Προς το περιεχόμενο

Modding για Πεταλάκι στην Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ξέρετε που θα μπορούσα να moddάρω πεταλάκι στην Θεσσαλονίκη; Για την ακρίβεια θέλω να κάνω το Mod αυτό στο Boss CS-3:

http://www.monteallums.com/pedal_mods.html#cs3UltraPlus

 

Ρώτησα ήδη τον Telegun, και μου έδωσε τιμή για τα εργατικά μόνο (πρέπει να προμηθευτώ μόνος μου τα υλικά από το Monte Allums. Επειδή ψάχνω να μειώσω το κόστος, ξέρει κανείς τιμές/μπορείτε να με παραπέμψετε σε κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Ξέρετε που θα μπορούσα να moddάρω πεταλάκι στην Θεσσαλονίκη; Για την ακρίβεια θέλω να κάνω το Mod αυτό στο Boss CS-3:

http://www.monteallums.com/pedal_mods.html#cs3UltraPlus

 

Ρώτησα ήδη τον Telegun, και μου έδωσε τιμή για τα εργατικά μόνο (πρέπει να προμηθευτώ μόνος μου τα υλικά από το Monte Allums. Επειδή ψάχνω να μειώσω το κόστος, ξέρει κανείς τιμές/μπορείτε να με παραπέμψετε σε κάποιον;

 

Αδερφέ υπάρχει κάποιο σχέδιο για την μόντα? ???

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ υπάρχει κάποιο σχέδιο για την μόντα? ???

 

Όχι δεν έχω. Τα Mods του ο Monte Allums τα πουλάει, και απ'ότι διάβασα σε άλλα forums, επειδή προειδοποιεί για μηνύσεις σε περίπτωση διάρρευσης, και προφανώς επειδή πολλοί εκτιμούν την δουλειά του, τα σχηματικά δεν διαρρέουν - εγώ τουλάχιστον δεν τα βρήκα για αυτό το Mod. Ο TeleGun μου είπε ότι ένα transistor που χρησιμοποιεί το Mod είναι δυσεύρετο, οπότε ούτως ή άλλως θα πρέπει να παραγγείλω το Mod (εξαρτήματα και οδηγίες), και έτσι πάνε και λεφτά στον Monte Allums για την δουλειά του, το οποίο είναι τελικά δίκαιο υποθέτω, απλώς κοστίζει παραπάνω έτσι.

 

Η τιμή που μου έδωσε ο TeleGun δεν είναι εξωφρενική ή κάτι τέτοιο, να σημειώσω. Απλώς θέλω να μάθω αν γίνεται με λιγότερα. Sorry που δεν την λέω, αλλά δεν ξέρω αν θα ήταν σωστό να την πω επειδή είναι από προσωπική επικοινωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω. Τα Mods του ο Monte Allums τα πουλάει, και απ'ότι διάβασα σε άλλα forums, επειδή προειδοποιεί για μηνύσεις σε περίπτωση διάρρευσης, και προφανώς επειδή πολλοί εκτιμούν την δουλειά του, τα σχηματικά δεν διαρρέουν - εγώ τουλάχιστον δεν τα βρήκα για αυτό το Mod. Ο TeleGun μου είπε ότι ένα transistor που χρησιμοποιεί το Mod είναι δυσεύρετο, οπότε ούτως ή άλλως θα πρέπει να παραγγείλω το Mod (εξαρτήματα και οδηγίες), και έτσι πάνε και λεφτά στον Monte Allums για την δουλειά του, το οποίο είναι τελικά δίκαιο υποθέτω, απλώς κοστίζει παραπάνω έτσι.

 

Η τιμή που μου έδωσε ο TeleGun δεν είναι εξωφρενική ή κάτι τέτοιο, να σημειώσω. Απλώς θέλω να μάθω αν γίνεται με λιγότερα. Sorry που δεν την λέω, αλλά δεν ξέρω αν θα ήταν σωστό να την πω επειδή είναι από προσωπική επικοινωνία.

 

Ψάχνω και σου στέλνω σε λίγα λεπτά

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω. Τα Mods του ο Monte Allums τα πουλάει, και απ'ότι διάβασα σε άλλα forums, επειδή προειδοποιεί για μηνύσεις σε περίπτωση διάρρευσης, και προφανώς επειδή πολλοί εκτιμούν την δουλειά του, τα σχηματικά δεν διαρρέουν - εγώ τουλάχιστον δεν τα βρήκα για αυτό το Mod. Ο TeleGun μου είπε ότι ένα transistor που χρησιμοποιεί το Mod είναι δυσεύρετο, οπότε ούτως ή άλλως θα πρέπει να παραγγείλω το Mod (εξαρτήματα και οδηγίες), και έτσι πάνε και λεφτά στον Monte Allums για την δουλειά του, το οποίο είναι τελικά δίκαιο υποθέτω, απλώς κοστίζει παραπάνω έτσι.

 

Η τιμή που μου έδωσε ο TeleGun δεν είναι εξωφρενική ή κάτι τέτοιο, να σημειώσω. Απλώς θέλω να μάθω αν γίνεται με λιγότερα. Sorry που δεν την λέω, αλλά δεν ξέρω αν θα ήταν σωστό να την πω επειδή είναι από προσωπική επικοινωνία.

 

Μπορεί οι οδηγίες να είναι τόσο σαφείς που να το κάνεις και μόνος σου φτάνει να έχεις τα εργαλεία.

Αν πάλι δεν έχεις τα εργαλεία μπορούμε να βοηθήσουμε με τα δικά μας.

 

Δες τι οδηγίες θα σου έρθουν αν είναι γελοίο τότε εργαλεία υπάρχουν σε περίπτωση που δεν έχεις.

 

Ο TeleGun είναι εγγύηση στην δουλειά του σε περίπτωση που δεν το κάνεις μόνος σου. 8)

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mods του Monte ερχονται με πληρεις, αναλυτικοτατες οδηγιες και συνηθως μπορει ευκολα να τα κανει οποιοσδηποτε γνωριζει μερικα βασικα πραγματα περι ηλεκτρονικου DIY.

 

Βεβαια ο φιλος μπορει να μην εχει τις γνωσεις ή και τη διαθεση να κατσει να το κανει μονος του και να ρισκαρει καποιο λαθος, πραγμα που ειναι κατανοητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mods του Monte ερχονται με πληρεις, αναλυτικοτατες οδηγιες και συνηθως μπορει ευκολα να τα κανει οποιοσδηποτε γνωριζει μερικα βασικα πραγματα περι ηλεκτρονικου DIY.

 

Βεβαια ο φιλος μπορει να μην εχει τις γνωσεις ή και τη διαθεση να κατσει να το κανει μονος του και να ρισκαρει καποιο λαθος, πραγμα που ειναι κατανοητο.

 

Δυστυχώς δεν έχω τα εργαλεία, τις γνώσεις και τον χρόνο για να μάθω αυτή την στιγμή! Ναι, απ'ότι ακούω ο TeleGun είναι φοβερός στη δουλειά του, οπότε αν τελικά δεν βρω κάτι άλλο φθηνότερο, θα πάω εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί οι οδηγίες να είναι τόσο σαφείς που να το κάνεις και μόνος σου φτάνει να έχεις τα εργαλεία.

Αν πάλι δεν έχεις τα εργαλεία μπορούμε να βοηθήσουμε με τα δικά μας.

 

Δες τι οδηγίες θα σου έρθουν αν είναι γελοίο τότε εργαλεία υπάρχουν σε περίπτωση που δεν έχεις.

 

Ο TeleGun είναι εγγύηση στην δουλειά του σε περίπτωση που δεν το κάνεις μόνος σου. 8)

 

Αν κάποιος έχει τον εξοπλισμό, και κάποιες γνώσεις, και θέλει να το κάνει για την εμπειρία, είμαι εντελώς πρόθυμος να του παραχωρήσω πεταλάκι και mod (όταν φυσικά πάρω το mod)  8) Όπως είπε και ο odis13, τα mods του Monte Allums έρχονται με αναλυτικότατες οδηγίες και όλα τα υλικά που θα χρειαστούν, εκτός εργαλείων και μάστορα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω!

http://www.bluepedals.com/

 

πολυ καλο παιδι πολυ καλη δουλεια και νορμαλ τιμες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω!

http://www.bluepedals.com/

 

πολυ καλο παιδι πολυ καλη δουλεια και νορμαλ τιμες!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Μου τον πρότεινε και ένς φίλος μου σήμερα και έστειλα email, οπότε περιμένω απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου