Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονική μουσική - χθες βράδυ (και σήμερα το πρωί)


ex-infectme247

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους. Ανεβάζω ένα κομματάκι που ξεκίνησα χθες βράδυ. Μου άρεσε πάρα πολύ και πρέπει να το μοιραστώ με κάποιον!  ;D

Τα 2 προηγούμενα κομμάτια μου, μου πήραν μήνα και πάνω για να τα τελειώσω. Αυτό -μέχρι στιγμής- πάει με την "ταχύτητα του φωτός"... δεν περίμενα ότι μπορούσα να κατεβάσω τόσο πράγμα σε τόσο λίγο χρόνο. Είχα κάνα δίμηνο να ασχοληθώ με μουσική για διάφορους λόγους. (απ'το τόπικ για το προηγούμενο κομμάτι).

 

Αυτό είναι ένα πρόχειρο arrangement για να πάρετε μια ιδέα (έπαιζα με τα mute ηχογραφώντας το εξωτερικά) Μέχρι στιγμής είναι τελείως χύμα, ελάχιστα εφέ, δεν έχω βάλει καν compression στα τρακς, ούτε καν βάθος νομίζω. Ελπίζω να έχω χρόνο να το τελειώσω γρήγορα. Α ναι, είναι όλο στο synth1. Μπορεί να προσπαθήσω να το ξαναφτιάξω στο sh-32 που έχω, αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημένος απ'τον ήχο μέχρι στιγμής.

 

Το drum track θα εμπλουτιστεί με τα απαραίτητα fills/variations και με one-shot εφφέ γιατί προς το παρόν είναι μόνο ένα μέτρο σε loop. Και το μπάσο θα χαμηλώσει ελάχιστα σε στάθμη γιατί είναι αρκετά τσίτα.

 

Αυτά... ελπίζω να σας αρέσει όσο και σε μένα. Θα ήθελα feedback, για το μπάσο κυρίως. Cheers!  :)

 

Σιδέρης

track3.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο, θα μπορούσε άνετα να βρίσκεται σ' αυτές τις lounge συλλογές που κάνει ο Μουρατίδης και οι πέριξ αυτόν.

 

Ευχαριστώ, να'σαι καλά.

Πάντως, μόλις πριν το άκουγα σε διάφορα ηχοσυστήματα (τηλεόραση, στερεοφωνικό κτλ) και δεν έχει καμία σχέση με τα μόνιτορ... χάνονται νότες ολόκληρες! Μάλλον θα με δυσκολέψει αρκετά στη μείξη. Ίδωμεν...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Όλα καλά , αλλα είναι λίγο δύσκολο να μας περιγράφεις πως ΘΑ γίνει το κομμάτι ΟΤΑΝ κάνεις ολα αυτά που λες και εμείς να το φανταστούμε πως ΘΑ ακούγεται μετά ... ;)

He,that he knows the much and his mind downloads..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου