Προς το περιεχόμενο

ΒΙΒΛΙΑ DRUMS


stathopa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για τα βιβλια φιλικη συμβουλη εαν προσπαθησεις να μαθεις μονος σου θα γινεις ενα ακομα τσαπατσουλης Drummer θα ηταν προτιμοτερο να βρεις εναν δασκαλο.

 

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βαζω 3 λινκς τυχαια που βρηκα μηπω και σε βοηθησουν δεν το εψαξα και πολυ το θεμα απλα υπαρχουν διαφορα βιντεακαι στο youtube.Χρησιμοποιησε την την φραση "set up a drum kit" για παραδειγμα.Οσο για τα βιβλια φιλικη συμβουλη εαν προσπαθησεις να μαθεις μονος σου θα γινεις ενα ακομα τσαπατσουλης Drummer θα ηταν προτιμοτερο να βρεις εναν δασκαλο.

 

http://www.youtube.com/watch?v=el34tk-szAM

 

Βασικα εχω γραφτει και εχω κανει ηδη το πρωτο μαθημα σε ωδειο ;) απλα με τα βιβλια ελπιζω να βελτιωθω πριο γρηγορα, ετσι πιστευω... ;) να παρω καμια ιδεα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Χρειάζομαι το βιβλίο του Agostini - solfege rythmique No 1 και δεν μου περισεύουν 20,00€ για να το αγοράσω αυτή τη στιγμή :S

Ξέρει κανείς αν μπορώ να το κατεβάσω από κάπου free?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αυτό το βιβλίο το έχω και μελετάω σχεδόν κάθε μέρα. Είναι καταπληκτικός ο Dante Agostini. έχει βγάλει μια πλειάδα βιβλίων εκπαιδευτικών και όχι μόνο. Επειδή έκανε ένα λάθος το ωδείο στο οποίο έχω γραφτεί μου έδωσε δύο τέτοια βιβλία. Θέλεις να σου στείλω το ένα; Διατείθεμαι και δεν κάνω πλάκα......Πες διεύθυνση ή κάτι τέτοιο και θα γίνει η δουλειά.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους,

:D

 

Είμαι καινούριος στην παρέα από κάθε άποψη.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν το

Dante Agostini - solfege rythmique No 1 είναι το ίδιο βιβλίο με το

Dante Agostini - Methode de Batterie Vol 1 ???

Έχω την εντύπωση ότι το πρώτο είναι αυτό που αποκαλέιται επίσης Vol 0, σε χρώμα μπεζ, ενώ το δεύτερο είναι σίγουρα το Ρόζ. Αν μπορεί κάποιος να το διευκρινίσει θα με βοηθούσε.

 

Επίσης, εάν γνωρίζει κανείς που μπορώ να ''κατεβάσω'' το Dante Agostini - Methode de Batterie Vol 1 ή αν κάποιος μπορεί να με εξυπηρετήσει ώστε να βγάλω μία φωτοτυπία θα ήμουν υποχρεωμένος!!! ;D

 

Ευχαριστώ όλους.

Και πάλι Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου