Προς το περιεχόμενο

cymbal set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ,

ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ...ΤΕΣΠΑ..ΟΛΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΑΥΞΗΘΟΥΝ..ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΛΑ ΠΙΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ ΗΧΟΥ...ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΕΤ HH/RD/CR ΜΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 14"/20-22"/16-18" ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΑΡΚΑ ΑΛΛΑ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΜΟΝΙΑ...ΠΑΙΖΩ ΚΥΡΙΩΣ ΡΟΚ,ΜΕΤΑΛ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΡΟΚ,ΜΕΤΑΛ,ΦΑΝΚ,ΤΖΑΖ Κ GROOVES...ΣΥΝΟΛΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΕΧΡΙ 800-850 ΕΥΡΩ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

paiste 2002 εγω αυτα θα παρω την πεμπτη, να τελειωσουμε με το καλο, και παιζω μια απτα ίδια και γω. ειναι σκυλια αυτα τα πιατινια που σου λεω τα ξερω καλα και απο ηχο σκίζουν και κανουν για ολα τα ειδη. γυρω στα λεφτα που αναφερεις βγαινουν (hh,cr,r) στο τόμαν μπορει και φθηνοτερα. hope i helped. καλα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

 

Έπειτα, τσέκαρε εκτός απο τα 2002 (άπλετο respect!) τα apx, τα aa, και τα aax. Σε αυτες τις τιμές όλες οι σειρές αξίζουν γι αυτό άσε το γούστο σου να σε κατευθύνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ..!!

ΝΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ SABIAN AAX K PAISTE 2002...Κ ΔΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ..ΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ 2002 ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΑ WILD???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Να πας να τα ακούσεις. Πιατίνια δεν αγοράζεις στο σακί. Πέραν του ότι μπορεί να τα παίζει το ίνδαλμα σου πρέπει να έχεις και προσωπική άποψη για το τι πέρνεις με τα λεφτά που δίνεις.

Βρες κατάστημα κοντά σου που να έχει όσα περισσότερα γίνεται και κυρίως τις σειρές που σε ενδιαφέρουν.

Ακούς, καταλήγεις, διαπραγματεύεσαι τιμή. Αν δεν σου κάνουν, κοιτάς αλλού.

 

ΥΓ. Γραφε πεζά. Οχι ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πάρεις σετ. Να πάρεις ότι πιατίνι σου κάθεται στο αυτί ασχέτως μάρκας,τιμής και μεγέθους. Κλασσικός και πολύ ευέλικτος συνδυασμός είναι

sabian 16 AAXplosion crash

sabian 21 HH raw bell dry ride

sabian 13 AAX fusion hats ή  14 AAX stage ή 14 AA medium hats

;D :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα, όπως είπε και ο Yameth παραπάνω να πας να ακούσεις όσο περισσότερα μπορείς. Επίσης, παρόλο το budget που διαθέτεις, μην αποκλείσεις φθηνότερες σειρές καθώς μπορεί να σου αρέσει περισσότερο κάτι οικονομικότερο και να κράτησεις και κάποια χρήματα για κάποια άλλη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αγοραζα σετ...θελω να βρω καποια πιατα που να ειναι αρμονικα μαζι τους να δενουν οι ηχοι..ναι το ξερω ειναι το καλυτερο να παω να τα ακουσω απο κοντα κ αυτο θελω απ'την αρχη αλλα μενω γιαννενα κ δν ειναι ευκολο να παω θεσσαλονικη ή αθηνα (εκτος αν περασω σε καμια αποα αυτεσ...)αλλα ποιο μαζγαζι στην θεσσαλονικη καλυτερα εχει ποικιλια πιατων να παω να ακουσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωσω εδω οτι εφόσον παιρνεις πιατα που ενδεχομενως δεν θα εχεις τη δυνατοτητα να ακουσεις (γιατι στην ελλαδα κανεις δεν εχει στοκ απο καλα πιατινια) οτι τα δειγματα στο site  της paiste ειναι παρα πολυ αξιοπιστα. Οσα πιατινα εχω ή εχω εκουσει ακουγονται ιδια κ στο σαιτ, κατι που δεν ισχυει γενικα για τους αμερικανους(zildjian sabian)

 

Σε γενικες γραμμες παιξε στις κλασσικες αξιες (paiste 2002, sabian AA & AAX, zildjian A custom αλλα κ bosphorus, istambul) και μεινε μακρια απο τα heavy μοντελα αν θελεις κατι ευελικτο

 

σε συγκεκριμενα μοντελα θα κοιταγα

 

Hi Hat : paiste 2002 medium & sound edge, sabian AAX stage

Crash : 2002 crash, AAXplosion, A custom medium

Ride : 2002 ride, sabian HH RBDR, AA RBDR

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου