Προς το περιεχόμενο

Παιδιά...μου'ρχεται να κλάψω!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ακουσει' date='βιρτουοζους & βιρτουοζους με θεωρητικη καταρτηση να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ εντελως τα τραγουδια μιας μπάντας....

ΜΟΥΣΙΚΟΣ δεν σημαινει σωνει & καλα βιρτουοζος αλλα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ καποιος που ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ & ΣΕΒΕΤΑΙ το τραγουδι το οποιο καλειται να παιξει,η γνωση επιπλεον οργανων ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ γιατι ετσι "αυτοματα" αντιλαμβανεσαι το ηχητικο φασμα που πρεπει να καλυψεις & αυτα που πρεπει να παιξεις "σεβομενος" τους υπολοιπους... :wink:[/quote']

+1.000.000 !!!

 

Πες τα χρύσοτομε!

Κι εγώ έχω ακούσει φοβερούς κιθαρίστες-sprinters να χώνουν 1212/sec νότες σε κομμάτι, που το μόνο που χρειαζότανε ήταν μια και μόνο νότα...

Για να μη μιλήσω και για πληκτράδες, που το μόνο που ήξεραν να κάνουν είναι να ανεβοκατεβαίνουν τις τελευταίες κλίμακες που έμαθαν, χωρίς το κομμάτι να χρειάζεται κάτι τέτοιο...

 

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, ο μουσικός πρέπει να έχει πρώτα από όλα ΑΥΤΙΑ και ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ και μετά ... χέρια...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

+1.000.000! κι απο μένα :D

Ειδικά για τους drumer, παίζει μεγάλο ρόλο αν ο drumer σε ένα συγκρότημα είναι περισσότερο μουσικός παρά τυμπανοκρούστης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στο άλλο τόπικ δεν κατάλαβες το χιούμορ μου και με ψιλοστεναχώρησες, μήπως τελικά ήμουν γουρλής; :lol:

 

Σου εύχομαι τα καλύτερα, σε σένα και στη μπάντα σου με το νέο πληκτρά! :D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει' date='βιρτουοζους & βιρτουοζους με θεωρητικη καταρτηση να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ εντελως τα τραγουδια μιας μπάντας....

ΜΟΥΣΙΚΟΣ δεν σημαινει σωνει & καλα βιρτουοζος αλλα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ καποιος που ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ & ΣΕΒΕΤΑΙ το τραγουδι το οποιο καλειται να παιξει,η γνωση επιπλεον οργανων ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ γιατι ετσι "αυτοματα" αντιλαμβανεσαι το ηχητικο φασμα που πρεπει να καλυψεις & αυτα που πρεπει να παιξεις "σεβομενος" τους υπολοιπους... :wink:[/quote']

 

Sticky παρακαλώ!!! 8) Οι πιο καλοί μουσικοί είναι αυτοί με το καλύτερο γούστο και τα περισότερα ακούσματα. Ειναί αυτοί που ξέρουν πού να τοποθετήσουν τον ήχο τους μες τη μπάντα. Για εμένα την "τεχνική" και την ενέργεια που έχει (για παράδειγμα) ο The Edge των U2 δεν την έχουν πολλοί κιθαρίστες. Ο άνθρωπος είναι καλλιτέχνης, τα κομμάτια είναι καμβάς και αυτός ζωγράφος!

P>Sloppy Kingdom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks wasted_sunset!!!

Ειλικρινά όμως δεν κατάλαβα τι εννοούσες σε εκείνο το post! Δεν παρεξηγήθηκα εννοείται...:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Κώστα :lol:

Αλλά και εσύ "υπέπεσες" στο ΥΨΙΣΤΟ (:D:D:D) σφάλμα να γράψεις λάθος το όνομά μου...:(

Είναι elavd και όχι evald ή elvad :D:D:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει' date='βιρτουοζους & βιρτουοζους με θεωρητικη καταρτηση να ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ εντελως τα τραγουδια μιας μπάντας....

ΜΟΥΣΙΚΟΣ δεν σημαινει σωνει & καλα βιρτουοζος αλλα ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ καποιος που ΑΚΟΥΕΙ,ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ & ΣΕΒΕΤΑΙ το τραγουδι το οποιο καλειται να παιξει,η γνωση επιπλεον οργανων ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ γιατι ετσι "αυτοματα" αντιλαμβανεσαι το ηχητικο φασμα που πρεπει να καλυψεις & αυτα που πρεπει να παιξεις "σεβομενος" τους υπολοιπους... :wink:[/quote']

 

Sticky παρακαλώ!!! 8) Οι πιο καλοί μουσικοί είναι αυτοί με το καλύτερο γούστο και τα περισότερα ακούσματα. Ειναί αυτοί που ξέρουν πού να τοποθετήσουν τον ήχο τους μες τη μπάντα. Για εμένα την "τεχνική" και την ενέργεια που έχει (για παράδειγμα) ο The Edge των U2 δεν την έχουν πολλοί κιθαρίστες. Ο άνθρωπος είναι καλλιτέχνης, τα κομμάτια είναι καμβάς και αυτός ζωγράφος!

 

 

+1000!!

 

και να φανταστεις οτι υπάρχουν καποιοι αδαεις "βιρτουοζοι" που τον θαβουν γιατι δεν "ξερει να σολαρει"!! 8O

Τι λες ρε καραμητρο :!: :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Κώστα :lol:

Αλλά και εσύ "υπέπεσες" στο ΥΨΙΣΤΟ (:D:D:D) σφάλμα να γράψεις λάθος το όνομά μου...:(

Είναι elavd και όχι evald ή elvad :D:D:D

 

¶λλος ένας είμαι σίγουρα εγώ :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα;;;;;

Αυτά είναι νέα!!! :)

Καλορίζικος λοιπόν και...καλοτάξιδος!! :wink:

Τώρα λοιπόν που το σχήμα έχει ολοκληρωθεί κάνε και κανένα demo upload!! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου