Προς το περιεχόμενο

Προστασία στο PC


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

windows: zone alarm + avast free+ spybot + άλλα κατά περίπτωση (πχ peer guardian)

ubuntu: firestarter + avast free(ή clamav/klamav)

 

α και ψήφισα κατά λάθος avg  ;D

avg και avast η ίδια εταιρία δεν ήταν?  :-X

I am chasomeritus and Goal Keeper

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή εχω δοκιμάσει πολλά το πιο σημαντικό είναι η πράξη και για αυτό έχω αγοράσει τα τελευταία χρόνια με την σειρά, nod32, bit defender και τέλος Kaspersky.

Το Nod32 είναι ότι πιο ελαφρύ υπάρχει και για αυτό και θα το δείτε σε όλα τα ιντερνετ καφέ. Ομως υπάρχουν κάποιοι σοβαροί ιοι που δεν πιάνει. Ετσι μου χάλασε το σύστημα και πρόλαβα και εβαλα το bit defender που το καθάρισε και το φτιαξε. Μιλάμε ίδια μέρα, το ένα δεν τα βρήκε το άλλο τα βρήκε (rootkits και ιοι). Τέλος το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε 1 χρόνο μετά και το bit defender δεν βρήκε τίποτα οποτε το Kaspersky που λεγαν ότι ειναι το καλύτερο βρήκε ως δια μαγείας 3 ιούς και τους καθάρισε και boot-αρα κανονικά πλέον. Αγοράστηκε φυσικά με την μία.

Καλό είναι επίσης κανείς να μην εχει μονο antivirus αλλα να εχει και μαζί πάντα το malware antimalware bytes που ειναι οτι καλύτερο για spyware και άλλα κακά πράματα.

Φυσικά όταν ασχολείσαι με μουσική κλείνεις wireless και antivirus και antimalware..

Ελπίζω να βοήθησα. Προσωπική μου εμπειρία πάντα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου