Προς το περιεχόμενο

Ήχοι organs σε synths-workstations


playel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wow. ;D Απλά το εφφε του input είναι ενεργο μονο στο studio mode, και οχι στο live. Κριμα και θα φτιαχνα μερικά ωραία grooves με το μπασο μου :)

 

(το step pitch και το super filter απλα σπερνουν στο μπασο)

 

Αλήθεια με το φαντομ τσατ τι εγινε ρε συ? Εκτος του οτι δεν ασχοληθηκα πολυμ τις λίγες φορες που το προσπαθησα δεν εμπαινε :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Wow. ;D Απλά το εφφε του input είναι ενεργο μονο στο studio mode, και οχι στο live. Κριμα και θα φτιαχνα μερικά ωραία grooves με το μπασο μου :)

 

Το input εφέ είναι κανονικά διαθέσιμο και σε Single και σε Live και σε Studio mode.

Η μόνη διαφορά είναι ότι σε Studio mode το ρυθμίζεις κάθε φορά για κάθε Studio set, ενώ σε Live και Single mode η ρύθμιση είναι κοινή και αποθηκεύεται στο System.

Επίσης, σε Single και Live mode έχεις ένα MFX αποκλειστικά για το input.

Απλά πάτα το πλήκτρο "Effects (Routing)" και μπες στο tab "Input". Θα δεις όλες τις διαθέσιμες επιλογές δρομολόγησης. ;)

 

Αλήθεια με το φαντομ τσατ τι εγινε ρε συ? Εκτος του οτι δεν ασχοληθηκα πολυμ τις λίγες φορες που το προσπαθησα δεν εμπαινε :/

 

Το chat ξέχνα το. Πλέον είμαστε εδώ:

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=14182014602&ref=ts

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα είμαι πολυ ηλιθιος :P Για καποιο λογο εφτιαχνα στο studio mode τα εφε μου για να γραψω καμια λουπα με το μπασο και αν την ιδια στιγμη το γυριζα σε live χανοτανε και ουτε που σκεφτηκα να το φτιαξω κι εκει ::) ΟΚ, μπορεις να βαρεσεις.

 

Ναι εκει σας διαβαζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος σας είπε ότι δε γίνεται; Όλα τα μεγάλα workstation samplers διαθέτουν εισόδους και πολλαπλές εξόδους (και αναλογικές και ψηφιακές). Μιλώντας για το Fantom-G, αν στείλεις μία μίξη στις εξόδους 3-4 και δρομολογήσεις το σήμα σε μία μονάδα εφέ, γυρνάς την επιστροφή εφέ στην είσοδο sampling (αναλογική ή ψηφιακή) και - voila! - έχεις επεξεργασμένο σήμα από εξωτερική μονάδα. Στο Fantom-G γίνεται γιατί μπορείς να ακούς την είσοδο sampling μαζί με την υπόλοιπη μίξη σε πραγματικό χρόνο. Και εκτός από αυτό, μετά ξανά στα εσωτερικά εφέ του οργάνου, π.χ. chorus, reverb, delay, compressor κλπ. ;)

 

Καλά ε....... δεν ξέω τι μ'έπιασε???? Δίκιο έχεις φίλε cyclops. Δεν το σκέφτηκα καθόλου έτσι.  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου