Προς το περιεχόμενο

King's X


The Genius Loci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δε θυμάμαι να είδα κάπου στο Noiz να αναφέρεται αυτή η σπουδαία μπάντα. Τους "ανακάλυψα" μάλλον αργά (πριν 8 χρόνια περίπου) και έκτοτε έχω αγοράσει αρκετά album τους.

 

 

 

 

(σχετικά μέτρια ποιότητα στα video).

 

 

Τους ξέρετε?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε με το Tabor/Pinnick/Gaskill line-up μιλάμε για μεγάλη μπαντάρα!

 

Μα δεν υπαρχει και κανενα αλλο line up

 

ΕΥΤΥΧΩΣ τους ξερω απο αρκετα παλια (λιιιγο πριν βγαλουν το Dogman) και νοιωθω ΠΟΛΥ τυχερος που τους εχω δει και live στη Κοπεγχαγη στην περιοδεια Tapehead. Μιλαμε για ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ μπαντα. Ο ηχος του Pinnick (ειδικα οταν στεκεσαι μπροστα στη σκηνη) απλα δεν υπαρχει

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν υπαρχει και κανενα αλλο line up

 

Εννοώ με τέτοιους μουσικούς δεν γίνεται να μην είναι μπαντάρα!

 

Όσο για τον Pinnick, θεός απλά. Απ'τους αγαπημένους μου μπασσίστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι μία από τις μπάντες που έχουν ξεπεράσει και κάποια στερεότυπα, όπως, για παράδειγμα, ότι οι μπάντες με σκληρό ήχο παράγουν στίχο επιπέδου λοβοτομημένου 15χρονου.

 

Και μια μικρή αναφορά στην συνηθισμένη Αμερικάνικη πουριτανική υποκρισία:

 

Whether the band's name was intended as a Christian reference or not, the band members themselves have resisted being identified as a Christian metal or Christian rock band. Although many of their early lyrics have a clear spiritual influence, generally this came from the individual faith of the members rather than an explicit attempt to tap into the contemporary Christian music market in the way groups such as Petra did. While members would speak openly about their faith, and the Faith Hope Love CD insert contained an entire chapter of the Bible, the band rejected the association as a Christian band. While some of their albums were marketed through Christian book stores, most removed their albums from sale after Pinnick's announcement in 1998 of his homosexuality.

 

(Από τη Wikipedia)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι μπαντάρα. Πάντα μου θύμιζαν λίγο Beatles.

 

Καλά, έχεις ακούσει τα προσωπικά albums του Tabor;;; ;D Ο Lennon ξαναζεί ;D ;D (πρώτα έμαθα τον Tabor εγώ και μετά τους King's X, λόγω promo που μου είχε έρθει για review όταν είχα ένα περιοδικό).

 

http://www.youtube.com/watch?v=IOseGs9j3y4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου