρήσετε πάνω από το 4.... 8)

 

ΥΓ. Συμφωνώ για τον ηλεκτρισμό... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κάνεις θέμα τη Παρασκευή αυτό?

Λόγω εορτών το ωράριο είναι ελεύθερο.....

 

Tsikno bells, tsikno bells.....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που προτιμω κατι σε χοντρο γκριζομαλη με μεγαααααλη.... κιθαρα...(ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΩΝΤΙΟ ΠΑΝΤΑ) αγαπω ιδιαιτερως τον Μπι Μπι Κινκ !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου