Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να βρω 10αρη Tech 21?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεα σας μάγκες. Ψάχνω να βρω τον Tech 21 trademark 10!! Μόνο τον 30αρη και 60ρη έχω βρει σε μερικά sites. Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να τον βρω το μικρό τους αδερφάκι? Είτε Ελλάδα είτε απ' έξω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.ebay.com

 

ο ενισχυτης δεν κατασκευαζεται πλεον.

 

+1 ;)

 

Πάντως νομίζω ότι ο 30-άρης θα σε βολέψει περισσότερο.

Είναι εξίσου μικρός, λίγο πιο δυνατός (ό,τι πρέπει για το σπίτι) και πολύ ευέλικτος ;)

 

Αυτά τα 3 video (και άλλα) τα έχω γράψει με αυτόν:

 

 

 

 

 

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elavd η Τοκαι σου τα σπαει και το feeling πολυ δυνατο!! ευγε...

 

Thanks ;) Έλα να τα πούμε εδώ εάν θες:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170830

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τον 10αρη τον εχω δει στον Μαυρομουστακη στη Θεσσαλονικη. Οπως ειπαν τα παιδια το ενισχυτακι εχει σταματησει να κατασκευαζεται, βγαινει πλεον μονο ο 30ρης και ο 60ρης. Τελευταια φορα που περασα απο εκει τον ειχε ακομα, και κατα 99% τον εχει ακομα. Και θα τον εχει για πολυ καιρο ακομα, καθως οταν ρωτησα τιμη (απο καθαρη περιεργεια) μου ειπαν 480 ευρω, τη στιγμη που 3 τετραγωνα παρακατω ο Ζαχος ειχε τον 30ρη στα 360 (και σε παρομοιες τιμες τον εβρισκες σε διαφορα ιντερνετομαγαζα).

 

 

Οποτε: Θα σου προτεινα και εγω να πας στον 30ρη για τους λογους που ειπε ο Ηλιας. Αν θελεις οπωσδηποτε τον 10ρη ριξε ενα τηλεφωνο στο Μαυρομουστακη μπας και μπορεσεις να διαπραγματευτεις μια ρεαλιστικη τιμη, αλλιως ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω τον 10άρη και δύο φίλοι έχουν τον 30άρη.

 

Από άποψης μεγέθους είναι ίδιοι, ο 30άρης βέβαια έχει μεγαλύτερο μεγάφωνο. Διαφέρουν μόνο στο μεγάφωνο και στον τελικό ενισχυτή. ΟΛΑ τα άλλα είναι ίδια (και το ίδιο καλά!).

 

Να πω επίσης ότι και με τον 10άρη έχω παίξει άνετα σε πρόβες και ακόμα και σε live  :o από τη στιγμή βέβαια που είχα την πολυτέλεια να συνδέσω την XLR line out έξοδό του στο PA.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω επίσης ότι και με τον 10άρη έχω παίξει άνετα σε πρόβες και ακόμα και σε live  :o από τη στιγμή βέβαια που είχα την πολυτέλεια να συνδέσω την XLR line out έξοδό του στο PA.  ;)

 

Αυτό θέλω να το δοκιμάσω κι εγώ, αλλά δεν το τολμάω... ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θέλω να το δοκιμάσω κι εγώ, αλλά δεν το τολμάω... ;D

 

Δοκίμασέ το (αν οι συνθήκες ευνοούν) και θα δεις πόσο απλά γίνονται τα πράγματα.  ;)

 

Αυτό που είναι... ανεκτίμητο (όπως λέει και η γνωστή διαφήμιση πιστωτικών καρτών) είναι οι αντιδράσεις των άλλων μουσικών και του ηχολήπτη: "ΑΥΤΟ ακούγεται έτσι?? ??"  ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασέ το (αν οι συνθήκες ευνοούν) και θα δεις πόσο απλά γίνονται τα πράγματα.  ;)

 

Υπάρχει ένα θετικό και ένα αρνητικό στοιχείο στο να χρησιμοποιήσει κανείς την XLR έξοδό του για να συνδεθεί απευθείας στο PA:

 

Θετικό: το μεγάφωνό του δεν απενεργοποιείται (εκτός εάν συνδέσεις ένα "dummy" βύσμα στην έξοδο των ακουστικών) οπότε μπορείς να τον χρησιμοποιείς ως ένα υποτυπώδες monitor στη σκηνή.

 

Αρνητικό: αν χρησιμοποιήσεις την XLR έξοδο, πρέπει να φτιάξεις μάλλον "ανορθόδοξες" ρύθμίσεις στο EQ του για να ακουστεί σωστά μέσω του PA. Άρα, αυτόματα, ο ήχος που θα βγαίνει από το μεγάφωνό του θα είναι κάπως ενοχλητικός (συνήθως αρκετά μεσαίος).

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου