Προς το περιεχόμενο

μαγνήτες για ibanez rg1570


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βοηθήστε με την γνώση σας παλικαρια γιατί θα κάνω την αγορά μέχρι αύριο

ευχάριστο

 

έχω την ibanez prestige rg1570 με τον marshall αντ100x "πεταλιερα" boss gt-6.

είμαι ευχαριστημένος παρα πολύ αλλα νομίζω ότι η κιθάρα μου θέλει μια αναβάθμιση σε μαγνήτες.,φοράει V8.Σ1.V7.

 

θέλω να παίξω μεταλλικά παντέρα και γενικά θέλω στην παραμόρφωση να πριονίζει.]

πέστε μου την γνώμη σας και στείλτε μου σχετικά link με μαγνήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά λίγο πιο λεπτομερείς να είστε....

 

dimarzio x2η:στο bridge?τι διαφορα θα έχω...

dimarzio super "distortion" στο neck...επίσης τι διαφορα θα έχω

 

λίγο πιο αναλυτικά και πιο λεπτομερείς άμα γίνεται...

ευχάριστο

 

ευχάριστω πολύ και συγγνώμη που γράφω με λατινικούς χαρακτήρες αλλα είμαι εξωτερικό και συγκεκριμένα γερμανία και θέλω να κάνω άμεση αγορά... helpppppppppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε  :)

εγω θα σου προτεινα ενα αλλο σετακι, της seymour duncan

 

http://www.thomann.de/gb/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm?sid=23335af184e76cc8a34c0434c358ca36

 

αυτο δηλαδη...ειναι αρκετα ευελικτο σετ κ μπορεις να παιξεις ανετοτατα Pantera κ Mpakalika :P...τωρα για περισσοτερες λεπτομερειες θα πρεπει να βοηθησεις κ συ σε αυτο παραθετοντας τεχνικα χαρακτηριστικα των μαγνητων σου για να μπορεσουμε να κανουμε μια συγκριση..( η ibanez παντως στο site της απ οτι ειδα δεν εχει...)....αυτο το σετ παντως το "φορανε" πολλες heavy Κιθαρες και δεν ειναι τυχαιο....τον jeff beck (της γεφυρας δηλαδη) τον εχω σε Mini size humbucker σε στρατοκαστερ κ θεριζει....

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε  :)

εγω θα σου προτεινα ενα αλλο σετακι, της seymour duncan

 

http://www.thomann.de/gb/seymour_duncan_sshjb_jazz_rodded_humbucker.htm?sid=23335af184e76cc8a34c0434c358ca36

 

αυτο δηλαδη...ειναι αρκετα ευελικτο σετ κ μπορεις να παιξεις ανετοτατα Pantera κ Mpakalika :P...τωρα για περισσοτερες λεπτομερειες θα πρεπει να βοηθησεις κ συ σε αυτο παραθετοντας τεχνικα χαρακτηριστικα των μαγνητων σου για να μπορεσουμε να κανουμε μια συγκριση..( η ibanez παντως στο site της απ οτι ειδα δεν εχει...)....αυτο το σετ παντως το "φορανε" πολλες heavy Κιθαρες και δεν ειναι τυχαιο....τον jeff beck (της γεφυρας δηλαδη) τον εχω σε Mini size humbucker σε στρατοκαστερ κ θεριζει....

 

 

εγω που εχω και τον jb αλλα και τον duncan custom.......θα ελεγα μακραν οτι για τη δουλεια που θελει ο duncan custom SH-5 ειναι οτι καλυτερο σε σχεση με τον jb....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο φίλος θέλει Metallica, Pantera ήχο. Ο JB τι "γκαγκαγκα" να βγάλει με αυτό το eq; Για τον custom δεν έχω προσωπική γνώμη αλλά δεν τον έχω δει και σε καμιά υλοποίηση για μέταλ. Επίσης, φίλε δες και active (EMG / Blackouts).

Όσο για την ανάλυση που θέλεις φίλε μου, μπορείς να μπεις στα σάιτς των SD, Dimarzio και να πάρεις όσες πληροφορίες θέλεις.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμα δεν θες active γτ πρεπει να βαλεις και μπαταρια.

Μπορεις να κοιταξεις και τους EMG HZ.Δεν τους εχω ακουσει.Αλλα δεν ειναι τυχαιο οτι σε πολλα signature μοντελα που οι ακριβες εχουν πανω EMG active στα φτηνα βαζουν EMG HZ...

Αληθεια παιδες οσοι τους εχετε ακουσει τι γνωμη εχετε για αυτους?

 

Στον κοσμο δεν υπαρχουν εξαιρεσεις(LP,strat... :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ο φίλος θέλει Metallica, Pantera ήχο. Ο JB τι "γκαγκαγκα" να βγάλει με αυτό το eq;

+1000000000000000000000 δεν κανει,εγω σε συγκριση με τον duncan custom....τον εβγαλα σε πωλητηριο ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου