Προς το περιεχόμενο

Gabriel Drums GAT Series - Made In Taiwan


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ειναι 20ετιας ρε φιλε...ενταξει θεωρειται απο καποιους οτι το ξυλο στρωνει και ωριμαζει αλλα δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

 

καλο σετ αλλα τσιμπημενο αλλα και παλι...εγω με 2000 ή 3000 θα κοιταζα να στησω το σετ που θελω εγω γιατι ειναι καλο budget και θα επαιρνα αυτα που θα χρειαζομουνα και αυτα που θα μου αρεσανε

 

2000 για μεταχειρισμενο 20ετιας ειναι πολλα, ασε που δε ξερω και σε τί κατασταση ειναι (αν πχ εχουν πιασει υγρασια τα ξυλα ή αν εχουν υποστει κακουχιες απο μεταφορα κτλ)

 

εχε υποψη σου οτι 2000 πριν 20 χρονια δεν ειχαν τα Gabriel (δεδομενης της οικονομικης καταστασης της τοτε εποχης) ο Γαβρηιλος πριν 20 χρονια ηταν πολυ πιο φτηνος γιαυτο εβγαλε και τα GAT μετα απο τοσα χρονια...γιατι απλα ακριβηνε πολυ και τον κραζουν πολλοι για τις τιμες του. Ακομα και η BG που εβγαλε πριν 10 χρονια που ηταν και καλα το φτηνο μοντελο, μονο φτηνο δεν ηταν.

 

επιπλεον δεν μου αρεσουν τα Gabriel Apollon Custom (και τα εχω παιξει οχι μια φορα αλλα πολλες και στις διαστασεις που εχει ο φιλος σου) οποτε δε μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα χρήματα παίρνεις ενα 5αρι απο τα top-end των διάφορων εταιριών [Pearl, Tama, Sonor κτλ]. Δε νομίζω οτι αξίζει να πας σε τόσο παλιό μεταχειρισμένο εκτός αν σου ρίξει την τιμή στα 1500 τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει θεωρειται απο καποιους οτι το ξυλο στρωνει και ωριμαζει αλλα δε ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο

 

ωριμαζει ΝΑΙ αλλά όταν είναι δέντρο .. όχι κομμένο ...  ;)

 

oh yesss ... Inveracity πολύ γρήγοροι ....  ;D

 

και ναι 2.000 πάρα πολλά .. κατά τη γνώμη μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω οτι ωριμαζει ο ηχος του και οτι στρωνει...ετσι λενε οι παλιοι...

 

check http://www.craviottodrums.com/drums.php  στην αναφορά του Lake Superior ...

...ή σκέψου το λόγο που χρησιμοποιείται το North American Aged Maple (πολλών ετών) στα καλά τύμπανα και όχι Maple Ασίας

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

EXEIS MHPOS PLHROFORIES AN TO MODEL "BG DRUM SET" POY EMFANIZETAI STO SITE TO GABRILOY EXEI XAMHLH TIMH OSO TA NEA AYTA MODELA APO TO THN TAIWAN?

 

αν διαβαζες ολο το thread προσεκτικα θα την εβρισκες την απαντηση

 

αν λες για την BG ηταν χειροποιητη και ΠΟΛΥ πιο ακριβη με beechwood την εχει ενας φιλος μου εμφανισιακα μου φαινεται λιγο κιτς η κασα και το βαθυ ειναι καλα, τα τομ μετρια γενικα δεν τα αξιζουν τα λεφτα τους imho

 

τη BG τη σταματησε και δε θα τη ξαναβγαλει

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου