Προς το περιεχόμενο

Μαγνήτες για power metal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Power metal παίζω, στο στυλ των Syphony-X Stratovarius Malmsteen. Απλά ή8ελα να βρω έναν Bridge με πολλά γκάζια και όγκο και έναν neck με single coil χαρακτηριστικά για τα σολαρίσματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως είναι λίγο ασχετο με τα παραπάνω, αλλα εγω εβαλα στην strat μου το David Gilmour set της EMG και μπορώ να βγάλω σχεδόν ότι ήχο θέλω απο κρυστάλλινα καθαρά μέχρι πολύ βρώμικα. Πολλοι μου έλεγαν οτι είναι αχρωμοι μαγνήτες κλπ μέχρι που αποφάσισα να αγορασω το σετ και να το βαλω στην κιθάρα μου για να έχω μια αποψη μόνος μου. Στην αρχή δεν μου άρεσε, αλλα όταν ασχολήθηκα σοβαρά και καταλαβα πως να χρησιμοποιώ τα 2 EQ που έχει επάνω είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος. Εχουν ενα πολύ καθαρό και ομαλό (κατ' άλλους flat) ήχο για να αρχίσει κανείς και παίζουν πολύ καλά με εφφε και παραμορφώσεις.

Ισως οι humbuckers να είναι ακόμα καλλίτεροι για γκάζια.

Βεβαια τα γουστα και οι ανάγκες του καθενός είναι διαφορετικά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ .....

 

ΑΓΓΕΛΕ ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΜΑIL ΓΙΑ mUSIC 123 KAI GIBSON GA 5 VOLTAGE?

 

EΠΙ ΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 5-10 ΒΑΤ ΤΑΞΗ Α

 

ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΕ EXTENSION CABLE

ΚΑΜΠΙΝΑ ΜΕ 4 12ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΜΑΓΚΕΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia osous endiaferontai exw kanei kapoia mikra reviews(sta agglika) apo olous tous humbucker magnhtes pou exw sto forum ths seymour duncan:

 

http://seymourduncan.com/forum/showthread.php?t=3535

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia osous endiaferontai exw kanei kapoia mikra reviews(sta agglika) apo olous tous humbucker magnhtes pou exw sto forum ths seymour duncan:

 

http://seymourduncan.com/forum/showthread.php?t=3535

 

FILE ME BRISKEIS APOLYTA SYMFWNO ME THN EPILOGH TOU EMG85 STH THESI BRIDGE.EGW EXV KAI ENAN IDIO STI THESI NECK KAI ENAN MESAIO EMG-SA.KAI TO APOTELESMA ME DIKAIWSE.DE XREIAZETAI NA SOU PO ENTYPWSEIS TIS AKOUS KAI ESY O IDIOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 χρόνια αργότερα...

καλά σου λέει superfunk, γιατί γράφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ?    :D  :D  :D

 

(κωστα εχεις γινει Indiana Jones του Νοιζ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου