Προς το περιεχόμενο

Αυτο ειναι shredding...


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ σωστά αυτά που λέει ο Genious Loci. Η παράδοση δεν γίνεται/πρέπει να ξεπεραστεί, αλλά να εξελιχθεί σε κάτι άλλο, καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υποτιθεται πως στη μουσικη, και δη σε μια συναυλια, ο μουσικος θελει να επικοινωνει με το κοινο του και να μοιραζονται τη στιγμη?

Ε, λοιπον θα το πω. Εμενα αυτα που ακουσα μου δινουν να καταλαβω πως συμβαινει το αντιθετο. Ο μουσικος να παιζει τις καλτσες του οντας αυταρεσκος, με το "γουσταρω να με γουσταρετε" και το κοινο να εκστασιαζεται απ'τις δυνατοτητες του μουσικου με το "εισαι αρχοντας, εισαι πολυ καλυτερος απο μας, τυφλωσε μας" και χειροκροτανε την 'ανωτεροτητα' του προς αυτους τους κοινους θνητους (θα μπορουσαν καλλιστα να υποκλινονται).

 

Συγνωμη, αλλα αυτο εκλαμβανω εγω. Δεν ζηταω να συμφωνησετε, αλλα δε θα σας ρωτησω τι (μπορει και λαθος, ανωριμα, δεν ειμαι ακομα ετοιμος, και δεν ξερω τι αλλο) αισθανομαι.

:-\

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συγνωμη, αλλα αυτο εκλαμβανω εγω. Δεν ζηταω να συμφωνησετε, αλλα δε θα σας ρωτησω τι (μπορει και λαθος, ανωριμα, δεν ειμαι ακομα ετοιμος, και δεν ξερω τι αλλο) αισθανομαι.

:-\

 

μα δεν διαφωνω..αλλωστε εχω ακουσει τουριστα να λεει κοιταζοντας την Ακροπολη "this thing is old and ugly"...οποτε περι ορεξεως.....

 

 

Δεν υποτιθεται πως στη μουσικη, και δη σε μια συναυλια, ο μουσικος θελει να επικοινωνει με το κοινο του και να μοιραζονται τη στιγμη?

Ε, λοιπον θα το πω. Εμενα αυτα που ακουσα μου δινουν να καταλαβω πως συμβαινει το αντιθετο. Ο μουσικος να παιζει τις καλτσες του οντας αυταρεσκος, με το "γουσταρω να με γουσταρετε" και το κοινο να εκστασιαζεται απ'τις δυνατοτητες του μουσικου με το "εισαι αρχοντας, εισαι πολυ καλυτερος απο μας, τυφλωσε μας" και χειροκροτανε την 'ανωτεροτητα' του προς αυτους τους κοινους θνητους (θα μπορουσαν καλλιστα να υποκλινονται).

 

ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση με την πραγματικοτητα αυτα που....εκλαμβανεις trust me (καλα σε ..ΠΑΝΗΓΥΡΙ ή σε σκυλαδικο δεν εχεις παει ΠΟΤΕ σου? :o)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποτιθεται πως στη μουσικη, και δη σε μια συναυλια, ο μουσικος θελει να επικοινωνει με το κοινο του και να μοιραζονται τη στιγμη?

Ε, λοιπον θα το πω. Εμενα αυτα που ακουσα μου δινουν να καταλαβω πως συμβαινει το αντιθετο. Ο μουσικος να παιζει τις καλτσες του οντας αυταρεσκος, με το "γουσταρω να με γουσταρετε" και το κοινο να εκστασιαζεται απ'τις δυνατοτητες του μουσικου με το "εισαι αρχοντας, εισαι πολυ καλυτερος απο μας, τυφλωσε μας" και χειροκροτανε την 'ανωτεροτητα' του προς αυτους τους κοινους θνητους (θα μπορουσαν καλλιστα να υποκλινονται).

 

Συγνωμη, αλλα αυτο εκλαμβανω εγω. Δεν ζηταω να συμφωνησετε, αλλα δε θα σας ρωτησω τι (μπορει και λαθος, ανωριμα, δεν ειμαι ακομα ετοιμος, και δεν ξερω τι αλλο) αισθανομαι.

:-\

 

Αυτό που ΔΕΝ εκλαμβάνεις είναι ότι, αυτό που άκουσες, είναι η ΑΠΕΝΟΧΟΠΟΙΗΣΗ της δεξιοτεχνίας.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΡΙΒΩΣ,αυτο το εχω δει και απο πολυ κοντα εχοντας την τυχη να παρακολουθησω ηχογραφηση τουρκικης ,κλασσικης & arabesque, μουσικης στην Πολη,τα ΤΕΡΑΤΑ που επαιζαν στην ορχηστρα (σιγουρα οι καλυτεροι μουσικοι που εχω δει ποτε μου) οταν κουβεντιαζαν μεταξυ τους & οταν "εκριναν" εναν μουσικο δεν αναφερονταν ΠΟΤΕ στην τεχνικη (μια και αυτη ηταν δεδομενη) αλλα στα ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ που τους προκαλουσε ο "αντιπαλος" ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα την τυχη να σπουδασω στην Εθνικη Μουσικη Ακαδημια της Σοφιας στην Βουλγαρια.10 χρονια ημουν εκει και μπλεχτηκα με την μουσικη του τοπου παρα πολυ.η Βουλγαρια εχει εναν τεραστιο πλουτο τοσο στους ρυθμους οσο και στις αρμονιες

τυχαινει να γνωριζω και τον Papazov οπως και τον drummer του πρωτου κλιπ τον Stoyan Yankulov.

θα σας πω το εξης:οι ανθρωποι αυτοι παιζουν.απλα.δεν μετραει κανεις.η μουσικη ρεει και το μονο που οδηγει ειναι οι τονισμοι.....

εμεις αν προσπαθησουμε θα μοιαζουμε με τρενο που εκτροχιαζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις αν προσπαθησουμε θα μοιαζουμε με τρενο που εκτροχιαζεται....

 

και που θα του φωναζουν: "Που πας ρε Καραμητρο......!" ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα την τυχη να σπουδασω στην Εθνικη Μουσικη Ακαδημια της Σοφιας στην Βουλγαρια.10 χρονια ημουν εκει και μπλεχτηκα με την μουσικη του τοπου παρα πολυ.η Βουλγαρια εχει εναν τεραστιο πλουτο τοσο στους ρυθμους οσο και στις αρμονιες

τυχαινει να γνωριζω και τον Papazov οπως και τον drummer του πρωτου κλιπ τον Stoyan Yankulov.

θα σας πω το εξης:οι ανθρωποι αυτοι παιζουν.απλα.δεν μετραει κανεις.η μουσικη ρεει και το μονο που οδηγει ειναι οι τονισμοι.....

εμεις αν προσπαθησουμε θα μοιαζουμε με τρενο που εκτροχιαζεται....

 

Καταρχάς φίλε μου σε ζηλεύω. :)

 

Κατά δεύτερον, ακριβώς επειδή οι μουσικοί είναι αυτοδίδακτοι (στο παραδοσιακό στοιχείο τουλάχιστον, κατά τα άλλα μπορεί να έχουν φοβερές σπουδές), γι'αυτό είπα ότι μόνο η προσωπική μελέτη και επαφή με τέτοιους μουσικούς μπορεί να μας εισάγει στα μονοπάτια της παραδοσιακής.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου