Προς το περιεχόμενο

ΑΓΟΡΑ ΗΛ.ΚΙΘ. ΣΚΑΦΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ


insdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φέρνουν πολύ περιορισμένο αριθμό, και για συγκεκριμένο μικρό χρονικλο διάστημα, μια φορά το χρόνο και άν..............

 

για αυτό δεν πάει μπροστά η αριστερά στην ελλάδα. :)

 

Στα ίδια λεφτά οι ιμπανεζ θεωρώ ότι είναι ανώτερες από τις επιφον σε υλικά, φινίρισμα και ήχο. Βρες μια δεξιόχειρη που σου αρέσει και πάρε την αριστερή έκδοση απ'εξω

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Μια και μιλαμε για "αριστερες" κιθαρες (και μια και ειμαι αριστεροχειρας που ομως ευτυχως ξεκινησα να παιζω κιθαρα ως δεξιοχειρας) προσφατα διαπιστωσα ποσο δυσκολο ειναι να βρει κανεις αριστεροχειρη κιθαρα της αρεσκειας του ενας κιθαριστας της μειοψηφιας αυτης και ποσο ριγμενοι ειναι οι συναδελφοι αριστεροχειρες.

      Εψαχνα για εναν πιτσιρικα φιλο μας μια αριστεροχειρη fender strat και φανταζομουν οτι ειδικα η fender λογω τεραστιας γκαμας αλλα και λογω ιστοριας (ο πιο iconic strat player ολων των εποχων ηταν αριστεροχειρας) θα ειχε αρκετες επιλογες για αριστεροχειρες, για να διαπιστωσω προς εκπληξη μου οτι οι μονες επιλογες ηταν η σειρα highway one k american standard και αυτες μονο στην επιλογη με SSS μαγνητες.  :( :( :( :( :(

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό δεν πάει μπροστά η αριστερά στην ελλάδα. :)

 

Στα ίδια λεφτά οι ιμπανεζ θεωρώ ότι είναι ανώτερες από τις επιφον σε υλικά, φινίρισμα και ήχο. Βρες μια δεξιόχειρη που σου αρέσει και πάρε την αριστερή έκδοση απ'εξω

 

Απ'οτι φαινεται δεν διάβασες το topic, - Kαθώς αν ήξερα συγκεκριμένα τι θέλω να αγοράσω θα είχε γίνει ήδη, ...ψάχνω να δώ τι αξίζει και μου αρέσει σε αυτά τα λεφτά, πόσο μάλλον σ'εναν ιδιαίτερο χώρο όπως αυτός που οι αριστερές είναι ακόμα λιγότερες σε παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω  αναμεσα σε ibanez και epiphone διαλεξα epiphone sheraton ii και στο προτεινω....πιο πολυ bluesy ηχος βεβαια αλλα ειναι πολυ αξιοπρεπες οργανο για τα λεφτα του,και με μια αλλαγη στα ηλεκτρικα και στους μαγνητες (αν και ο neck ειναι ok για τα γουστα μου) εχεις λυση το προβλημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω  αναμεσα σε ibanez και epiphone διαλεξα epiphone sheraton ii και στο προτεινω....πιο πολυ bluesy ηχος βεβαια αλλα ειναι πολυ αξιοπρεπες οργανο για τα λεφτα του,και με μια αλλαγη στα ηλεκτρικα και στους μαγνητες (αν και ο neck ειναι ok για τα γουστα μου) εχεις λυση το προβλημα σου!

 

και απο που ακριβώς θα την αγοράσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

     Μια και μιλαμε για "αριστερες" κιθαρες (και μια και ειμαι αριστεροχειρας που ομως ευτυχως ξεκινησα να παιζω κιθαρα ως δεξιοχειρας) προσφατα διαπιστωσα ποσο δυσκολο ειναι να βρει κανεις αριστεροχειρη κιθαρα της αρεσκειας του ενας κιθαριστας της μειοψηφιας αυτης και ποσο ριγμενοι ειναι οι συναδελφοι αριστεροχειρες.

      Εψαχνα για εναν πιτσιρικα φιλο μας μια αριστεροχειρη fender strat και φανταζομουν οτι ειδικα η fender λογω τεραστιας γκαμας αλλα και λογω ιστοριας (ο πιο iconic strat player ολων των εποχων ηταν αριστεροχειρας) θα ειχε αρκετες επιλογες για αριστεροχειρες, για να διαπιστωσω προς εκπληξη μου οτι οι μονες επιλογες ηταν η σειρα highway one k american standard και αυτες μονο στην επιλογη με SSS μαγνητες.  :( :( :( :( :(

 

 

 

Η ουσία είναι μια, ,,πως για να βρείς αξιοπρεπή - καλή αριστερή κιθάρα πρέπει να δώσεις αρκετά λεφτά, ακόμα και αν την πάρεις μέσω internet και αυτο λόγω της υπερπεριορισμένης παραγωγής, λόγω του επιπλέον κόστους παραγωγής, κτλ κτλ κλτ κλτκ κτλ.. θέλει στην κυριολεξία πολύ ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνοι με το ιντερνετ και  you tube και ευχαριστώ για τα links και τις προτάσεις αλλά, γνωρίζει όμως κάποιος κάποιο κατάστημα  αττική γενικότερα  που να έχει αρκετές epiphone ώστε σε περίπτωση που έχει μια sheraron δεξία να της ρίξω μια ματιά απο κοντα, και να την ακούσω όσο γίνεται?

Για να αποκτήσω και μια άποψη καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου