Προς το περιεχόμενο

cymbal set


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εύγε στον φίλο και συνάδελφο που μίλησε για τα Meinl!

 

Μιλάμε για τις γρηγορότερα ανερχόμενες εταιρίες πιατινιών με ενα roster καλλιτεχνών που κάθε μέρα γίνεται και μεγαλύτερο!

Και τα πιατίνια είναι οικονομικότατα αν σκεφτεί κανείς την πιότητα!

 

Τα Paiste είναι όνομα όπως και τα Zildjian αλλά και τα Sabian αλλά μου φαίνονται πολύ υπερτιμημένα για το τι είναι... Στα 2002 το 8αρι το Splash είναι στα 105 ευρά (χωρίς τα μεταφορικά!) και το Rude τo 10άρι splash είναι στα 123 ευρα...

 

Τα Meinl έχουν μεγάλη ποικιλία που είναι πανεύκολο να συνδιασεις! Byzance, Soundcaster, Mb10 κλπ κλπ κλπ...

 

Λάβε τα πολύ σοβαρά υπ’όψιν σου...

 

Υ.Γ. Για να μην θεωρηθώ προκατειλημένος έχω αγοράσει το μεγαλύτερο μέρος της σειράς Alpha της Paiste (Γύρω στα 11 πιατίνια!). Τα οποία είναι πολύ τίμια πιατίνια αλλά τους λείπει χαρακτήρας και είναι πολύ περιορισμένη η χρήση τους στο ροκ και στο μέταλ. Οπότε μιλάω απο πείρα!

Women,like silent men,think they're listening!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα ελληνικά μαγαζιά οι μόνες σίγουρες σειρές που θα βρείς να δοκιμάσεις και να αγοράσεις είναι pst3, pst5 αντε κ Alpha. Επίσης Sabian solar και Zildjian ZBT. Αν θες κάτι απο αυτά εχε καλώς... Αν παρ' όλα αυτά επιμένεις οτι θες κάτι καλύτερο [λες και είναι το πιο παράλογο πράμα στον κόσμο] εξοπλίσου με υπομονή, περισσότερη υπομονή, χρήμα, ψυχραιμία και κάποιο εγχειρίδιο για ασκήσεις ηρεμίας και ετοιμάσου να ακούσεις κλασσικές ατάκες του στύλ:

Δεν έχω, δεν υπάρχει, πρώτη φορά το ακούω, μπορώ να το παραγγείλω αλλα μετα θα πρέπει να το αγοράσεις, δεν ξερω ποτε/αν θα έρθει, όλα τα ίδια είναι, δεν το φέρνουμε στην Ελλάδα, δοκίμασε αυτό και φαντάσου... ή ακόμα καλύτερα μην αγγίζεις απαφορεύεται, μου τελέιωσαν, αποσύρθηκαν, απο αυτή τη σειρά έχω μόνο το splash και ΠΟΛΛΑ ακομα....

Υπάρχουν και τα internetoμάγαζα αλλά και πάλι αμα δεν το χεις ακούσει μπορεί να κάνεις λάθος επιλογές.

Σα να χω αρχίσει να απογοητεύομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΛ

 

;D

 

 

προσωπικά έχω 3 agop sultan τα οποία διάλεξα δοκιμάζοντας και ακούγοντας. ό,τι και να πούμε, άμα δεν ακούσεις...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου