Προς το περιεχόμενο

Ήχος από το ένα ακουστικό


toybani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά…..

 

Έχω την konnekt 6, και όταν συνδέω τα ακουστικά στο phones out (με βυσματάκι 1/8 σε 1/4) ακούω μόνο από το ένα ακουστικό… ξέρει κανείς τον λόγο και καμιά πιθανή λύση??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Α και κάτι ακόμα… υπάρχει κάνα παραμύθι για να συνδέσω τα left & right outputs με ένα βύσμα 1/8 και να έχω στέρεο ήχο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιθανόν το ανταπτοράκια απ 1/8 σε 1/4 να είναι stereo to mono γι'αυτό ακούγετε μόνο απο το ένα ακουστικό.

Το δεύτερο που ρωτάς καλό είναι να το αποφύγεις, γιατί η main out έξοδος έχει διαφορετική αντίσταση απο την headphones, οπότε και δεν κάνει για ακουστικά.

Πήγαινε σε ένα μαγαζί και ζήτα ένα ανταπτοράκι 1/8 σε 1/4 stereo to stereo  και είσαι ΟΚ!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx  φιλε θα το ψάξω.

 

Το δεύτερο δεν το ρωτάω για να συνδέσω τα ακουστικά,,,, το θέλω για να συνδέσω τα ηχέια του pc που έχουν δικό τους βυσματάκι… οπότε αμα έχεις καμιά ιδέα…..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο δεν το ρωτάω για να συνδέσω τα ακουστικά,,,, το θέλω για να συνδέσω τα ηχέια του pc που έχουν δικό τους βυσματάκι… οπότε αμα έχεις καμιά ιδέα…..

Και τα ηχεία του PC την ίδια αντίσταση με τα ακουστικά χρησημοποιούν.

Οι main out είναι συνήθος για αυτοενισχυόμενα studio monitor ή για σύνδεση με κάποια κονσόλα.

Πάντος αν επιμένεις και θέλεις να βάλεις τα ηχεία του PC στην κάρτα, καλό θα ήταν να τα βάλεις στην έξοδο ακουστικώ, αλλιώς για τις main out θέλεις τουλάχιστον ένα ενισχυτή ακουστικών, να δώσεις εκεί το σήμα απο το main out και μετά στα ηχειάκια σου.

Επίσης το καλό του ενισχυτή ακουστικών είναι οτι θα σου δώσουν επιπλέον εξόδους για ακουστικά.

Αυτά τα ολίγα. ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου