Προς το περιεχόμενο

Fender Classsic Player Deluxe Telecasters


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα καθαρα παντως στελνουν ολες τις Les Paul για υπνο..

 

Φίλος, οι Λεπώλ είναι mahagony. Αφού ήναι καλαίς για ροκ και μέταλ, πως θα ήνε καλαίς και για καθαρρά;

Όλω χαζά μας λαις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η δευτερη Black Dove δικαιολογει την μεγαλη διαφορα τιμης με αυτην:(?)

 

http://www.squierguitars.com/products/search.php?partno=0327602506

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, οι Λεπώλ είναι mahagony. Αφού ήναι καλαίς για ροκ και μέταλ, πως θα ήνε καλαίς και για καθαρρά;

Όλω χαζά μας λαις...

 

ΚΑι εσύ "βρώμικος" παίχτης?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δευτερη Black Dove δικαιολογει την μεγαλη διαφορα τιμης με αυτην:(?)

 

http://www.squierguitars.com/products/search.php?partno=0327602506

 

 

Γραφει πανω Fender Mexico, οχι squire, εχει καλυτερης ποιοτητας ηλεκτρικα, θεωρητικα καλυτερους μαγνητες (δε κοβω το χερι μου για αυτο), καλυτερα ξυλα (οποιος προλαβε τον κυριο ειδε ), καλυτερο φινιρισμα, καλυτερη ταστοδουλεια (αν και τα ταστα σε παρα πολλες squire ειναι φοβερα, δε ξερω τι παραπανω θα κανουν - αν κανουν).

 

Θεωρω οτι τα 2 μοντελα αυτα θα εχουν διαφορα στην αισθηση του μανικιου, η classic θα ειναι (πιθανολογω) πιο προσεγμενη. Απο εκει και περα, ειναι οντως πολυ κοντα...και η squire εχει σαρωσει και αυτη σε κριτικες.

 

Imho η fender θα εχει κατι το παραπανω αλλα χωρις αρκετα καλο ενισχυτη θα ειναι το ιδιο πραγμα.

 

 

Marathon εκπλησσομαι που δεν εχεις ξαναδει tele με 70s strat neck...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon εκπλησσομαι που δεν εχεις ξαναδει tele με 70s strat neck...

Kαι όμως...οι Fender άρχισαν να με ενδιαφέρουν από τότε που κατάλαβα πόσο καλά συναρμολογούμενα είναι και ότι μπορώ να τις φτιάξω μόνος μου.

Επίσης δεν έχω κανένα κόλλημα με παρελθοντολογίες και vintage καταστάσεις (αντίθετα με ενδιαφέρουν πιο σύγχρονα σχήματα-υλικά).

Eπίσης (το έχω ξαναπεί), ξανάρχισα να ασχολούμαι με ηλεκτρικά όργανα το 2001 μετά από μια μακρά περίοδο αποτοξίνωσης...

Εάν και κιθαρίστας, εάν με ρώταγες τι θα ήθελα από vintage όργανο θα ήταν ένα Fender Rhodes ή ένα Minimoog...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ονειρευομουν μια thinline με P90s.....

Kαι γιατί δεν την έφτιαχνες τόσο καιρό και περίμενες τη Fender?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεες προσθηκες στην οικογενεια classic player απο την fender! Αυτη τη φορα προστιθενται τρια νεα μοντελα βασισμενα πανω στην Tele Deluxe.

 

Πρωτη η Tele Deluxe with Vibrato. Μανικι απο strat με 12αρι radius, belly contours και strat τρεμολο. Bullet trussrod, μεγαλο headstock και 3-bolt neck attachment για λογους αυθεντικοτητας (το τριβιδο τι το θελαν?...), wide range humbuckers.

 

0142002306_xl.jpg

http://www.fender.com/products//search.php?partno=0142002306

 

 

Δευτερη η Deluxe Black Dove...P90s! Γιουπι γιουπι τσα τσα τσα...ανυπομονω να τη δοκιμασω τη συγκεκριμενη.

 

0141902338_xl.jpg

http://www.fender.com/products//search.php?partno=0141902338

 

 

 

ερωτευτηκα...

 

η πλακα ειναι πως στην μπυροποσια ελεγα στον αλκεμιστ ποσο μου αρεσουν τα μεγαλα χεντστοκ στις τελε και μου ελεγε πως τα σιχαινεται!!!  ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε καμια ιδεα που θα παιζουν αυτες απο φραγκα?? μηπως ειναι μια καλη στιγμη για να πεσει η τιμη της κλασικ 72 που την λιγουρευομαι εδω και καιρο???

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πλακα ειναι πως στην μπυροποσια ελεγα στον αλκεμιστ ποσο μου αρεσουν τα μεγαλα χεντστοκ στις τελε και μου ελεγε πως τα σιχαινεται!!!  ;D ;D ;D

O άνθρωπος είναι σοβαρός, όχι σαν κι εσένα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου