Προς το περιεχόμενο

USA vs CHINA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ααααμάν σόρυ superfunk ταιβανέζικο ήθελα να πω :roll: :roll: :roll: (εμ δουλεία και φόρουμ όλα μαζί' date=' καμιά φορά...)[/quote']

 

πληροφοριακα επειδη εχω παει στην Ταϊβαν,η χωρα ειναι κανονικη ΕΛΒΕΤΙΑ (ουδεμια σχεση με την ΚΙΝΑ)

 

επισης πληροφορικα ολα τα οργανα της YAMAHA & PEARL ειναι κατασκευασμενα στην Taiwan....( σε κατι εργοστασια που ντρεπεσαι να μπεις χωρις...πατακια.. :lol: )

 

Το πιστεύω χωρίς να έχω πάει (έχω ξεχωρίσει την ποιότητα China - Taiwan, κατά περιόδους) λόγω της δουλείας μου (τεχνικός Η/Υ) στα εξαρτήματα των Η/Υ, ταυτόχρονα είχα ενημερωθεί μέσω ημερίδων από εταιρείες όπως microstar internasional κλπ με βίντεο από γραμμές παραγωγής και επεξηγηματικές ομιλίες πάνω σε αυτά και δεν πίστευα ότι η Taiwan ήταν τόσο άψογη από άποψη ποιότητας παραγωγής, βέβαια στο είδος αυτό, και όχι στα μουσικά όργανα, καθότι δεν γνωρίζω όσα γνωρίζεις.

Πάντως από τότε που όλα τα motherboards kai VGA είναι κατά κόρον Κινέζικα, αφενώς μειώθηκε το κόστος απόκτησης Η/Υ αλλά ποιοτικά? να ξέρεις ότι έχουμε σχεδόν διπλάσιο ποσοστό επιστροφής ηλεκτρονικών στις Κινέζικες πλακέτες σε σχέση με το παρελθόν (Taiwan). Να σου δώσω να καταλάβεις το μέγεθος (άσχετο) εισχώρησης της Κίνας στη παραγωγή εξαρτημάτων - Περιφεριακών το μόνο Japan είναι το Μονιτορ ΕΙΖΟ. το Sony? το LG? (made in China)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου