Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για ibanez rgr 321 ex


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.Μου εχει μπει στο ματι αυτη η κιθαρα...

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rgr321exbk.htm

Ο ηχος που παιζω ξεκιναει απο classic rock και φτανει μεχρι death metal  :)

Απο εξοπλισμο εχω το pod x3 live της line6 και παιζω πανω σε monitor κυριως...

 

Ερωτηση:Αν πω να αντικαταστησω τους μαμισιους emg designed (και καλα)  ;D μαγνητες με emg 81/85 ή 81/60 θα χρειαστει να κανω καμια μοντα;Την μπαταρια που θα την βαλουμε;Επισης αξιζει τον κοπο κατι τετοιο;

 

ευχαριστω... Φιλικα Γρηγορης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την RG320FM την οποία τυγχάνει να πουλάω... Γενικά οι Ibanez είναι πολύ καλές κιθάρες και μπάσα για τα λεφτά τους... Τώρα προσωπικά πιστεύω πως καλύτερα να βάλεις πάνω έναν Dimebucker ή έναν Humbucker from hell...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Ibanez dude!Η κιθάρα είναι μια οικονομική λύση για να αποκτήσεις μια ινδονέζα για shred παίξημο με ξυράφι μπράτσο. Βέβαια για τα λεφτά μην περιμένεις κάτι σούπερ WOW, αλλα όπως είπε ο funky_bassman αρκετά καλές στο αντίστοιχο κόστος και όμορφες. Έχω την RG 350 EX BK και αλλαγμένο τον Bridge μαγνήτη με εναν Seymour Duncan => θερίζει, κουρεύει και ξυρίζει ταυτόχρονα. Μείον για μένα σε αυτής της κατηγορίας RG είναι ότι είναι βαριές κιθάρες (μαλλον λόγω του Basswood που χρησιμοποιούν για σώμα), αν το ξεπεράσεις θα καραγουστάρεις. Επιμένω στην αλλαγή των μαγνητών (το τι θα βάλεις ειναι δικά σου γούστα), δεν χρειάζετε μοντάρισμα ειδικό για EMG απλά έναν μάστορα που να χειρίζεται καλά το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου