Προς το περιεχόμενο

help για μια καρτα ηχου!!!!


showishere

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια και χαρα σε ολους!!!!

χρειαζομαι την βοηθεια σας οσο αναφορα ια καρτα ηχου.

λοιπον πριν απο λιγο καιρο αποφασησα να αρχισω τις ηχοργαφισεις στον υπολογιστη μου αλλα το κακο ειναι οτι εχω ενα laptop το οποιο εχει μια καρτα ηχου on-board, πραγμα που καθηστα αδυνατη την καθε προσπαθεια καλης ηχογραφισης.

ψαχνωμαι πολυ να αγορασω μια εξωτερικη καρτα ηχου με την οποια να ξεκινησω τισ ηχογραφισεις. εχετε κατι καλο να μου παρουσιασεται????

please ειναι μεγαλη αναγκη τωρα που εχω τρελη εμπνευση!!!!tnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

&

Για κοίταξε εδώ

http://www.lexiconpro.com/Omega/features.asp

Μάλλον κι εγώ προς τα εκεί οδηγούμαι για αγορά

Φιλικά Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

&

Για κοίταξε εδώ

http://www.lexiconpro.com/Omega/features.asp

Μάλλον κι εγώ προς τα εκεί οδηγούμαι για αγορά

Φιλικά Parsifal

 

 

 

Επειδή στις αγορές μου είμαι λίγο περίεργος (όχι ότι γενικά δεν είμαι) μετά από αρκετή έρευνα απέκλεισα το omega από την λίστα μου γιατί έχει ένα σοβαρό κατά τη γνώμη μου μειονέκτημα. Το pantheon που το χρυσοπληρώνεις και ας στο δίνουν "δώρο" μπορεί να χρησιμοποιειθεί μόνο μέσα από το DAW που συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο. Αυτό για μένα είναι άχρηστο. Και το pantheon για μένα ήταν δέλεαρ. Εσένα πάλι μπορεί να μη σε ενδιαφέρει το reverb...

 

Αν μπορείς να ανέβεις άλλα 200 θα σου πρότεινα edirol (roland) UA-101. Είναι και φρέσκο προιόν και κυκλοφορεί και σε firewire. H πας σε κλασικές προτάσεις όπως M-audio 410.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έψαξες τελικά shock; Τι εννοείς μέσα από το DAW;

 

Σύμφωνα με τα reviews και τα παράπονα που διαβάζω στο Internet τo Pantheon ανοίγει μέσα από το Cubase LE που συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο και ίσως από άλλες εφαρμογές της Steinberg. Εγώ έχω βολευτεί με το Tracktion που είναι της Mackie.

 

 

 

Από το site της Lexicon:

 

 

The Pantheon Reverb is not a "stand-alone" type plug-in and does not have a separate install disk. When you install the Pro-Tracks Plus software (Windows) or Bias Deck SE software (Macintosh)' date=' the Pantheon Reverb plug-in is automatically installed as part of the Pro-Tracks Plus and/or Bias Deck SE software program. The reverb plug-in will not function without Pro-Tracks Plus or Bias Deck SE.

 

NOTE: In order to access Pantheon, in Pro-Tracks Plus, select a waveform in the track view and then choose Process, Audio Effects, then select Lexicon Pantheon. Or, set up the plug-in as an Insert type (per track) or Aux send effect just as you would any other Direct-X type plug-in.

 

[/b'][/i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου