Προς το περιεχόμενο

Digital Recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello there...λοιπον εχοντας μαθει το Cubase ta τελευταια 2 χρονια προσπαθησα να γραψω κιθαρες στο pc μεσω ενος BEHRINGER Vamp2,αλλα ο ηχος ηταν σαν τζιτζικι!!!Επειδη εχω εξοπλισμο rack,σκεφτηκα λοιπον να ηχογραφησω απο εκει και μετα να τα πασαρω στο pc,εχω βρει το MR8 της Fostex απο Αμερικη μονο με 270 euro!!!Kαμμια αλλη γνωμη????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν πάρεις μιά κάρτα της προκοπής, διαβάσεις μερικά θέματα για ηχογράφηση κιθάρας, στο forum αλλά και στα άρθρα, δεν θα χρειαστείς το Fostex.Το πρόβλημα με τα τζιτζίκια αφορά το speaker simulator του Vamp, ή τον συγκεκριμμένο ήχο, ή τη διαδικασία που ακολουθείς στην ηχογράφηση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω ακουσει ηχο που σκοτωνει απο vamp κατευθειαν σε καρτα (βεβαια ο τυποσ μετα περνουσε το σημα απο ενα eventide ενος φιλου του (μαλλον πλουσιου) ) .

εχει κανεις γνωμη για το vamp?

εχω ξαναπει οτι σκεφτομαι να το παρω για να το εχω μονιμα καρφωμενο στην κονσολα για γρηγορη χρηση οταν εχω ιδεες και ορεξη ,αλλα λιγο χρονο για μικροφωνο κι ενισχυτη και ανακατοσουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτα του ειναι θυσαυρος και για αυτο που λες το "Plug n' Play" !Θα ειναι καλη αγορα για αυτον τον σκοπο αλλα αν θελεις να ηχογραφεις κατι με σωστο ηχο μην το σκεφτεσαι....παρε κατι καλυτερο....αλλα και παλι αν εχεις τα καταλληλα plugins μπορει να το στρωσεις!Οποτε μια περιληψη: Για να το εχεις με σκοπο να γραφεις απευθειας "μπαμ,μπαμ" και να μην χανεις ιδεες..ΙΔΑΝΙΚΟ.....για να κανεις σοβαρη δουλεια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.....αυταem.icon.wink.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ το εχεις χρησιμοποιησει ζακκ?

Εγω το ειχα χρησιμοποιησει απο εναν φιλο μου ενα φεγγαρι...το rack ομως....τα εφε ειναι ψοφια αλλα απο γκαζια και καθαρα γενικοτερα αν ξερεις να φτιαχνεις καλο ηχο και το ψαξεις καλα ,θα ειναι οκ ....για μια προβα το ειχα παρει επειδη δεν ειχα την πεταλιερα μου μαζι (Gt8) και μπορω να πω πως ειχε "πλακα" ......πηγαινε να το ακουσεις καπου δεν εχεις να χασεις κατι....(απλα ειναι ψηφιακουρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ξαναπει οτι σκεφτομαι να το παρω για να το εχω μονιμα καρφωμενο στην κονσολα για γρηγορη χρηση οταν εχω ιδεες και ορεξη ' date='αλλα λιγο χρονο για μικροφωνο κι ενισχυτη και ανακατοσουρα.[/quote']

 

Με 110 ευρώ δίνεις λύση για το πρόβλημα σου. Το έχω για ακριβώς αυτόν το λόγο. Βέβαια το έχω χρησημοποιήσει και σε ποιο σοβαρές ηχογραφήσεις. Αν το ψάξεις λίγο μπορείς να βγάλεις πολύ ωραίους ήχους. Το χρησημοποιώ και για μπάσο και κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από το bass v-amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK Guys,αλλα για το στυλακι που θελω να παιξω π.χ andy timmons,neil zaza κτλ,oso kai na κοπανιεσαι με vamp kai pc,την λαμπα σου δεν θα την ακουσεις...αραγε κανεις απο αυτους λετε να γραφει με vamp????

 

Τελως παντων στην Ελλαδα ειμαστε,του μπουζουκιου και του Venue...καλη ειναι και η ματαιοδοξια!!!!Ευχαριστω Πολυ παντως ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελως παντων στην Ελλαδα ειμαστε,του μπουζουκιου και του Venue...καλη ειναι και η ματαιοδοξια!!!!Ευχαριστω Πολυ παντως ολους

 

δηλαδη?

ειπαμε κατι που δεν επρεπε?

προφανως δε καλυφθηκε η ερωτηση σου αλλα μην εισαι ανυπομονος θα μπουν και θα σου απαντησουν και αλλλοι . δεν σου ειπαμε να κανεις διεθνη καριερα με v amp :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε Boody ποια διεθνη καριερα???Οι απαντησεις ηταν ολες οκ,dont worry,οσο για την τοποθετηση μου στο τελος της παραγραφου ηταν πιο πολυ προς θεμα συζητησεως......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου