Προς το περιεχόμενο

Αυτο ειναι shredding...


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα απο παρτιτουρα τα παιζω και εγω... ;D ;D το ζητημα ειναι να τα σκεφτεσαι την ωρα που τα παιζεις..... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε νομίζω να έχεις την απαίτηση από κάποιον.... γήινο  ;D να αυτοσχεδιάζει φούγκες. Τουλάχιστον όχι ΤΕΤΟΙΕΣ φούγκες. Είναι σα να συγκρίνεις έναν ουρανοξύστη με ένα παραδοσιακό ξύλινο σπιτάκι. Το ξύλινο σπίτι μπορεί να φτιαχτεί χωρίς αρχιτεκτονικό σχέδιο και να είναι πολύ όμορφο. Αν όμως πας να χτίσεις ουρανοξύστη χωρίς επιστημονικά τεκμηριωμένο σχέδιο καταστράφηκες  ;D

 

 

Άλλωστε για shredding μιλάμε. Και όχι για σύνθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε αρχηγε μου,πλακα κανω!

 

εξαλλου αλλο πραγμα η κλασσικη μουσικη & αλλο η λαϊκη.... :)

 

αν και δεν μου φαινονται δυσκολοτερα τα κλασσικα κομματια ουτε γρηγοροτερα..(βεβαια μιλαμε και για διαφορετικα οργανα...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία μικρή παρατήρηση... Η βαλκανική μουσική ηχεί στα αυτιά μας κάπως πιο... ¨εξωτική", οπότε είναι λογικό να μας παρασύρει και να μας ενθουσιάζει, αλλά εξίσου εντυπωσιακή είναι και η δεξιοτεχνία ημεδαπών λαϊκών, με την έννοια των μή-λόγιων- μουσικών. Αν κάποιος ας πούμε προσπαθήσει να ακολουθήσει, απλά, στοιχειωδώς, ρυθμικά, ένα απλό κομμάτι ποντιακής μουσικής (το αναφέρω γιατί το παρατήρησα προσφάτως) μάλλον θα τα βρει σκούρα...

 

Όσο για την στροφή των Ελλήνων σε πιο "βαλκανικά" ακούσματα, προσωπικά μου την έχει δώσει, γιατί κάποιοι "έντεχνοι" ξαφνικά βρήκαν ένα δεκανίκι για να ακουμπήσουν πάνω του την απόλυτα αδιάφορη μουσική τους δημιουργία. Δανειζόμενοι , δημιουργικά πάντοτε.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δίκιο Superfunk, είναι διαφορετικά όργανα. Αν και δεν διαπρέπω στην οργανογνωσία του κλαρίνου  ;D ;D, υποθέτω ότι οι διαβατικοί φθόγγοι θα είναι πιο εύκολο να παιχτούν από ότι οι αναλύσεις και τα μεγάλα διαστήματα. Υπό αυτήν την έννοια το παρακάτω "κλασσικό" κομμάτι παίζει να είναι ΠΟΛΥ πιο δύσκολο από τους ωραίους αυτοσχεδιασμούς που παράθεσες, παρότι στα αυτιά μας οι γρήγορες "διαβατικές" φράσεις των Βαλκανίων ακούγονται πράγματι εξωγήινες  :D

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου